• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden

    I lidé ve městech si rádi ušpiní ruce od hlíny, rádi si dají k jídlu vlastnoručně vypěstované rajče a rádi uvidí své okolí zelené.

    MĚSTSKÉ ZAHRADNIČENÍ .:. URBAN GARDEN

    Tento klub by měl sloužit ke shromažďování článků, postřehů a inspirace o zahradničení v industriálním městě.
    Využívání balkónů, teras, střech domů a opuštěných zákoutí městských částí k vytvoření malých zahrádek.
    Squatting opuštěných zahrádkařských kolonií a podobné, mírně nezákonné, aktivity spojené se zelení ve městech.


    Vaše skromné začátky, velké úspěchy, cizí realizace ... stačí se podělit, třeba se staneme inspirací ;-)
    rozbalit záhlaví
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    VER_MASLE: jj to je jarní cibulka, tu ti donesu. To s těma lístečkama je liči od souseda:)
    VER_MASLE
    VER_MASLE --- ---
    PETEKKA: hele a to v pravo dole na parapetu je ta jarní cibulka? ty bych brala, říkala jsi že máš přebytek? :D taky by mě zajímalo, co je to s těna 4 lístečkam???
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    VER_MASLE: jej škoda plísně...budeš muset zasadit znovu vid - naštěstí řeřicha rostě rychle:)
    VER_MASLE
    VER_MASLE --- ---
    PETEKKA: Hezký.... Zrovna jsem si říkala, že ten pohled z okna je mi nějak povědomej.....
    Jinak já jsem už taky zasadila bylinky a řeřicha mi už dokonce i vyrostla ale moc jsem jí zelejvala takže v tom pařníku chytla plíseň:(
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MAARISTAAN: dík,) dobrý je, že to můžeš kamkoli zavěsit.
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    PETEKKA: Ten tubus je dobrý nápad, to okoukám :-)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Tak mi na mojem truhliku krome kyticek vyrazila i bila chundelata plisen :( Nevite co s tim?
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    Něco z naší zahrádky:
    Rychle vytvořený parapet - deska zaklíněná mezi oknem a dřevěnými podložkami. Vše pouze na principu páky a drží to jako přikované:)
    Ve vzduchu truhlík, vyrobený z tvrdé papírové trubky, ve které mi do práce přišel kalendář:)



    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    Snad nebudu moc OT

    Zelené sochy nad rušnými triedami v Mexico City zlepšujú kvalitu ovzdušia | Zelená architektúra - portál o udržateľnej architektúre
    http://www.zelenarchitektura.sk/2012/06/zelene-sochy-nad-rusnymi-triedami-v-mexico-city-zlepsuju-kvalitu-ovzdusia/
    KRISTIII
    KRISTIII --- ---
    VODOMERKA: Holky dělají normálně workshopy, když se mrkneš na stranky kokozy.
    PETEKKA: Nebo se připojte k nám v Braníku:)
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    FANFAN: Jen do toho, taky jsem na to pařeniště v lidlu koukal ale za ty penize mi to přišlo takový "vratký" :-/
    FANFAN
    FANFAN --- ---
    No tak když tak na to koukám, tak tedy taky zasadím - v Lidlu jsem koupila pařeniště, za plast strašný prachy.... TAk aby se to využilo.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    *a
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    VER_MASLE: a já ti můžu dát semínky, mám jich mraky
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    VER_MASLE: a třeba by se zrovinka zapojili do pěstování,.. a hned tu máš nápad na grant:)-zapojení lidí bez domova do pěstování vlastní zeleniny, s čímž souvisí i zlepšení jejich výživy.
    Ne jako je to asi utopický...
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    PARÁÁDA!!!!!
    VER_MASLE
    VER_MASLE --- ---
    FKA82: tak to musim zaky zvladnout udělat.... myslim že mám program na sobotu jasnej ;) každopádně děkuju za inspiraci, moc se mi to líbí...
    FKA82
    FKA82 --- ---
    VER_MASLE: je to do toho okna jenom "zastrčené". Ale ty rozměry jsou přesně na to okno, takže se to nehýbe. Boční okno zůstává volné na větrání.
    VER_MASLE
    VER_MASLE --- ---
    FKA82: to je super! to chci taky! to je nejak přivrtany to toho bočního panelu ne?
    FKA82
    FKA82 --- ---
    VER_MASLE: Od ledna do května nemyju, pak dám pryč konstrukci a normálně umyju. Mám to skoro na všech oknech v bytě
    Takhle to vypadá ze předu

    Tahle fotka je starší, letos jsou zatím sazenice menší :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam