• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden

    I lidé ve městech si rádi ušpiní ruce od hlíny, rádi si dají k jídlu vlastnoručně vypěstované rajče a rádi uvidí své okolí zelené.

    MĚSTSKÉ ZAHRADNIČENÍ .:. URBAN GARDEN

    Tento klub by měl sloužit ke shromažďování článků, postřehů a inspirace o zahradničení v industriálním městě.
    Využívání balkónů, teras, střech domů a opuštěných zákoutí městských částí k vytvoření malých zahrádek.
    Squatting opuštěných zahrádkařských kolonií a podobné, mírně nezákonné, aktivity spojené se zelení ve městech.


    Vaše skromné začátky, velké úspěchy, cizí realizace ... stačí se podělit, třeba se staneme inspirací ;-)
    rozbalit záhlaví
    ADITU
    ADITU --- ---
    HOUBA: jj, přesně ten název a výrobce. Špatně jsem googlila, když jsem nenašla tenhle obrázek... Díky moc :)
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    ADITU: Jsou různá keříčková oranžová rajčata, ale pokud je to přesně tento název, tak to bude spíš odrůda klasické větší velikosti - viz https://www.semo.cz/eshop/rajce-kerickove-oranze-p3120/
    ADITU
    ADITU --- ---
    Doufám, že tu nebudu moc OT, kdyžtak mě, pls, odkažte na jiný přiměřenější klub. Mám semínka "Rajče keříčkové Oranže" a záměr pěstovat to na lodžii. Je to taková ta varianta malého keříčku, co se dá dát do květináče nebo truhlíku, nebo normální velikost které i kýbl bude malý?
    VEVER
    VEVER --- ---
    Nechcete někdo semenáčky keřů? Mám ten zimostráz, skalníky, svídu, benzinku, mahonii, prisavnik, možná se najde i ptačí zob a nějaké nemám určené. Plevelí se to na místě kde to nemá budoucnost a úplně se mi to nechce vraždit. (U mahonu by se i chtělo, ale zas to moc nejde :) ) Praha 5, za vykopání a odvoz.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    GILHAD: Tak jsem byl dokopan k ostrihani buxusu, ze nejak moc roste a nedrzi tvar. Nejaktivnesi slahouny jsem teda vybral, zapichal do truhliku, pekne pulku pod zem i s listky (at se co nejvic dotykaji te zeme), pulku nad (at maji cim dychat a slunit se), zalil a pronesl k nim rec:
    Mile buxusy! Situace je, jaka je, a uz se asi hned tak nezmeni. Mate svobodnou volbu zakorenit, nebo chcipnout, ted uz je to jen na vas.
    (Takzvane Darwinisticke zahradniceni)

    No a ten zbytek byl vyhozen. Ted je budu udrzovat zalite a uvidim, jak se rozhodnou :)
    NYA
    NYA --- ---
    Paní, co pěstuje na 100m2 hromady jídla

    Inspiring Woman Growing a Huge Amount of Food in a Tiny Backyard in the City!
    https://www.youtube.com/watch?v=Y9ZukMyejLk&feature=youtu.be
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    VEVER: Díky, ale mě ještě pěknou dobu potrvá, než se k tomu dokopu.
    VEVER
    VEVER --- ---
    GILHAD: já mám kdyžtak na zahradě (Praha 5) celkem spoustu přebytečných semenáčků.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    VEVER:
    NYA: Díky, asi zkusím ten zimostráz, spoustu zastřižených větviček snadno dostanu darem, tak snad zakoření a bude se jim tam dařit (viz wiki: Odstraňujte všechny větve dotýkající se země, protože jinak zakoření. )
    NYA
    NYA --- ---
    GILHAD: co nějaký oleandr?nebo kanadskou borůvku?

    Duby a kaštany jsou holt stromy do lesa nebo volny krajiny, v kvetniku mají asi málo místa na kořeny, a ty se jim nejspíš stáčí kolem dokola a jak budou sílit, začnou se dusit.
    Nejlíp strom na podzim někam vzít, kořeny rozmotat (nebo potrhat, pokud už nejdou rozmotat) a někam zasadit.
    VEVER
    VEVER --- ---
    GILHAD: tak na stříhání je fajn zimostráz, jestli by to zvládl na balkoně nevím.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Vhodný keř do truhlíku na VJ balkon v paneláku

    Kdysi jsem si do truhlíku na balkóně dal hlínu a pár žaludů/kaštanů posbíraných v okolí, s tím, že budu mít "bonsaje" - no ale nějak to nevychází - každé jaro vyženou několik dloooouhých prutů, já je ostříhám, protože po balkónu už nejde chodit, pak udělají pár obrovských listů, které se v létě proděravějí a nakonec uschnou a tím to tak končí, příští rok zase vyženou dloouhé pruty ... kmínky jim sice za ta léta trochu ztloustly, ale každý rok je to furt stejné a 90% doby vypadají, že chcíply už před věčností. Už mě to nějak nebaví.

    Našel by se nějaký keř, strom, či něco podobného, co by v truhlíku o půdorysu 50x15 a výšce 15 cm na skoro zasklené lodžii (díry mezi posuvnými skly, jedno "okno" otevřené), kam v létě praží slunce a v zimě je tam zima, dokázalo růst a být stříháno do zelené kostky o půdorysu truhlíku (50x15) a výšce tak 20-50 cm?
    NYA
    NYA --- ---
    NYA: odpovídám na otázku z roku 2018 :)
    Snad se ti to podařilo mezitím vyřešit :)
    NYA
    NYA --- ---
    DLOUHA_POTVORA: na mravence mi pomohla křemelina. Nasypat ve větším množství na místa, kudy chodí.
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    Jedna malá balkónová zahrádka, kde se mi moc dobře čte ;-)

    Balkonová zahrádka (Balcony Garden)
    http://www.youtube.com/watch?v=LdrNnsVmcps
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    Fotky: Pěstitelé ve městě. Takhle si Pražané dopřávají zahradničení - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/...2005241724&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    LUSY: napises telefon? zkusila bych nekomu offnyx nabidnout.
    LUSY
    LUSY --- ---
    Ahoj. Máme nepoužívaný vermikompostér urbalive, neměli byste o něj někdo zájem? (Byl používaný chvilku, bohužel se mi nepodařilo zorganizovat 10 lidí aby ho používali správně, tím spíš že sama jsem s ním předtím neměla zkušenosti :( ) Praha Vinohrady, 2000 Kč.
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    Zakládáme komunitní zahradu vedle hotelu Olympik na Invalidovně. Kdo mate zájem, pište do zpráv.
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    Zelenina mi prostě na balkoně pořád nejde, tak jdu do kytek ;-)



    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    GILHAD: Já taky někde četl, že někdo slyšel, ale byla to skořice. Zkusil jsem a fungovalo to 3 dny. Pak jim to začlo bejt šumák...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam