• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    MVEK: Od celniku v Cine nebo v EU? To ze se obcas zasilka vrati z Cinske celnice a obchod ji posila znovu je normalni, navic mam pocit, ze to je obecne vymluva kterou obchody pouzivaji kdykoli jim dopravce neco vrati. Klasicky to byvaji poskozene stitky a necitelne kody. Z me zkusenosti kdyz dene odesleme na DPD a Postu 300 baliku tak se nam zarucene za par dni minimalne jeden vrati. Prvni pravidlo logistiky je, ze logistika nikdy nefunguje na 100% :) Za posledni pul roku mi prislo z ciny kolem 50ti baliku z toho dva se vratily odesilateli a posilal je znovu pod jinym cislem, oba naprodruhe bez problemu dosly. Takze pokud na to nespechas tak v klidu napis at to odeslou znovu.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Tak jsem docela zmaten, pokud Číňani neplácají nesmysly, tak se mi dvě různé zásilky od různých obchodníků v tomto roce vrátily zpátky, údajně od celníků, z neznámého důvodu.
    Jednou to byly LEDkové reflexní náramky - že by byl problém v tom, že zásilka obsahovala CR2032 baterku a oni to neposlali nějak speciálně?
    Podruhé to byla kabelka. Bez loga, ale je možné, že to byla napodobenina, tak netuším, jestli to u kabelky stačí pro označení za padělek a vrácení.

    Máte podobné zkušenosti?
    MVEK
    MVEK --- ---
    Díky všem, napsal jsem mu hned, dneska zkontroluji, jestli zareagoval, nemůžu odsud na ali. Prodloužit ochranu tam mám myslím i já k dispozici, ale kdoví. U starých objednávek taky mám Open dispute, a pak mi to řekne, že je to pozdě.

    S fake důvodem jsem se už setkal. U jednoho špatně popsaného produktu, kdy prodávali ve skutečnosti nástroj pro děti, ale měli adult v názvu (existují obě varianty v jiných obchodech) jsem chtěl poloviční slevu, požádali mě o vyrovnání přes Paypal mimo, a kupodivu to proběhlo ok, až tedy na menší slevu v důsledku poplatku PP.
    U druhého chtěli fake důvod, který jsem tam neviděl, tak jsem to taky zrušil s tím, že to pro ně asi bude lepší, no a oni komunikaci pěkně prodloužili a pak mi napsali, že mám otevřít dispute, když už bylo pozdě.

    Jenže jednou šlo o asi dva, tři dolary slevu, že to tedy je dost drobné, takže použít to v rodině můžeme, ale není to to, co jsme chtěli, podruhé šlo o dolar za takové ty teploměry s hygrometrem, kde vlhkost byla totálně mimo (kupoval jsem dva, tak jsem to mohlo porovnat i mezi nimi).
    CICIN
    CICIN --- ---
    DRIZDIK: Aha to jsem nevěděl, díky za dodatek:)
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    CICIN: Jde otevřít ale jen 15 dní po konci myslím. Určitě napsat ať prodlouží buyer protection, jinak rovnou dispute.
    CICIN
    CICIN --- ---
    MVEK: Dispute můžeš otevřít i když vyprší lhůta, přes My Orders, jinak jak píšou podemnou, napsat prodejci že nic nedorazilo, on většinou prodlouží dobu a začne s vámi řešit co a jak no a nakonec bude refund kde tě poprosí abys zadal nějaký fake reason ať mu nespadne rating:D
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    MVEK:
    TOMMY69: Někdy nabídnou prodloužení ochranné lhůty.
    TOMMY69
    TOMMY69 --- ---
    MVEK: napis jim uz ted zpravu, ze to stale nedorazilo.. budto ti reknou, at jeste pockas, nebo ti sami nabidnou refund.. disputes se vetsinou snazej prodejci vyhnout..
    MVEK
    MVEK --- ---
    Čeká mě asi první dispute kvůli nedoručení z Ali (od ledna), ale nerozumím informacím. Když mi u objednávky píší:
    "Your order will be closed in: 3 days 2 hours 5 minutes"
    Znamená to, že pokud do té doby neotevřu dispute, mám smůlu a bude to vedeno jako doručené?
    Protože na druhou stranu v detailu objednávky mi píší:
    "1. If your order does not arrive on 2017-04-07 , you can apply for a refund by opening a dispute. "

    To se trochu kryje, tak jsem z toho zmaten a v možnostech dispute nyní mám vyplnit, proč to nedorazilo, což já samozřejmě nevím, tracking je trochu zmatečný.

    Umí mi to prosím někdo objasnit?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    nakonec jsem se na nicd vykaslal. za ty prachy si radsi predelam aku vrtacku z kolbenky na lion baterky.
    (ktery jsem diky jedne dobre dusi dostal zde na nyxu uz rovnou vykuchane z ntb baterky)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    mozna by tu castku "22EUR" mohl VASAX: dat na nastenku :)
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    řešíte to stále dokola - hranice je 22EUR - zda balíček bude nebo nebude procházet celnicí záleží v první řadě na udané hodnotě, ale ať je na něm cokoli celníci náhodně balíčky kontrolují, takže "gift" nebo cena pod "22EUR" nic neznamená...zvlášť pokud to nebude malá drobnost.
    GONZA223
    GONZA223 --- ---
    já teda z ali také nikdy neclil , přišlo mi to rovnou do schránky a hotovo ,ale minulý měsíc zásilka za cca 3000kč z DHgate.com a už jsem mazal do Košíř a tam vysolil 99kč za poštu a snad 800 kč to clo :) tak mne zajímalo kdyby uvedl prodávající na balík nižší cenu , to jest tedy těch cca 22euro jestli by to na té celní správě vůbec neřešili ....
    TOMMY69
    TOMMY69 --- ---
    TOMMY69: pritom kolikrat mi uz levnejsi zasilka pres celni sla a jen to vorazili razitkem BEZ CLA..
    TOMMY69
    TOMMY69 --- ---
    GONZA223: myslim, ze 22€.. Ale ja ted pro nekoho objednaval nakej kabel za cca 1500 Kc, prisel oznacenej jako gift a podle trackingu ani nesel pres celni postu v Kosirich :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    GONZA223: mne prosla z ebaye zasilka za 1700 bez cla a dph tak nevim podle ceho to tam tridi
    GONZA223
    GONZA223 --- ---
    nevíte do kolika kč projde zásilka bez nutnosti placení cla ? je to 590 kč ?
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    MATT: U me vede:
    1937 CZECHOSLOVAKIA Coin COPY FREE SHIPPING-in Non-currency Coins from Home & Garden on Aliexpress.com | Alibaba Group
    https://www.aliexpress.com/...-Coin-COPY-FREE-SHIPPING/1925075331.html?spm=2114.01010208.3.19.Ovv7d9
    NTR23
    NTR23 --- ---
    MATT: K čemu tisky? Ruční olejomalbu
    The Czech Republic Milos Zeman portrait# TOP handpainted painting 36" HOME Decor OIL Painting Free shipping cost-in Painting & Calligraphy from Home & Garden on Aliexpress.com | Alibaba Group
    https://www.aliexpress.com/...ted-painting-36-HOME-Decor-OIL-Painting-Free-shipping/32360452944.html
    MATT
    MATT --- ---
    prej hippie tapestry, bohemia bed sheet ;)

    BeddingOutlet Hippie Tapestry Bohemia Bed Sheet Posture Million Fashion 130x150cm Indian Polyester/Cotton Wall Carpet Sale-in Sheet from Home & Garden on Aliexpress.com | Alibaba Group
    https://www.aliexpress.com/...on-140x210cm-Indian-Polyester-Cotton-Wall-Carpet-Sale/32664650973.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam