• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    HOUBA: tak půl napůl...ale loni jsmezalejvali dost kohoutkovou moc nepršelo myslim
    VITI
    VITI --- ---
    chci udelat dreveny truhliky na balkon ... cca 30*150 ... jak je vyresit zevnitr, aby neprotejkali a netekl z nich bordel dolu k sousedovi ? ;-)
    mozna spodnich par cm zalepit zevnitr nejakym igelitem ? nebo jak se to resi ?
    PETRIUS
    PETRIUS --- ---
    HOUBA: přesně to samý mě taky napadlo :-)
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    PIZMA: a čím zalejváte? Vodou z kohoutku nebo někam lapáte dešťovku?
    DOGITO
    DOGITO --- ---
    PIZMA: pekny! moc preju, aby nezacalo kvuli zatizeni a "provozu" zatekat strechou :)
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    děkuju, děkujem(i za ty dva na fotce, bez nich by to nešlo tak dobře)

    rozšiřovat trochu budem- třeba ty dvoje necky na levý straně fotky dnem vzhůru už jsou zaháklé za komíny a jako květináče jsou úplně super- hluboký a široký...ještě máme v plánu udělat jeden "skleník".nějaký květináče jsme zvětšily.nějaký kýble taky..určitě by se dalo mnohem víc, ale tý práce je na tom dost, hlavně se zalejváním přeci jen je to střecha a v létě rozpálená...chceme aby to byla furt radost a ne psycho že nestíháme :)
    a taky jsme občas limitovaný množstvím hlíny
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    PIZMA: toto je ovšem velká mazárna! Budeš letos rozšiřovat a zvelebovat? :)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    PIZMA: hodně pěkný, to se halt někdo má, slintám....
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    PIZMA: bozi!!!
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    PIZMA: hodne dobry
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    čau všem zahradníkům,
    tohle je má loňská radost :)


    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    Tak letos uz mame zasazeno a s komposteru cerstvou hlinu na nadchazejici sezonu
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    Není moje, ale brala bych ji. I s tou kočkou.)

    Můj dům, můj squat: Urban Vintage
    http://mujdummujsquat.blogspot.cz/2014/02/urban-vintage.html
    NATAALKA
    NATAALKA --- ---
    v našem letním kulturním centru (Containall - na Malý Straně) bysme rádi v květnu uspořádali workshop vertikálního zahradničení..
    něco takovýho : http://ecosalon.com/10-ideas-for-sexy-urban-gardens/ (titulku si nevšímejte .))

    sháníme někoho, kdo se trošku vyzná v rostlinách a workshop by vedl..
    z workshopu by si měl každý něco odnést.. ale zároveň máme u kontejneru velkou zeď, kterou bychom zčásti chtěli nějak oživit právě rostlinama..

    ..zájemci - kdyžtak pošta.. díky!
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    Praha 8 bude mít od jara vlastní potravinový klub založený na principu komunitou podporovaného zemědělství (KPZ) - podíl úrodě na lokálního a ekologicky pěstovaného ovoce a zeleniny si budou členové společně předplácet u místních zemědělců. Zajistí si tak přísun kvalitních potravin za dobré ceny pro obě strany a navíc jistotu jejich dodávek po celou sezonu. V příštím roce jsou v plánu odběry jednou za 14 dní z Biofarmy Žatec, která se chystá pěstovat až 60 druhů ovoce a zeleniny. Členové klubu si budou moci se zemědělci domluvit složení podílu i jeho cenu.
    Klub bude fungovat při Komunitní zahradě Kuchyňka, odběratel však nemusí být jejím členem.

    https://sites.google.com/site/komzakuch/kpz
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    DLOUHA_POTVORA
    DLOUHA_POTVORA --- ---
    Foto letošní bylinkové sklizně :)


    OK, přiznávám, část toho je i z chalupy, nejen z balkónu, ale je to krásné stejně.
    LAROY
    LAROY --- ---
    LUKASZ:
    taky jdu do toho:)
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    jo ptal jsem se presne na to ..
    tak to teda zkusim letos , nikdy mi to nenapadlo asi presne proto ze jsou na zahonku , ale letos je mam i na balkone .. tak jsem na to zvedavej teda .. dik
    FKA82
    FKA82 --- ---
    LUKASZ: Ano, ale musíš jí pro to vytvořit podmínky. Na záhonku nepřezimuje :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam