• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    VODOMERKA: ne jediny co tak odstipujeme listky ktery jsou mezi jednotlivymy patry. protoze to tu rostlynu zbytecne vysuluje.. v pripade ze tam uz jsou kvitky tak se to nezastipne jinak ano.

    Kazdopadne roste to jen jsme zjistili co je tam uplne zbytecny pestovat a to patyzon, rebarbora a letos nam chcipla i bazalka.. coz je asi dano tim jak je moc vlhko... jinak tim, ze je to vnitroblok je pekne videt jak vsechno jde hrozne pomalu. Paralel s tim pestujem ve skelniku a zahonku na vesnici a to je uplne jina liga.. ale jsem rad ze vubec neco tam jde.. Kazdopadne budeme muset jeste experimentovat. Co ma a nema smysl tam sazet.
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    DREAMCASTER: rajcata, koukam, nezastipujete? ;)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    DREAMCASTER: krásně to roste!
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    Update!:]


    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    _ANICKA_
    _ANICKA_ --- ---
    HOUBA: Já myslím, že je to ona =) ale pravda, můžu se mýlit =))
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    _ANICKA_: Jestli bílá, to netušim, já je bez květů nerozeznám ;)
    _ANICKA_
    _ANICKA_ --- ---
    HOUBA: To je ono =D Kýchavice Bílá !! Děkuju mockrát =D já se k tomu pořád nemohla dopídit =)))
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    _ANICKA_: mně to trochu připomíná kýchavici.
    _ANICKA_
    _ANICKA_ --- ---
    VODOMERKA: to by možná aj mohlo být... zkusím projít seznam orchydeí, které roustou v ČR =)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    _ANICKA_: a co nejaka "orchije"?
    _ANICKA_
    _ANICKA_ --- ---
    VODOMERKA: To si myslím že ne, konvalinka má užší listy a vychází ze spod, tohle je takové postupné...a je to i vysoké na konvalinku.... kdysi jsem to viděla i ve Vysokých tatrách a je to až půl metru vysoké.... kdysi jsme to věděla, ale nemůžu si vzpomenout =(
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    _ANICKA_: neni to konvalinka?
    _ANICKA_
    _ANICKA_ --- ---
    Prosím o radu, snad mi někdo pomůžete =) nevíte někdo co je tohle za rostlinku? snažila jsem se to najít všude možně a už nevím kde hledat =(

    PANSTEJK
    PANSTEJK --- ---
    DAWIDOS: http://www.agromanual.cz/cz/atlas/choroby/choroba/plisen-bramboru-na-rajcatech.html
    ja bych radsi volil nejake neagresivni (nechemické) metody jelikoz rajcatka uz zacinaji plodit, ale jak potrebujes ;)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Dobre zasobeny zahradnicky potreby jsou treba naproti Radosti v Belehradsky.
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    Nevim, kam zacilit, tak zkusim sem - mame na balkone rajcata a chytly asi plisen bramborovou - nevedel by nekdo, kde rychle koupit neco ucinneho? (Idealne s osobnim odbem Praha) - pres shop nechci objednavat... Diky.
    DLOUHA_POTVORA
    DLOUHA_POTVORA --- ---
    MAXMANUS: no to právě nevím. nikdy jsem jinou neměla, asi si zkus přímo vygůglit ty svoje
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    DLOUHA_POTVORA: A to se jedná o tu tvojí odrůdu nebo celkově?
    Co se týče prostoru tak ok ale co se týče sluníčka tak jse mžil v přesvědčení, že čím víc tím líp---
    DLOUHA_POTVORA
    DLOUHA_POTVORA --- ---
    MAXMANUS: já mám už několik let de cayenne, ty menší na fotce byly zasazený trochu později. nikdy jsem je neprostříhávala, je u nich důležitý hlavně aby nebyly na přímym slunci a aby měly kolem sebe dost prostoru, tzn. maximálně tři rostlinky na truhlík, jinak zůstanou zakrslý... ale s jinou odrůdou nemám zkušenosti :-/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam