• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    STEVIE: já mám několik podobných pouzder na přenášení externích pevných 2,5 disků s kabely a cajk. Za těch pár dolarů to plní účel. M8m je už několik let.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    STEVIE: Ne, to ne - tohle je pro mně spotřebka za pár korun, nečekám, že to vydrží déle než půl roku, a prostě vždycky akorát najdu nejlevnější kus odpovídajících rozměrů...
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    ANARCHY: díky. a mas s ním osobní zkušenost?

    Zajímalo by mě ověřený kousky :)
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    STEVIE: Je tam toho hromada - hledej "EVA case"

    viz. třeba:
    https://www.aliexpress.com/item/1005006243986309.html
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    Nemá někdo tip na něco takovýho z Ali Temu whatever?

    PEVNÝ OBAL NA DOPLŇKY TRAVEL FORCLAZ - Decathlon
    https://www.decathlon.cz/p/pevny-obal-na-doplnky-travel/_/R-p-309879
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Zjistil jsem, že pokud košík rozkliknu přes aplikaci, zahlásí to že "nabidka vypršela" přihodí to poštovný za $1,99 a pak to projde. Celkem sviňárna.
    ROBOTON
    ROBOTON --- ---
    PISTA1: to je zvláštní, akorát dnes jsem objednával asi za 16 USD a platba proběhla v pohodě...
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Nemůžu na alíku zaplatit $17, kliknutí na zaplatit hodí tuhle hlášku. $6 prošlo bez problémů. Neřešil to někdo?

    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    tak mam asi novy osobni rekord - 6 dnu
    myslel jsem si, ze to meli v EU skladu, ale podle trackingu to slo z Fenggangu a normalne skrz celni rizeni
    13.1. - 04:36 - shipment info received
    19.1. - 12:35 - doruceno do schranky
    poslano pres bezny ali standard
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    TOM: ja treba musim radit podle poctu orderu v anonymnim okne, na mym uctu to radi spatne
    TOM
    TOM --- ---
    QWWERTY: řazení výsledků na Ali nefunguje už roky
    jako třeba dát si rozmezí ceny od do, zaškrtnout free shipping a seřadit od nejdražšího... no chance
    MVEK
    MVEK --- ---
    PRAASHEK, QWWERTY: No já jen, že mě tu někdo přesvědčoval, že zobrazování výhodných cen pro nové zákazníky i po přihlášení (a v detailu ne) je feature, a ne bug. Samozřejmě, že to tak může být, ale právě kvůli všem těmto přepínáním bych na to nesázel.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    GILHAD: Mě teď obě mají trasování, jak cestujou kdesi po světě ...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    CUKI: ja to udelal tenhle tyden, protoze od 1300,- byla ta max. sleva (270,-) .. takze jsem objednavku rozdelil na 2x1300 a s tim se 2 kusy toho stejnyho zbozi od stejnyho prodejce dostal kazdy do jine objednavky
    bez problemu - prodleva mezi objednavkama byla 2 minuty, kazdy item uz ma vlastni tracking number a jsou poslany
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    CUKI: já to dělal několikrát a žádný problém, takže bych se toho nebál.
    CUKI
    CUKI --- ---
    PISTA1:
    GILHAD: Když jsem koupil 2x za sebou to samé, tak i přes potvrzení platby mi jednu stornovali :-)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    MVEK: sestim smiř - mně se to za dobu používání přepnulo kompletně už mockrát - zajímavé je, že naposled to byla arabština (nebo perština, nepátral jsem) a předtím hebrejština. Náhoda? Nemyslím si!
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    CUKI: Jo, to je běžná featura, že poštovné roste s počtem kusů i hůř, než lineárně.
    Jednak poštovné je někdy jen poštovné, ale někdy naopak součást ceny, jednak od nějakého počtu kusů/ceny/velikosti/... se mění způsob balení, dopravce, pravidla ...

    Teď jsem zrovna koupil EEPROMku a protože se to osvědšilo, tak bych chtěl ještě dvě další. Ty ceny celkové tam lítají skoro o řád a nejlevnější obchod (kde si myslím, že ji snad skutečně dostanu) má cenu za dvě asi 2.5 násobnou proti ceně za jednu.

    Tak jsem tam objednal jednu a jen co přišla zpráva o odeslání, objednal jsem tam druhou, zcela stejnou. (Chtěl jsem jistotu a relativně krátký dodací čas a vyřešit to, dokud zrovna na to mají akci. Ale uvažoval jsem i o tom, že koupím jednu a po zaplacení - tedy o pár minut později - koupím samostatně druhou - někdy tohle taky musím s něčím zkusit. Sice se mi takhle slučují balíčky do větších v dopravě, ale to mi většinou nevadí, pořád je to pod cenovou hranici, ale uvidím, jestli se takhle sloučí i u prodejce a nebude chtít řešit obcházení cenové politiky drobením větších zásilek na levnější)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    CUKI: A co ti brání koupit 10x po jednom kusu. Stejně to dají do jednoho balíku.
    CUKI
    CUKI --- ---
    REDSNAKE: Jenže některý věci tu v EU prostě neseženeš. Například jsem marně sháněl redukci na baterie na Hitachi. Jedině alli.
    GILHAD: Mě se teď stalo že jsem si chtěl něco koupit na jednom obchodě. A jeden kus byl free shipping, ale 5 a více kusů už mi to nabídlo slevu (nepodstatnou) ale závratnou dopravu. A navíc by to přišlo později. Tomu říkám výhoda :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam