• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    WICKING
    WICKING --- ---
    LORD_WANG: Pravdu dis, kazdopadne diky za uprsneni. Ondyno jsem to nasel na rozpad.cz, ale uz jsem se do toho znovu nechtel poustet :)
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    WICKING: nemas s temi "subkanaly" pravdu, pravda, nemam konkretne baofeng, ale vsechny tyhle cinsky dualbandy (Puxing, Wouxun, Baofeng atd.) imho maji CTCSS a DCS signalizaci.
    jen u PMR to konkretne v pripade CTCSS byva uvedeno jako "subkanal" 1-38, ve skutecnosti jde o neslysitelny ton, ktery je vysilan na pozadi. tyhle tony, konkretne 50 ruznych, zpravidla mivaji i ty icinske dualbandy a je to pak kompatibilni s temi "subkanaly", ale musis vedet, jaka frekvence tonu odpovida kteremu "subkanalu" 1-38
    melo by to u vetsiny vyrobcu byt takhle:
      1 : 67,0 20 : 131,8
      2 : 71,9 21 : 136,5
      3 : 74,4 22 : 141,3
      4 : 77,0 23 : 146,2
      5 : 79,7 24 : 151,4
      6 : 82,5 25 : 156,7
      7 : 85,4 26 : 162,2
      8 : 88,5 27 : 167,9
      9 : 91,5 28 : 173,8
      10 : 94,8 29 : 179,9
      11 : 97,4 30 : 186,2
      12 : 100,0 31 : 192,8
      13 : 103,5 32 : 203,5
      14 : 107,2 33 : 210,7
      15 : 110,9 34 : 218,1
      16 : 114,8 35 : 225,7
      17 : 118,8 36 : 233,6
      18 : 123,0 37 : 241,8
      19 : 127,3 38 : 250,3

    "subkanal" zamerne uvadim v uvozovkach, protoze pokud nemas na PMR vysilacce zadny nastaven, slysis na kanale vsechny relace na danem kanale, bez ohledu na to, jaky subkanal ma kdo nastaven. a kdyz subkanal nastaven mas, tak sice neslysis ostani relace a mas jakoby klid, ale tvoje vysilacka je prijima, jen ti je nepousti. takze te snadno muzou ostatni ucastnici zahltit.
    DCS kody funguji podobne, jen jde o digitalni signalizaci a umi je jak modernejsi PMR, tak cinske dualbandy. problemy jsou, pokud vim, stejne, ale DCS jsem nikdy nepouzival.
    a jinak to patri do jineho klubu, sorry za offtopic, citil jsem potrebu odpovedet
    WICKING
    WICKING --- ---
    GILDARIUS: to bys byl za frajera :)
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    WOJTYLA: už jsem jednu udělal, ale furt se ne a ne rozhoupat udělat další.. ach jo jdu nakupovat na jatagan :-D
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    GILDARIUS: vyrob si je to strasne snadny...
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    OK :-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BLOWUP: Protože ho mám rád :)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    proc na edc pevnou?
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    WICKING: já přemejšlim že bych si vyrobil nějakou malou finku, ale to už bych byl asi fakt za úchyla :(
    WICKING
    WICKING --- ---
    AXTHEB: :)

    STENNY: pěknej, ženě jsem pořídil cold steel micro tac

    já jsem chvíli nosil pevnou čepel, ale je to prostě dost robust na mě...
    STENNY
    STENNY --- ---
    WICKING: Přesně toto.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    WICKING: zas tak strašný to není. Když je za opaskem tak se vejde do kapsy, ale většinou ho nosím v brašně.
    WICKING
    WICKING --- ---
    AXTHEB: a nosíš taky na zádech nabo podélně na opasku? Jak máš tohle řešený?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    WICKING: Malinko. Občas se lidi leknou, ale imho je to nejmenší nůž co v pohodě ukrojí chleba :)
    WICKING
    WICKING --- ---
    AXTHEB: Troch krokodyl dundee ne?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    WICKING: jo, ale s drevenou ruckou.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    WICKING: Jo, Muellu Navajo.
    STENNY
    STENNY --- ---
    WICKING: Jo, CRKT Folts Minimalist. Maličký, ale velmi řezivý a velmi sheeple-friendly.
    WICKING
    WICKING --- ---
    Nosíte někdo v EDC kudlu s pevnou čepelí?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam