• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden

    I lidé ve městech si rádi ušpiní ruce od hlíny, rádi si dají k jídlu vlastnoručně vypěstované rajče a rádi uvidí své okolí zelené.

    MĚSTSKÉ ZAHRADNIČENÍ .:. URBAN GARDEN

    Tento klub by měl sloužit ke shromažďování článků, postřehů a inspirace o zahradničení v industriálním městě.
    Využívání balkónů, teras, střech domů a opuštěných zákoutí městských částí k vytvoření malých zahrádek.
    Squatting opuštěných zahrádkařských kolonií a podobné, mírně nezákonné, aktivity spojené se zelení ve městech.


    Vaše skromné začátky, velké úspěchy, cizí realizace ... stačí se podělit, třeba se staneme inspirací ;-)
    rozbalit záhlaví
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    TESSS: to zalezi na oblasti a lokalite. je mraky mistnich organizaci. a kdyz maji nejaky zahradky volny, stanes se clenem a normalne ti ji pronajmou. ja to budu resit letos taky takhle
    TESSS
    TESSS --- ---
    nemate nekdo zkusenosti se Zahradkarskym svazem? Zajimalo by me, jaka je sance si u nich pronajmout zahradku
    DOCTOR23
    DOCTOR23 --- ---
    LUKASZ: taky zdravim,mám to samý co ty,balkon,ten jedu už 3 roky a letos jsem si pronajmul 400m zahrádku,tak začnu pěstovat ve "velkým"..:)
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    PETEKKA: tak bazalka je proste celkem dost nachylna na zimu no , jinak je v pohode , kdyz to beru pode toho jak roste me .. buh vi co se ji molo stat :)) me to takyted ceka , vyseju ji a pak prepicham do vetsich a na zahradku a neco i na balkon .. z minulyho roku mam vychytanej druh cerveny ale ted presne nevim cely jmeno , hodim to pak sem ..

    jinak s tema balkonovejma rajcatama ani ti nevim :) popravde jsem mel jednou jeden druh a s tim jsem nic nedelal , takovej zakrslej kerik to byl .. tak ze asi ne si myslim ..zastipuju jenom tyckova rajcata , ty jsou spis na zahonek ale nekam ke stene treba na balkon taky jdou , minulej rok jsem mel na balkone 3 rostlinky a poseldni jsem sklizel nekdy v listopadu , protoze jsem jim nechal celkem dost vyjanu .. mam zasklenej balkon a to je taky jiny kafe :) tak ze teplo je dyl a driv :) ale letos to bylo celkem husty jak furt mrzlo , takze poradne zacinam az ted , ale tak do pulky kvetna casu jeste dost :)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    LUKASZ: mnou vypěstovaná, celou dobu v pohodě krásně rostla , a když dosáhla cca 5 cm, začla jedna po druhé odumírat, vadnout. Větrala jsem krátce, rozhodně ne třeba celou noc.. no kdo ví, tak jako tak je bazalka v háji a musim začít znova
    LUKASZ: jinak balkónový rajčata mi už rostou v květináči (doma), ale nemám s nimi pěstitelskou zkušenost. Je třeba je nějak zaštipovat, vyvazovat..?
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    budu miti dost sazenic rajcat ruzny druhy .. i 2 druhy balkonovejch ..kdyby nekdo mel zajem , mzu napsat jaky druhy .. k odberu budou tak za 3-4tejdny cca .. v praze
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    ahoj zdravim vsechny nadsence zahradniceni .. ja to tu prave obevil , hezky auditko .. urcite sem taky neco poslu , mam zahradku na balkone i mensi policko cca400m .. tak muzu poslat fotky ..


    PETEKKA: tvoje vypestovana ? nebo kupovana vzrostla ? bazalce staci mala teplota a je v haji , ale zalezi jak moc ti ofoukla asi jestli jen tak malo tak by to nemelo vadit , jestli byla dyl na zime tak mozna jo .. jinak ja si koupil nedavno bazalku v albertu , jen tak k jidlu .. a taky jsem ty vzrostle rostlinky probiral par dnu nez se doma probrali ..
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    nevíte prosím někdo proč mi z ničeho nic postupně uvadá všechna vyrostlá bazalka? Zemina není ani přelitá, ani zaschlá, květináč je u okna... napadá mě jedině jestli jsem jí nezlikvidovala větráním?
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    Vysněná zahrada: Alys Fowler a její Jedlá zahrada
    Byla jsem v březnu týden nemocná a krátila jsem si čas sledováním videí na internetu. A přesně takhle jsem objevila pěkný anglický seriál BBC s názvem The Edible Garden. Hlavní hrdinkou je v něm Alys Fowler, půvabná anglická zahradnice. Má městskou zahrádku velikosti větší terasy, ale dokáže s ní divy. Pro seriál se rozhodla, že jeden rok téměř nebude kupovat zeleninu v obchodě a zkusí rodinu zásobovat zeleninou a ovocem právě ze své mini zahrádky. No a v šestidílném seriálu popisuje, jak se s tímto předsevzetím vypořádala.



    Vysněná zahrada: Alys Fowler a její Jedlá zahrada
    http://vysnenazahrada.blogspot.ch/2013/03/alys-fowler-jeji-jedla-zahrada.html
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    Komunitní zahrada v Praze- Z Kuchyňky do kuchyně | Biospotřebitel
    http://biospotrebitel.cz/clanek/z-kuchynky-do-kuchyne

    KVJETINKA
    KVJETINKA --- ---

    IKEA Hackers: ELIOOO. Grow your food. How to go to Ikea and grow food in your apartment.
    http://www.ikeahackers.net/2012/10/eliooo-grow-your-food-how-to-go-to-ikea.html
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    no ja zase vypoustim nuly asi, sorac :)
    SCHEJBITCH
    SCHEJBITCH --- ---
    MAXMANUS: V inzerátu je uvedeno 170 m²... ;)
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    Ale jako 4x4 metry se sítěma, oplocený by se už za ty prachy dalo. :)
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    mj. tam nevidim žádnej plot, takže si myslim že by bylo hodně rychle sklizeno spoluobčany.
    A 17 m2 je cca 4x4 metry, což je za ty prachy nič moč.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MAXMANUS: :))) jo jako chápu tvé výhrady no:)
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    No tak to je další věc, někde u dáničního okruhu a ten inzerát sám o sobě.


    PETEKKA: PETEKKA: to s tebou souhlasim, ale očekával bych alespon sítě, jako zahradničení není žádnej med ale chodit pro vodu do přilehlého rybníka a sjíždět to tam srpem popř. tam tahat benz. sekačku + benz. křovinořez + bůhvíco ještě mi příjde už prostě přehnaný.

    Podle mě nějáký dědictví, to nejhorší co člověk může zdědit (v uvozovkách samo, zdědit něco je fajn :) ), tzn kus zarostlý "pahorkatiny" u silnice, neprodejný tak se to snaží pronajmout jako zahrádku...

    nechci bejt takovej morous, ale tohle mi už příjde moc...
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    Tak ta lokalita přímo u dálničního okruhu je silně masochistická :) ...a chápu to dobře, že těch 4000 ročně by se platilo pouze za ten jeden dílec - tzn. za 17m? To se mi nezdá jako moc dobrá cena. Sice čert aby se v tom inzerátu vyznal, těch cifer je tam vícero a dohromady moc neseděj - klasická makléřovina :)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MAXMANUS: snad jsi nečekal, že tam budou již připravené záhony a konve napuštěné vodou:)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MAXMANUS: jo, zahradničení vyžaduje nějaké úsilí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam