• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEGPS sports tracking, ENDOMONDO, RUNKEEPER, SPORTS TRACKER, STRAVA, GARMIN CONNECT a další.. Garmin Fenix a další
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    HELVETE: díky, to je přesně co jsem hledal, jen asi zvolím jiný model. jen nemůžu najít žádné informace o uložišti, jak funguje nahrání hudby, map apod.?
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    MESKALITO: Suunto Peak 5 splní evropskost produkce, myslím včetně max ekologičnosti, slušné cenový a požadovaných funkcí. Mají negativa (zejm. plastové sklo, takže nutnost fólie), ale taky spoustu pozitiv.
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    čus, jsme běžec začátečník a chci si pořídit nějaké hodinky, vysloveně jen na běh/kolo. Měl bych dotaz(y)

    Existují nějaké "etické hodinky", myšleno výrobou/produkcí, něco jako Fairphone, případně aspoň značka co vše nevyrábí v Asii a má nějaké rozumné chování ke svým zaměstnancům/dodavatelům?

    Případně, že nic takového není budou mě stačit nějaké základní hodinky tipu Garminy Forerunner 55, nebo brzo narazím na něco zásadního co mě bude chybět? Případně, mají nějakou rozumnou životnost tydle levné modely?
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    jde nějak jednoduše vyexportovat/ulozit doporučený denní trénink v garminu (Fenix 7x). Ty tréninky se mění podle různých faktorů a mám tam prostě nějaké oblíbené varianty. Tak bych si ho rád uložil a pustil kdykoliv. Teď to dělám tak že si ho vytvořím ručně a prostě ho zkopíruju celý :-)
    ONLY_Q
    ONLY_Q --- ---
    ještě drobné info.. pokud přijdeš s modelem XY a chceš v servisu vyměnit baterku tak řeknou, že to nejde ale na nový model dostaneš 30% slevu z aktuální ceny...
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    SITH: jo kamarád co hodně běhá. Pořád jsem do něhu hustil ať si koupí Forerunner (měl Fenix 6), že bude jako atlet nadšený. Fenix těžký a velký. Teď si Forerunner pořídil a je fakt nadšený jaký je to rozdíl.

    Obecně Forerunner považuji za jedny z nejlepších hodinek od Garminu. Poměr cena výkon bezkonkurenční. Lehké a příjemné. Nevím proč pořád kupuju Fenix :D

    Na to odření atd se ho schválně zeptám. Protože je má taky pořád na ruce a staví různé party stany atd.
    BATY
    BATY --- ---
    SITH: Když jsem ještě nepoužíval nylonový řemínek, tak jsem si občas dával hodinky na druhou ruku, abych dal té primární ruce odpočinout, ale pak samozřejmě člověk nemá takové ty podvědomé návyky, že když jdeš třeba kolem futer, tak uhneš trochu rukou, abys do nich nebouchnul zbytečně hodinkama atp... No a věšel jsem na balkoně prádlo a mrdnul jsem hodinkama do zábradlí. Na černých hodinkách stříbrná šmouha jak prase, to jsem byl nasranej... Ale pak jsem z nich tu stříbrnou barvu nehtem setřel a na hodinkách nebylo vidět vůbec nic a na zábradlí zůstala rýha :D
    To jsem byl taky např. rád, že jsem si připlatil za Epix. Ty plastové by asi nedopadly tak dobře. Prostě za věc kterou používám 24/7/365 si asi klidně trošku připlatím...
    SITH
    SITH --- ---
    BATY: no sakra. Když se teď koukám na svoje fénixy a na ten šedivý rámeček kolem hodinek, tak už tam pár škrábanců mám ....
    BATY
    BATY --- ---
    BATY: Ještě jsem si vzpomněl na jednu věc, 965ky nemají quic-kfit řemínek, takže když chceš používat jiné řemínky, tak musíš ten řemínek, se kterým hodinky koupíš sundat postupem jako u klasických hodinek a pak u můžeš používat quick fit řemínky, ale ten originální ti pak bude na prd, není jednoduše vyměnitelný, tak jen s tím počítat...
    BATY
    BATY --- ---
    BATY: Kolega, se kterým chodím 3x týdně běhat je má. Jsou to hezké hodinky a lehké. Ale samozřejmě po týdnu, co si je koupil si o něco škrtnul a poškrábal si sklo, takže teď je nasranej a pořád na to kouká a lituje, že si nepřiplatil za odolnější Epix se safírem...

    Ale jinou výhodu než odolnost bych v tom neviděl...
    BATY
    BATY --- ---
    SITH: V podstatě ano, tady je to podrobně popsané: https://www.dcrainmaker.com/2023/03/garmin-epix-vs-forerunner-965-all-65-differences-detailed.html

    Porovnám s Epix 2, ne s Fénix, aby to byl amoled vs amoled, když přemýšlíš o 965, které jsou amoled.
    JOPS
    JOPS --- ---
    Mám Fenix 5 možná je ještě něco za číslem a dříve jsem je nosil jenom na sport. Teď už je nosím půl roku nonstop a sundavam je jenom na nabití. A od té doby co jsem fest začal hubnout, tak když je nemám, cítím se jako bez ruky 🤣🤣

    Akorát já mám 2m a 110kg. A jsou mi v pohodě no 🤣
    A zatím drží jak židovská víra.

    A vzhledem k tomu, že v Garminu už jsem zahackovanej až to není hezký (hrudak, tachometr, kadence rychlosti, váha, tak příští hodinky zase nějaký top model 🤣
    SITH
    SITH --- ---
    BATY: takže faktický jediný rozdíl je jen v materiálu těla?
    BATY
    BATY --- ---
    SITH: Ty funkce jsou úplně stejný, akorát v plastovém těle...
    SITH
    SITH --- ---
    a je tu někdo kdo přešel z fénixů na forerunnery?

    mám fénix 5 a přemýšlím nad Forerunner 965, neboť nevyužuji úplně všechny funkce fénixů
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    OODOOW:
    BATY: já mám taky edge a ten držák na hodinky obojí super na kolo :-) ...ale jsou různé situace kdy chci jet s hodinkama, nemít nic na riditkach atd. Což je právě třeba v bikeparku kde je to bouchání největší :-)

    Což pro Adama co jezdí hodně na kole může být právě ten quickfit ideální řešení + je potřeba počítat s tepákem
    BATY
    BATY --- ---
    OODOOW: Jo, ano, to je asi jedinej takovej pain... Já používám na kole Edge, takže mě to ani nenapadlo zmínit, protože se mi to neděje :)
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    MAESTRO_007: Tohle se mi taky stávalo. Nakonec jsem koupil prostě držák na kolo. S tím jejich quickfit upínáním to jde přehodit během pár vteřin. Zároveň se můžu podle toho navigovat.

    BATY: Amoled displej je dobrej, když je právě nemáš na řidítkách na kole, protože pak nemůžeš udělat gesto aby se rozsvítily.
    BATY
    BATY --- ---
    BATY: A doporučil bych spíš Amoled displej...
    BATY
    BATY --- ---
    ADAM:

    1. Já je nosím pořád 24/7... Na mytí nádobí je teda určitě sundavat nemusíš :) Na spaní ti asi budou ze začátku vadit, hlavně jestli si teď vůbec žádné hodinky nenosil, ale dá se na to zvyknout. Hlavně hodinky typu Fenix / Epix jsou těžké. Ale ty různé statistiky chci mít, hlavně vědět, jak jsem se vyspal :)), takže je nosím pořád. Oblíbil jsem si nylonový pásek, díky kterému hodinky odlehčíš skoro o 20g, oproti silikonovému pásku. Navíc je příjemnější na kůži (alespoň pro mě) a můžeš si ho utáhnout naprosto přesně jak potřebuješ. Na silikonovém je jedna dírka už moc utažená a na další už je to třeba zase volné. Navíc nemá žádnou přezku, která by ryla do kůže. Za mě nylon samá pozitiva prostě...

    2. Mám 185cm/76kg a F6ky jsem volil ve střední velikosti, taky mám spíš asi užší ruku. Pak když jsem přecházel na Epix 2, tak je vydali jen ve střední velikosti, takže jsem byl rád, že nebudu muset mít rozhodovací paralýzu :) Sám dodnes nevím, jestli bych si vzal střední nebo X. Že by to vypadalo divně na ruce, toho se asi nebojím, zas tak velký rozdíl to není a dneska se nosí velké hodinky... Spíš se bojím té váhy a jestli by mi to nevadilo na spaní...
    JOHNIEZ
    JOHNIEZ --- ---
    MAESTRO_007: jo, to rozbombardovaný zápěstí ve sjezdech v rozbitim terénu je hrozně nepříjemný. A to mám 7S. Párkrát už jsem to ani nemohl vydržet a přehodil si hodinky na pravou ruku, ta je neomlácená tak to tam prakticky nebolí :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam