• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LYKANTROPPíšeme plnicím perem
    Pravidla jsou zatím jednoduchá: No Caps, No Spam, No Flame.

    Máme je rádi. Někteří je sbíráme, nebo jen občas neodoláme a nějaké si koupíme. Pak si je fotíme, ukazujeme si je, klábosíme o nich, pečujeme o ně, kupujeme jim inkousty, mícháme jim inkousty, pak je od nich zase čistíme, čistíme si prsty od inkoustu, pusu od inkoustu, čistíme si uši a nosy od inkoustu. Rozebíráme je, pak je zase skládáme, chodíme s nima spát, probouzíme se s nima, ale hlavně ... hlavně s nima píšeme.

    "Propisky jsou na vyplňování formulářů" -- Graham Greene

    rozbalit záhlaví
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: Ja si tak čtyři roky zpátky nakoupil zásoby všeho, pak se ukázalo že moje spotřeba papíru a inkoustu asi nebude až tak značná jak jsem předpokládal. Takže aktuálně mám pocit že s tím klidně vydržím další pětiletku... :-)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LARS_GUNNER: já už Penshop opustil, zjistil jsem, že to co potřebuji, mají na Amazon.de taky, tak když kupuju knížky tak to tam přihodím do košíku. (tužky, pera, bloky, skicáky, fixy, inkousty atd...)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LARS_GUNNER: technické problémy...no, hlavně ten e-shop vypadá jak z éry před patnácti lety... :-)
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    LARS_GUNNER: Ale abych nebyl za skarohlida, volal jsem jim a tvrdili, ze maji s e-shopem nejake technicke problemy. Sice by se asi hodilo nenechat objednavky padat do vzduchoprazdna, ale to uz je jejich boj.
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    MAEQ: Penshop z meho pohledu prakticky prestal fungovat. Od prosince mi nevyridili ani jednu objednavku.
    KURE
    KURE --- ---
    DILDOO007: ten požadavek na kov to komplikuje, ale podívej se tady. AFAIK dorucujou do Čech bez problémů. A mají všechno.
    Cult Pens - the widest range of pens and pencils on the planet!
    https://www.cultpens.com/

    Netusim jaky vkus ma pani, Mě se líbí https://www.cultpens.com/i/q/RT20983/rotring-rapid-pro-ballpoint-pen-black

    Další značky me napadají Diplomat, Cross.
    Pelikan ( pura)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    COMODOR_FALKON:
    MAEQ: během pandemie zavřeli obchod a jeli v on-line. Když jsem u nich objednávala naposled, bylo to to samé. Párkrát jsem jim psala, nakonec i volala. Omlouvali se, že inkousty, které jsem chtěla, nemají v požadovaném obsahu. A po dohodě zkrátka poslali ideální náhradu, pak už to šlo v pohodě.
    Asi bych jim volala.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    MAEQ: Myslím, že se tu nějak řešilo, že zkrachovali, ne…?
    NTR23
    NTR23 --- ---
    MAEQ: Penshop se nějak zhoršil, ne?
    MAEQ
    MAEQ --- ---
    Dotaz - nalákal jsem se na Lamy Safari a objednal u penshopu. Objednávka stále ve stavu "vyřizuje se" - jak dlouho cca mám čekat? Měsíc, dva, tři? :-)
    DILDOO007
    DILDOO007 --- ---
    Ahoj, poradili byste prosim z jakých, v ČR dostupnych, značek kovových kuličkových per vybírat dámskou "propisku" k diáři (tzn tak okolo 1k, aby prý paní nebylo líto až ji za měsíc ztratí). Znám jen Caran d'Arche, Waterman a Parker a rád bych si rozšířil obzor.Ď.
    KURE
    KURE --- ---
    LEON_KOWALSKI: ten GvF-C Carbon black je úplně boží černá.
    A měl jsem ještě šedou a modrou.
    Ta šedá, a zřejmě každej šedej inkoust, je fakt "divná" na jednu stranu člověku chybí ten kontrast barva vs papír, ale zase to vypadá skoro jako kdyby to bylo napsaný tužkou, je to opravdu zajímavá barva.

    jo a
    nepotřebuju nový pero...
    nepotřebuju nový pero...
    nepotřebuju nový pero...
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: pak asi do toho dám nějaký z těch Diamine inkoustů co mám v zásobě ... já tam dávám bombičky, díky tomu že to je na International Standard Cartridges, tak je neuvěřitelně široký spektrum bombiček co se tam dají strčit.
    Diamine taky, koneckonců :-)

    ale tohle by přeci měla být přesná výroba a mělo by to odpovídat označení... ... no právě :-/
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: No zatím jsem tam dal černou bombičku co byla k tomu a pak asi do toho dám nějaký z těch Diamine inkoustů co mám v zásobě.

    Tohle mi připadá jako regulérní F, to je fakt. Kaweco je v tomhle trochu divný, mám třeba jeden plastový Sport kde má být EF a připadá mi to jako M, hliníkový Sport F co mi přijde skoro jako EF. Hliníkový Liliput s EF sedí, mosazný je spíš F. Se všemi se mi píše fajn, ale tohle by přeci měla být přesná výroba a mělo by to odpovídat označení...
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: a taky jsem spokojenej s tím F hrotem, i když ty japonský hroty, jsou spíš EF než F. Sailor dtto.
    Co používáš za inkoust? Já tam zatím střídám černé Travellers a Graf von Faber-Castell "Carbon Black" bombičky.


    Když už jsem u hrotů, tak právě u Kaweca mě hroty zklamaly. Mám 2x EF v Kaweco Sport, 1x EF v Liliput Brass a každej píše úplně jinak.
    Jeden Sport má krásně tenkou EF linku, ten druhej je tak spíš F+ a EF v Liliputu je regulérní M. Už jsem někde na fórech, nebo na Redittu četl kritiku, na nevyváženou kvalitu Kaweca.

    Když vezmu třeba Lamy Safari ... a že jich doma s dcerou máme, tak tam všechny F píšou stejně, dtto EF.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: jj, to je super, já ho mám v téhle verzi

    NTR23
    NTR23 --- ---
    Kaweco Liliput mám v merku už dlouho. Ale nemůžu si pomoct, jsem pořád spokojen s Lamy Safari. Taková levná hezká a funkční spotřebka.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    KURE: Právě, bez pár korun za 2K, to není tak zlý...

    Hlavně je na něm skvělý jak je to pohotový když potřebuju rychle napsat nějakou poznámku do bloku, v tom mi připadá fakt lepší než Sport a o moc lepší než Liliput...
    KURE
    KURE --- ---
    NEVILL: a ani neni vlastně drahy
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    TRC BRASS FOUNTAIN PEN / TRC ブラス 万年筆 | TRAVELER'S COMPANY
    https://www.travelers-company.com/products/brass/fountainpen-2020

    Před pár dny jsem si pořídil tohle mosazné plnící pero od Traveler's Company (dříve Midori) a jsem z něj poměrně nadšený. Velikostně je na délku podobné plusmínus jako Kaweco Liliput nebo Sport, přičemž je o něco silnější než Liliput a ne tak tlusté jako Sport. Když se otevře a víčko se nastrčí na druhý konec, tak je ale o dobrý centimetr delší než Kaweco, v podstatě taková skoro normální délka. A jakkoliv miluju Liliput, tohle pero je tou konstrukcí prostě o dost pohotovější (nešroubuju tam a zase zpátky). Odkaz výše je na výrobce, je tam více fotek, já ho teda koupil na gentlemanstore.cz
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    TANAIS: Vypocty, struktury a nacrty delam jen perem, je to takove, proste lepsi a prijemnejsi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam