• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    MUXX
    MUXX --- ---
    Tento tyden mi prisla zasilka objednana 10.5.
    Podle nalepek cestovala Cina > Litva > Rakousko > Cesko

    Posledni zaznam je 26.5. na vystupu z celni posty v “destination country”. Zajimalo by me, kde se cely leto valela.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    https://twitter.com/KralZbynek/status/1444000946254712840?s=09
    lze případné proclení jednoduše a zdarma provést z Portálu občana přes "aplikaci" Celní správy ČR. Vyzkoušeno, funkční a bez výpalného České poště.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Tak maly update ohledne QUIP: Aniz bych ja neco udelal, tak po par dnech mi prisly penize zpatky na ucet. Nasel jsem si to zbozi u jineho prodejce, objednal, zaplatil a za par dnu mi opet prisel refund na ucet, aniz by mi prodejce napsal jakoukoliv zpravu. Oba dva maji dal to zbozi v nabidce, ale evidentne ho nikdo z nich neumi / nechce poslat. WTF? (je to pitomej nahradni naramek k MiBand 1s)
    QUIP
    QUIP --- ---
    DRIZDIK: Taky slusny. Hned by mel nepekny hodnoceni.
    V tom mem pripade to nakonec dopadlo tak, ze i kdyz jsem nic neudelal, po necelem tydnu mi vratili penize na ucet. Koukal jsem na ten shop znovu a tu polozku maji dal v nabidce, ale za vyssi cenu.
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    QUIP: Pro mě zatím nejlepší zpráva tohle, dají nízkou cenu a pak chtějí přidat:
    Dear customer,
    Thank you for your trust and order.
    Due to the effect of coronavirus pandemic, all the freight cost increased a lot and many logistics channels been cancelled.We really lose a lot for your order.
    Really sorry to tell you that could you kindly pay us a little extra shipping fee of 0.5 USD ?So that we can cover our basic cost to send this item .
    You can pay from here :
    0.5| | - AliExpress
    https://www.aliexpress.com/item/1005003180996386.html
    We will still ship your item ,although we don't have any profit.
    We are really helpless for it.Just hope you can understand us.
    Thank you in advance.Have a nice day.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    NAVRY: ale my tady zbox máme, ale doručuje do něj jen mironet. Alza i CZC ho ignoruje.
    jinak ty tvoje rady jsou funkční, no
    NAVRY
    NAVRY --- ---
    RATTKIN: tak to pak nehledáš eshop, který to má, ale bližší whateverbox. A skoro mi přijde, že čas doteď strávený výzkumem převyšuje cenu PPLky nebo tak něčeho.

    anebo, nyxí rada na závěr, se přestěhuj blíž civilizaci.
    Anebo ještě líp, paradoxně, promluv s nějakým svým voleným zástupcem a na vykecej mu do hlavy díru, že nějakej box nebo point tam v tý vaší řiti potřebujete. V naší řiti to přesně takhle (hladce) proběhlo. a Zásilkobox je pro výsměch přímo naproti poště :P
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    NAVRY: dal jsem si do košíku na zkoušku pastu na chladiče, ale na alze se mi nenabízí žádný z-box v okolí 50km, vím alespoň o dvou. tak asi jižní čechy mají smolíka
    NAVRY
    NAVRY --- ---
    RATTKIN: Kdysi jsem si s tím taky lámal hlavu, ukázalo se, že v objednávce bylo zboží nekompatibilní (VELKÉ) s jakýmkoli boxem.
    BOAR
    BOAR --- ---
    QUIP: já jsem dělal cancel, že nemůžou dodat zboží. A doufal jsem. Že jim za to jde taky rating dolu
    QUIP
    QUIP --- ---
    BOAR & D4NIX: Diky za info

    PISKVOR: Taky jsem si rikal ,ze za to asi dostavaji nejaky trestny body. Lezi mi v tom jen $3, tak mam skoro chut jim to nechat expirovat az na dispute, kdyz nabizeji zbozi, co pak nejsou schopni dodat.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    QUIP: Za cancel z jejich strany mají automaticky rating dolů, pokud se nemýlím.
    BOAR
    BOAR --- ---
    QUIP: ahoj, tohle mi parkrat udelal shop, co to mel shipovat z EU. Jeden po tom,m co jsem mu udella dispute, ze mi zbozi nedoerazilo do 14 dnu, a chtel jsem vratit penize, a pak nejaky, ktery meli nejlevensi cenu z toho eshopu. Proste podle me lakaj, a kdyz pouzijes, tak se cukaj.
    D4NIX
    D4NIX --- ---
    QUIP: Jj resil jsem to u jednoho vyrobku. Podobnou hlaskou po me chteli zrusit objednavku nezavisle dva dodavatele stejnyho vyrobku.
    Zrusil jsem to u sebe protoze pro me to nic neznamenalo (vratili prachy) a pro ne je to v pohode ... Zpravy jsem vymazal, ale ted si vzpominam, ze to blbci oznacili jako odeslany a nic neposlali. Nez cekat dva mesice na penize, tak jsem to zrusil hned.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Tohle se mi stalo poprve:

    dear friend cancel
    for this product, some customers tell us there is some quality problem
    We need to find new supplier to ensure your money, we contact you to cancel the order
    could you first choose the reason"other" to cancel the order?
    Thank you


    Resil jste na AliExpressu nekdo neco podobneho? Proc bych to mel cancelnout ja, kdyz to chce cancelnout prodejce?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MTHU: a asi to bude jeste trvat :))
    Poslanci se v září sejdou naposledy. Návrhům, které se nedají stihnout, se již nebudou věnovat — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3364404-poslanci-se-v-zari-sejdou-naposledy-navrhum-ktere-se-nedaji-stihnout-se-jiz-nebudou
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MTHU: ali i ebay stejne uz pro sichr pocitaji DPH snad ke vsemu, protoze evropa jako evropa a nebudou resit, ze je nejaka dira uprostred opozdena a jeste to nestihla schvalit, kvuli probihajicimu lokalnimu boji o koryto
    eBay to dokonce posilali mailem, jako policy update
    VAT on eBay purchases for EU buyers | eBay.com
    https://pages.ebay.com/vat-eu/

    tempo se taky moc nezmenilo
    5 dnu od "accepted by carrier", pres dovezeni do EU az po "Import clearance success"
    a dalsich 5-7 dnu na zpracovani Postou 120 a lokalni doruceni :))

    ale i tak musim uznat, ze poslednich par let jsou rychlosti doruceni minimalne 2-3x rychlejsi nez driv
    MTHU
    MTHU --- ---
    Ještě to neprošlo, pokud je to tohle https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&T=867
    Takže by česká celnice měla fungovat jako doposud.
    MESKALINE
    MESKALINE --- ---
    TOOMIX: Tak snad ok. Strašně nerad bych platil nějakých těch 150 kč za zastupovaní při proclívání. Jsem si teď posílal nějak víc balíků (vždycky nějaký drobnosti) a nikdy sem tam tuhle hlášku neměl.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam