• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    PETEKKA: to uz je mas tak velky ze se daj zastipovat ?? hele ja kerik zastipoval jenom trochu .. ja bych ted nechtel kecat kterej vyjan se musi vystipnout u tyckovejch .. jestli ten co roste hned mezi stonkem a listem ?? ted si nejsem fakt jistej jak to nevidim .. jinak kdyz ustipnes spicku , tak tim zastavis rust do vysky .. no a kerik se nyvystipuje a nechava se , ja ho vystipival jenom proto ze jsem jich mel hodne a chtel jsem jim dat vic do plodu nez aby delali dalsi plody .. ale mozna jsem to delal spatne nevim :)) kazdopadne to rostlo a plodilo slusne :) muj favorit je "black sherry" nejlepsi chut :)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    LUKASZ: v tom případě, kde je mám zaštípnout, jak ?:D já vůbec nevim
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    PETEKKA: jestli chces tak je zastipnout muzes klidne .. zalezi na tobe jak chces aby to pak jelo .. aletyckovemusis zastipavat , protoze pak to bere silu vyjanum ktery ty potrebujes a chces ..

    ja bych se zimyna balkone nebal , jdespiso prizemni mraziky a dneska uz ve vetsi vejsce mraz nehrozi si myslim.. ja teda bydlim v 6 patre a balkon mam zasklenej , takze ja mam pohodu .. mam tu cca 455ks rajcat a uz se peken zakorenili a jedou pomalinku .. po milulim roce jsem se ujistil ze neni kam spechat a rozhodne si pockat , rostliny jsou potom silnejsi , nez aby jeli za svetlem a prerostli , to je pak skoda ..

    odpo jdu dorejt jeste kus co nemam na zahrade a muzu vzit rotavator a po nem uz rozjizdim foliaky , uz at to roste :))

    jinak jsem tu cetl , ze by nekdo shanel i nejakou zahradku .. ja bych mozna i vedel a pokud by nebyl zajemce uplnej idiot (pardon) bordelar a podobny veci co se nehodej,proste musi to bejt slusnej clovek .. myslim si ze by to i slo .. zeptal bych se .. financne nenarocny .. akorat je to teda lokalita zbraslav .. a policka nejsou leta obdelavana , takze to je celkem dost prace .. a na to ze je jaro :) no minulej rok jsem to taky delal na jare s traktorem ale .. tak ze textilni folie to jisti , plevelje strasna svine .. nesnasim ho vic jak myti nadobi
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    tak je to všechno na balkoně a budu doufat, že je slunce nespálí, ale naopak popožene v růstu:)

    jinak keříčková rajčata se tedy nemají nijak zaštipovat?
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    MAXMANUS: pomuze je treba na den-dva zabalit do jedny vrstvy novin
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    No jo jenomže stav zataženo se rovnal teploty na nule, sních a mrazíky, tam jako podle mě žádný "hluchý období" na to aby si kytky zvykali nebylo.
    FKA82
    FKA82 --- ---
    ANAXYM: Měl bys je na to slunko postupně zvykat, ale i když je tam nechá nic se nestane, maximálně opadá pár listů.
    ANAXYM
    ANAXYM --- ---
    PETEKKA: s tim bych tak nespechal, kdyz ty rostlinky vyndas z bytu na primy slunce, tak je muzes popalit... kdesi sem cetl, ze pokud chces po zime vyndavat kytky ven, je lepsi to udelat pokud je trosku pod mrakem, ony si tak lepe zvyknou...
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MAXMANUS: přesně,to mě taky napadlo až v práci..:) ale zítra ráno to lifruju ven na sluníčko
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    PETEKKA: Když se tedka dívám z kanclu ven, mohl jsem je alepson přes den hodit už na balkon :-/

    Taky si tam připadám jak v botanický zahradě, za chvíli si budu muset pořídit mačetu abych se dostal krze tu mojí garsonku :-)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MAXMANUS: už aby to bylo vid... já už mám z parapetu prales, z keříčkových rajčat jsou už přerostlé obludy, vypadají jako normální tyčkovitá rajčata:)
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    PETEKKA: no o vikendu ma byt jeste zima, takze tak za tyden, uvidim podle pocasi.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MAXMANUS: a kdy to plánuješ dávat ven?
    TAMTAONA
    TAMTAONA --- ---
    Ahoj, nevíte, kde bych v Praze sehnala sazenice ,,balkonových" jahod? (Mam za to, že se ta odrůda jmenuje Temptation). Ptala jsem se už na několika místech a zatím bez úspěchu. Díky :)
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    Bratislava:

    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    eee * chilli :-)
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    už se nemůžu dočkat až to půjde všechno na balkon :-)

    cherry rajčátka:

    mix rajčátek, třešňových papriček a chilly:

    chilly:



    SCHEJBITCH
    SCHEJBITCH --- ---
    Pořídil jsem ten vertikální pro salát a bylinky a spokojenost... :) Třeba se někomu bude líbit...
    Zdravá zahrada. Látkové truhlíky
    http://www.zdrava-zahrada.cz/Category/80-ltkov-truhlky.aspx
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    Vertikální kapsy na pěstování pro balkon a terasu / Zboží prodejce raddu | Fler.cz
    http://www.fler.cz/zbozi/vertikalni-kapsy-na-pestovani-pro-balkon-a-terasu-3770270?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam