• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    REDSNAKE: tak jsou věci, které prostě jinde buď neseženu, nebo za strašlivou cenu ve stejné kvalitě (případně za strašlivou cenu většinou taky z Číny a původně od stejného "výrobce" :)
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    REDSNAKE: a kde teda nakupujes, pokud vubec?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    QWWERTY: přijde mi to k ničemu, možná na sledování toho, jak se cena vyvíjela v čase a jako špatnej překladač recenzí.
    Pokud chci srovnání cen u více prodejců v součtu s dopravou tak to přesměrovává na stránky aliprice kde to chce registraci. Na to jsem asi línej a celkově se mi to ekluje.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    QWWERTY: když mě v základu hrozně sere že je vůbec potřeba nějakou aplikaci na hlídání ojebů používat.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    REDSNAKE: tezko rict no .. obcas to fungovalo, obcas ne, obcas to nemelo zaindexovany produkt, etc..
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    QWWERTY: kdysi jsem něco podobného zkoušel ale nějak mi to nefungovalo nebo jsem se s tím možná jen nenaučil. Vyzkouším tuhle verzi a uvidím.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Ja kvuli tomu prestal na aliexpressu nakupovat. Abych zjistoval a sondoval ktera z tech nabidek chce ojebat min, nevim no
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    GILHAD: je to tak, dycky projdu co nejvíc nabídek a vyberu tu, která vychází s trackingem (ideálně ali standard) nejlíp
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    U spousty věcí na alíkovi vidím, že se liší cena a poštovné, často i hodně výrazně, ale součet je skoro stejný
    (Jako třeba od cena 100+free shipping až po cena 10+90 shipping. Teda plus spousta třeba 30+120 shipping a tak, ale nic v součtu nejde pod tu 100)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    POSEIDON: nikdy!
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    PRAASHEK: na tom nezalezi, se s tim smir.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    KULA: akorátže vůbec. Přečti si, co píšu. A i ta "hlavní" obálka měla na sobě identifikace před doražením do ČR.
    KULA
    KULA --- ---
    PRAASHEK: protože to přiletělo do Mošnova, tam to spojili (muklové, strašila mě paní na poště) a teprve až tam to dostalo cz štítek pošty.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    QWWERTY:
    ad poštovný a cena - ono to i tak vyšlo levněji, než to samé jinde s levnějším/free poštovným, dycky to takhle procházím

    ad clo - dík, já zaznamenal tenkrát ty změny a nechtělo se mi znovu hledat, kolik to je a jestli se něco neměnilo. A co se DPH týče, tak vím, že to má ali už v ceně.

    ---
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PRAASHEK: afaik CLO je od 150 EUR a DPH platis uz na Ali, takze neni duvod, mit s tim celni srani
    problem je s mizernyma obchodama ala Wish, ktery neposkytnou IOSS, ale u Ali jsem nikdy problem nemel

    a postovny drazsi nez zasilka je proste scam...
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    btw když si budu objednávat tři věci v cenovém rozmezí 16-19 USD a všechny od jednoho prodejce, a ten to dá do jednoho balíčku, nebude pak hrozit celní sraní s tím? Dohromady to dává kolem Kč 1220,- Lepší to objednat postupně ať to pošle ve třech balíčcích asi. Nebo ne?
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    POSEIDON: no když to všechno šoupili do jednoho pididýleráku, ten do obálky s adresou (a tu obálku pak do větší obálky spolu s dalšími, což už dělala další inštnance), tak je to trošku ojeb, obzvlášť, když to poštovné dalo ve výsledku asi trojnásobek původní ceny zásilky :)
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    PRAASHEK: to je normalni, postovny se plati vzdy, zadny sdileni balicku.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    PRAASHEK: můžeš dát additional feedback
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam