• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    SINEAD
    SINEAD --- ---
    Tak prodejce (psala jsem driv SINEAD ) na me ted zkousi, ze jinak nez Paypalem mi refund poslat nemuzou a tlaci me, abych si kvuli tomu zalozila Paypal ucet :) Kretej teda mam ale to je vedlejsi.
    Ale vtipny je, ze u toho zbozi, co jsem pred mesicem a pul objednala ted sviti "cannot ship to Czech Republic". Hmmm...koukam ze Ceska Posta uz ma reputaci i v Cine. To je vazne sad story.
    QUIP
    QUIP --- ---
    SINEAD: tak to je hodne zvlastni, ze Ali neuzna dispute a povazuje to za doruceny. :(
    SINEAD
    SINEAD --- ---
    QUIP: Asi 12 usd a tracking number to melo, cinsky i cesky. Na zaklade toho ceskyho jsem to reklamovala u CP - historie koncila na "preposilani zasilky na jinou postu" a cau.
    QUIP
    QUIP --- ---
    SINEAD: Tak to je dost zvlastni. Jaka byla hodnota baliku? Melo to tracking number funkcni i v CR, nebo jen cinsky cislo, ktery konci na hranicich?
    SINEAD
    SINEAD --- ---
    QUIP: Me na tom nejvic nasralo, ze Ali povazoval preposlani mezi dvema postama za "doruceni" a neuznal mi reklamaci. Jeste mi ty kokoti napsali "hope you have already received the parcel".
    QUIP
    QUIP --- ---
    SINEAD: Aha. No obcas totiz nikam nevede to "neoficialni" reseni, ale zabere, kdyz se poda skutecna reklamace atd. Bohuzel to vetsinou konci na tom, ze "to musi resit odesilatel". A cinan to samozrejme s CP resit nebude. Leda by byl schopen poslat plnou moc :D
    SINEAD
    SINEAD --- ---
    QUIP: Ofiko i po mailech...zaguglila jsem si jmeno nakyho oblastniho vedouciho a poslala to i na nej apod. ale poslali me nekam, ze zodpovidaj jen za zniceni/ubytek zasilky a pokud vubec nedorazila, musi to resit odesilatel.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OMNISLASH: udelam radost otcovi :D
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    RAINBOF: pohral jsem si s tim zelezem a je to fakt ohavne ostre. chlupy na ruce mi to bralo jako britva, jeste ted tam mam plesky z testovani :-) samozrejme je otazka, jak dlouho to to ostri udrzi. na druhou stranu je to malinky hoblik do ruky, takze z principu zadnou velkou zatez nedostava. chtel jsem jej hlavne na srazeni hran a tam boduje bezvadne
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OMNISLASH: rikas slo to nabrousit jo... obednavam
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    OMNISLASH: link ? dik
    QUIP
    QUIP --- ---
    SINEAD: A u te CP jsi to s nima resila po e-mailech, nebo jsi tam zalozila oficialni reklamaci?
    SINEAD
    SINEAD --- ---
    QUIP: Psala jsem to tady
    SINEAD
    SINEAD
    Klasika, bordel pred vanocema, CP v hovnech, Ali v hovnech a zasilka nakonec taky :))
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    ja treba ted par tydnu zpet koupil na ali minihoblik za $4. je to cinsky sunt, ale zelezo slo nabrousit jako britva, plaz po srovnani a navoskovani beha krasne a celkove do ruky na srazeni hran super vecicka. tady bych dal za nejlevnejsi pres 300 a byl by to desivy kram. mimochodem dorazilo to uz po 10 dnech
    QUIP
    QUIP --- ---
    SINEAD: a co se stalo s Ceskou Postou?

    No navykovy to asi je. Ja tam koupil pred lety par drobnosti ne uplne dobre kvality, pak i neco lepsiho a kdyz uz jsem se v tom trosku zorientoval, tak cokoliv chci koupit, nejdriv hledam na AliExpressu, pak jeste eBay / GearBest a kdyz to teda nikde jinde neni, tak pak zacinam hledat teprve v ceskych obchodech :) Ono to s tou dobou dodani je v podstate stejny :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    OMNISLASH: jeden byl kvuli krytu na telefon, prodejce slibil, ze posle novej a poslal i nejaky tracking number, ale u toho cinskyho se to trackuje jen na hranice, pak zasilka uz nikdy nedorazila a ja to nemel naladu resit. Moje stiznost byla takova, ze jsem mu dal hodnoceni 4/5, protoze puvodni zaslane pouzdro rozhodne nebylo z tvrzeneho skla, ale plastu.
    Nakonec jsem to puvodni plastove pouzival dokud telefon neumrel, ale jsem se ani necitil moc osizenej :)

    Druhy pripad byl barevne filtry pred action cam (na potapeni). Prisly filtry na jiny model, nez byl v popisu, takze mi nejdou nasadit na kameru. Psal jsem prodejci, ze je to filtr na jinou kameru a on odpovedel "ale jinak je filtr v poradku, OK?" A timhle zpusobem jsme si psali asi 6 zprav. Pak nakonec uznal, ze maji opravdu spatne popisek produktu a ze filtry jsou na jinou kameru a na tu moji filtry nemaji. A ze mi misto dispute/refund nabizi nejake kupony do jeho obchodu. Kupony nikdy neprisly a protoze slo taky asi o $3, tak jsem se na to vykaslal.

    Ale od te doby uz rovnou dispute a zadne smlouvani.
    SINEAD
    SINEAD --- ---
    QUIP: No zvladli vojebat i kdyz jsem neustoupila, prsty v tom mela teda castecne i Ceska Posta (jak jinak), proto jsem ted schizofrenni. Ale stejne tam vzdycky neco koupim, ja nevim je to nejaky navykovy nebo co :)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    QUIP: "nevysel" znamena, ze prestali komunikovat / nevratili penize?
    QUIP
    QUIP --- ---
    SINEAD: za tu dobu, co na Aliexpressu nakupuju, jsem dvakrat nekomu ustoupil, at to teda vyresi po svem. Bylo to u veci za cca $3, takze mi to bylo celkem jedno. Ani jeden z tech dvou pripadu nevysel. Takze od te doby uz jenom "prominte, ale na to nemohu pristoupit, to je mimo pravidla Aliexpressu"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam