• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden

    I lidé ve městech si rádi ušpiní ruce od hlíny, rádi si dají k jídlu vlastnoručně vypěstované rajče a rádi uvidí své okolí zelené.

    MĚSTSKÉ ZAHRADNIČENÍ .:. URBAN GARDEN

    Tento klub by měl sloužit ke shromažďování článků, postřehů a inspirace o zahradničení v industriálním městě.
    Využívání balkónů, teras, střech domů a opuštěných zákoutí městských částí k vytvoření malých zahrádek.
    Squatting opuštěných zahrádkařských kolonií a podobné, mírně nezákonné, aktivity spojené se zelení ve městech.


    Vaše skromné začátky, velké úspěchy, cizí realizace ... stačí se podělit, třeba se staneme inspirací ;-)
    rozbalit záhlaví
    ANAXYM
    ANAXYM --- ---
    PETEKKA: s tim bych tak nespechal, kdyz ty rostlinky vyndas z bytu na primy slunce, tak je muzes popalit... kdesi sem cetl, ze pokud chces po zime vyndavat kytky ven, je lepsi to udelat pokud je trosku pod mrakem, ony si tak lepe zvyknou...
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MAXMANUS: přesně,to mě taky napadlo až v práci..:) ale zítra ráno to lifruju ven na sluníčko
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    PETEKKA: Když se tedka dívám z kanclu ven, mohl jsem je alepson přes den hodit už na balkon :-/

    Taky si tam připadám jak v botanický zahradě, za chvíli si budu muset pořídit mačetu abych se dostal krze tu mojí garsonku :-)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MAXMANUS: už aby to bylo vid... já už mám z parapetu prales, z keříčkových rajčat jsou už přerostlé obludy, vypadají jako normální tyčkovitá rajčata:)
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    PETEKKA: no o vikendu ma byt jeste zima, takze tak za tyden, uvidim podle pocasi.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MAXMANUS: a kdy to plánuješ dávat ven?
    TAMTAONA
    TAMTAONA --- ---
    Ahoj, nevíte, kde bych v Praze sehnala sazenice ,,balkonových" jahod? (Mam za to, že se ta odrůda jmenuje Temptation). Ptala jsem se už na několika místech a zatím bez úspěchu. Díky :)
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    Bratislava:

    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    eee * chilli :-)
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    už se nemůžu dočkat až to půjde všechno na balkon :-)

    cherry rajčátka:

    mix rajčátek, třešňových papriček a chilly:

    chilly:



    SCHEJBITCH
    SCHEJBITCH --- ---
    Pořídil jsem ten vertikální pro salát a bylinky a spokojenost... :) Třeba se někomu bude líbit...
    Zdravá zahrada. Látkové truhlíky
    http://www.zdrava-zahrada.cz/Category/80-ltkov-truhlky.aspx
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    Vertikální kapsy na pěstování pro balkon a terasu / Zboží prodejce raddu | Fler.cz
    http://www.fler.cz/zbozi/vertikalni-kapsy-na-pestovani-pro-balkon-a-terasu-3770270?
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    DOCTOR23: mám vyhlídlý jeden sad v kyšicích, tak se taky zeptám ;-)
    DOCTOR23
    DOCTOR23 --- ---
    FRUTAA1: v unhošti od jednoho starého pána,jezdil tam jenom párkrát za sezonu posekat trávu,mám 400m2 i s chatičkou za 500kč měsíčně...a stačilo se jenom zeptat..;)
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    DOCTOR23: já chci taky zahrádku! kdes ji pronajmul? zdá se, že teda budu u kámošky v Kačici, ale svý je svý. nejraději bych tedy sad, nevíš o nějakém?
    DOCTOR23
    DOCTOR23 --- ---
    zahrádka na 2 metrech
    http://preskoc.cz/zui
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    DOCTOR23: jojo je to pohoda :)) ja si jedu hlavne rajcata , nejaky druhy chilli feferonek a podobny co senedaj jen tak zvejkat :)) letos zkusim melouny , okurky tam budu davat , dyne takypohoda .. bylinky .. rukola,bazalka a podobny je jich mraky na rozepisovani tady :)

    akorat jamam teda jinej problem .. misto mam super , zem zivna jako blazen .. akorat tam chodej zlodeji .. minulej rok to tam porad kosili ,me nic a kdyz jsem si sel pri prvnim sneu v rijnu pro papriky.. zustali tam jenom ty co palej ..
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    TESSS: to zalezi na oblasti a lokalite. je mraky mistnich organizaci. a kdyz maji nejaky zahradky volny, stanes se clenem a normalne ti ji pronajmou. ja to budu resit letos taky takhle
    TESSS
    TESSS --- ---
    nemate nekdo zkusenosti se Zahradkarskym svazem? Zajimalo by me, jaka je sance si u nich pronajmout zahradku
    DOCTOR23
    DOCTOR23 --- ---
    LUKASZ: taky zdravim,mám to samý co ty,balkon,ten jedu už 3 roky a letos jsem si pronajmul 400m zahrádku,tak začnu pěstovat ve "velkým"..:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam