• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    QUIP: Ono to jejich rozrazovani na doporucene dopisy a baliky je take takove dost nahodile, z toho co mi chodi podminky na to aby to byl doporuceny dopis naprosta vetsina ale vzdy mi chodilo vic tech ktere CP precislovala na baliky nez dopisy, posledni dobou se to zlepsilo a asi poslednich 5 zasilek byly jen doporucene dopisy a nejenom ze dorazily, ale dokonce je prinesl postak az domu (a ja bych prisahal ze zacnu driv verit na Jeziska nez na postaka u baraku) i kdyz samozrejme nevyhnutelnych 14dni povalovani na celni poste si odbyly take.
    QUIP
    QUIP --- ---
    WOLFGAR: Uf, tak to by me kleplo. Ja jsem rad, ze mi aspon ty drobnosti vetsinou chodi do 2 - 3 tydnu a nosi je nase mila postacka, protoze nejdou pres balikovou postu. jsou to jen male bublinkove obalky.
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    QUIP: Tak za me posledni pul rok do teto kategorie spadaji bez vyjimky vsechny a chodi mi tak 6-10 baliku mesicne. Z Ciny do cech pouzivam vetsinou holandskou leteckou postu (baliky koncici NL) a az na jeden ktery se zasekl na byrokratickem kolecku jeste v Cine coz se vyjmecne stane jsou vsechny v Cechach do tydne, rekord jsou 4 dny od objednavky.
    No a protoze mame obdobi dovolenych tak pak se vali tak 14dni na celni poste po kterych pokud mam hodne velke stesti jsou rovnou doruceny aniz by se dostaly do propadliste ztraceneho casu taktez znameho jako depo Malesice, pokud ano pridejte dalsich 14 dni az nekonecno.
    QUIP
    QUIP --- ---
    MATT: Tohle dorazilo dnes https://www.aliexpress.com/...icro-Balsawood-Airplane-Copernicus-Micro-Indoor-Model/32661324032.html

    A jeste je na ceste https://www.aliexpress.com/...t-Building-Toys-Wright-Brothers-Flyer-I-Free-Shipping/32719555356.html

    Maji tam toho docela dost a nejradsi bych to objednal vsechno, ale pak si zase rikam, ze nemam cas to stavet :)
    MATT
    MATT --- ---
    QUIP: tenhle? vypada hezky, dej vedet az postavis
    Sopwith Pup Balsa Wood 378mm Wingspan Biplane Warbird Aircraft Kit-in RC Airplanes from Toys & Hobbies on Aliexpress.com | Alibaba Group
    https://www.aliexpress.com/...alsa-Wood-378mm-Wingspan-Biplane-Warbird-Aircraft-Kit/32813056430.html
    QUIP
    QUIP --- ---
    At tu jsou i pozitivni zpravy o CP - balicek uz dorucili a zcela vyjimecne neni ani pomlaceny, rozlamany atd. (je v nem balsova stavebnice dvojplosniku)
    QUIP
    QUIP --- ---
    SINEAD: Ceska posta je zlo, o tom zadna. Zazil jsem i balicky, co z Ciny do CR dorazily rychleji, nez to pak putovalo v ramci CR, vlastne jen v ramci Prahy. Kdyz pak clovek sleduje tracking, tak po cine vydi kazdy den nejaky pohyb a najednou se to na nekolik dnu zastavi v Praze, kde to jen lezi a "ceka".

    A samozrejme jsou pak na CP experti na ztraceni zasilky, ukradeni zasilky, nedoruceni zasilky a nedoruceni informace o ulozeni zasilky (ano, uz jsem si byl na poste pro balik, o kterem jsem vedel, ze mi ma prijit, ale neprisel a na poste trvalo nekolik minut, nez dohledali, ze tam opravdu je, protoze jsem trval na tom, ze tam je - zapsali si ho do systemu pod spatnym jmenem / prijmenim)

    No dost mudrovani, zrovna dneska by mi mel podle trackingu dorazit balicek z AliExpressu, tak jsem zvedav, jestli mi ho doruci, nebo ho rovnou z balikove posty odvezou na letenskou postu k ulozeni s obvyklou hlaskou "adresat nezastizen", i kdyz tady sedim a cekam. (o tom uz jsem tu taky psal, ze mi tohle delaji tak v polovine pripadu a ze se pak jezdim hadat na balikovou postu)
    SINEAD
    SINEAD --- ---
    Tak prodejce (psala jsem driv SINEAD ) na me ted zkousi, ze jinak nez Paypalem mi refund poslat nemuzou a tlaci me, abych si kvuli tomu zalozila Paypal ucet :) Kretej teda mam ale to je vedlejsi.
    Ale vtipny je, ze u toho zbozi, co jsem pred mesicem a pul objednala ted sviti "cannot ship to Czech Republic". Hmmm...koukam ze Ceska Posta uz ma reputaci i v Cine. To je vazne sad story.
    QUIP
    QUIP --- ---
    SINEAD: tak to je hodne zvlastni, ze Ali neuzna dispute a povazuje to za doruceny. :(
    SINEAD
    SINEAD --- ---
    QUIP: Asi 12 usd a tracking number to melo, cinsky i cesky. Na zaklade toho ceskyho jsem to reklamovala u CP - historie koncila na "preposilani zasilky na jinou postu" a cau.
    QUIP
    QUIP --- ---
    SINEAD: Tak to je dost zvlastni. Jaka byla hodnota baliku? Melo to tracking number funkcni i v CR, nebo jen cinsky cislo, ktery konci na hranicich?
    SINEAD
    SINEAD --- ---
    QUIP: Me na tom nejvic nasralo, ze Ali povazoval preposlani mezi dvema postama za "doruceni" a neuznal mi reklamaci. Jeste mi ty kokoti napsali "hope you have already received the parcel".
    QUIP
    QUIP --- ---
    SINEAD: Aha. No obcas totiz nikam nevede to "neoficialni" reseni, ale zabere, kdyz se poda skutecna reklamace atd. Bohuzel to vetsinou konci na tom, ze "to musi resit odesilatel". A cinan to samozrejme s CP resit nebude. Leda by byl schopen poslat plnou moc :D
    SINEAD
    SINEAD --- ---
    QUIP: Ofiko i po mailech...zaguglila jsem si jmeno nakyho oblastniho vedouciho a poslala to i na nej apod. ale poslali me nekam, ze zodpovidaj jen za zniceni/ubytek zasilky a pokud vubec nedorazila, musi to resit odesilatel.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OMNISLASH: udelam radost otcovi :D
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    RAINBOF: pohral jsem si s tim zelezem a je to fakt ohavne ostre. chlupy na ruce mi to bralo jako britva, jeste ted tam mam plesky z testovani :-) samozrejme je otazka, jak dlouho to to ostri udrzi. na druhou stranu je to malinky hoblik do ruky, takze z principu zadnou velkou zatez nedostava. chtel jsem jej hlavne na srazeni hran a tam boduje bezvadne
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OMNISLASH: rikas slo to nabrousit jo... obednavam
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    OMNISLASH: link ? dik
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam