ROBERT_MOST: Doporučuju: Pozvi si nějakého topenáře ze staré školy ať se na to podívá. Vypadá to jako poctivě udělané samotížné topení. Takhle to nikdo dneska už udělat neumí / nechce, protože řešení s čerpadlem (a trubičkami tenkými jako brčko) dokáže postavit každý, tohle už umí málokdo. Jestli to nikde neteče nebo není zarostlé, dále jestli Ti (esteticky) nevadí tlusté trubky a relativně nízká rychlost samotížného topení, tzn. pomalá reakce na změny topného výkonu u zdroje, tak to má obrovskou výhodu v tom, že to je naprosto bezúdržbové a funguje to i po výpadku elektrické energie. Jestli dům zateplíš tak můžeš přejít i na nízkoteplotní zdroj a bude to stále fungovat (jen to bude ještě o kousek pomaleji reagovat).
Asi jako první se musíš rozhodnout, jestli to budeš zateplovat. Víš, kolik (peněz, metráků uhlí nebo něčeho jiného) se v domě předtím protopilo za rok? Jestli ne, tak bude potřeba nějaký jednoduchý plánek obvodových zdí domu a popis současných konstrukcí podlahy, stěn (včetně velikostí, orientace vůči světovým stranám a typu oken) a stropů a taky polohu domu (kvůli výpočetní teplotě). Z toho určíme, kolik zhruba za rok protopíš.
Dalším krokem bude, jestli to má smysl zateplovat (jestli se to vyplatí, jak to vychází na dotace, taky u hodně velkých tepelných ztrát se prakticky nedá dosáhnout komfortní prostředí).
Až budeme znát cílovou ztrátu, pobavíme se o tom, čím to vytápět.
Pošli výše uvedené a popojedeme dál.