• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEGOPRO HERO , Contour, Drift hd, MagiCam a ostatní outdoor HD kamery a kompakty, diskuze, editace,ukázkové videa a fotky





    Diskuze o této sportovní kameře, určené především k nátáčení extrémních sportů. Všeobecná diskuze, ukázkové videa, fotky, (nyx gopro users videa a fotky).

    rozbalit záhlaví
    BASIK
    BASIK --- ---
    JOPS: Nejlepsi reseni je chestmount, trikrat ctyrikrat se to obtoci a drzi to dostatecne. Pouzivam to takhle ma stromy, nohy, etc. :)
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    JOPS: Jo takhle.. :)
    Tak v tom pripade Gorilla dava nejvetsi smysl. Ja ji pouzivam pro dslr a spokojenost nejvetsi.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JOPS: no jestli je to beach voley, tak asi jo, jestli na beton, tak to kamera da uz s fakt odrenejma usima, 2,5 metru neni malo :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    WERT: dik.... moc si mi pomohl

    az na takovej narazis dej vedet. Ja jsem na DX asi na 15 strance a jeste jsem nic takoveho nenasel



    RESCAPE: tak jsem vybral GorillaPod, to by mohlo byt uplne to nejidealnejsi a hlavne se to da vyuzit i jinde. Diky moc

    THRAWN: toho jsem se chtel uz vyvarovat :) my pak mame docela zbesilou spotrebu tejpovaci pasky :)


    ARMADILLO: 5cm v prumeru. Ja potrebuju 10+ :)


    DRAGON: to uz je riziko. Ale tak verim, ze kamera neco vydrzi a pad z 2,5 metru neni tak strasny :)
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    JOPS: Co tohle?
    Čelisti: Ohebný svěrák (Jaws Flex Clamp Mount) | KAMERYPROSPORT.cz
    http://www.kameryprosport.cz/celisti-ohebny-sverak-jaws-flex-clamp-mount/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    THRAWN: pak se ti do toho nekdo trefi micem a cau :)
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    RESCAPE: nebo ještě gorillapod s redukcí Tripod mount, tohle v případě že ta tyč je statická
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    JOPS: 10cm to by mohl být problém, držák roll bar na 10cm bude asi nepoužitelnej. Action mount vidím jako jediný řešení nic jinýho mě teď nenapadá
    WERT
    WERT --- ---
    JOPS: drzak na tyc
    JOPS
    JOPS --- ---
    WERT: super a jak se mu nadava ? :)
    WERT
    WERT --- ---
    JOPS: Ano
    JOPS
    JOPS --- ---
    existuje neco na gopro jako drzak na tyc ? :) ne na tycku, na tyc :)

    potrebuju GoPro kameru upevnit na stojan, co drzi volejbalovou sit. Ale takovyhle prumer proste nikde nevidim. Ta tyc ma cca 10 cm v prumeru.

    nebo jinej napad, jak to uchytit ?
    TURBO
    TURBO --- ---
    MILTRON: opakování matka internetu!
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    MILTRON: no vidíš tak ještě jeden plusík a budu s tím mít stejnej úspěch jako ty :)
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    TURBO: jj tohle je špička už jen pro ten nápad, tím to všechno začíná :-)
    TURBO
    TURBO --- ---
    RESCAPE: škoda, že má ruce zelený od greenscreenu, ale jinak je to naprostá pecka :)
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    Head Strap Mount je nutnost :)
    Superman With a GoPro
    http://www.youtube.com/watch?v=H0Ib9SwC7EI#t=173
    GARDENROUTE
    GARDENROUTE --- ---
    Rád bych tady upřesnil vysvětlil některé nepřesnosti ve Vaší debatě o umístění kamery na multikoptéře. Myslím, že k tomu mám co dodat, má některá videa z jižní Afriky jsou zde k vidění.
    Pro natáčení používám GoPro 3 B.E., umístěnou na brushless gimbalu Zenmuse H2-3D, což je gyroskopicky stabilizovaný závěs se střídavými motory. Mohu Vás ubezpečit, že nic jiného pro kvalitní video než je gimbal na jakémkoliv letadle není k dispozici (i přes jeho velmi vysokou cenu), tím i odpovídám na ten názor "...ze kdyz se zabuduje primo do coptery, to da vyladit urcite lip po vsech strankach, nez pres nejaky pridavny drzaky...". To je bohužel zcela nemožné, z jakéhokoliv letadla se do pevně vestavěné či upevněné kamery vždy přenáší řada různých vibrací, nárazů a vlnění, o čemž nikdo, kdo nelétal nic netuší. Jedná se zejména o vibrace vrtulí (i když jsou skvěle vyvážené), vibrace motorů (totéž), a nárazy větru - otřesy celého draku letadla. Je ale možné i bez gimbalu dosáhnout videa bez vibrací a Jello (viz dále), je ale nutné použít i tak speciální odpružený antijello držák kamery, samozřejmě ten ale nezajistí stabilizaci záběru, a video je tak dále roztřesené otřesy celého letadla, sic bez Jello efektu.
    JELLO efekt je jako takový způsobován řadou faktoru, nejznámější příčinou jsou právě přenášené vibrace, a také tzv. "Rolling shutter", vznikající na CMOS snímači, jeho snížení či odstranění je možné pomocí ND filtru, čímž se donutí kamera k nastavení delšího expozičního času.
    Dalším problém je (to můžete vidět někde na mých videích) přenos stínů z vrtulí, při letu proti ostrému slunci, proti tomu se nedá dělat nic, pouze lze experimentovat s různými slunečními clonkami, tím ale že gimbaly jsou obvykle vyvážené na přesný typ kamery jsou možnosti omezené. Já nyní experimentuji s malou clonkou z kousku starého film. negativu, což jsem nestihl si připravit na expedici do Afriky.
    Největším problém zůstávájí u i s pomocí gimbalu stabilizované kamery potom horizontální YAW zákmity, což lze odstranit již jen pomocí 3. stabilizované osy na gimbalu (velké, dražší, energeticky náročnější), nebo omezeně pomocí stabilizace v postprocesu.
    SUPERWEB
    SUPERWEB --- ---
    Vidim to tak ze vezmem vzorek a uvidime co se s tim da delat
    TURBO
    TURBO --- ---
    JARDAK: nj, vopravdu pátek :) Dík.

    Jinak to, že vyráběj koptéru se "zabudovanou" kamerou přeci nevypovídá nic o tom, jak je tam ta kamerka zabudovaná, vždyť může tu stabilizaci klidně mít, jen to navenek působí kompaktně, protože je to všechno schovaný pod plastama.

    No třeba se časem vyloupnou záběry, co nám všem zavřou hubu ;)
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    TURBO: jello efekt je zpusobenej prenosem vibraci z coptery na kameru. jak jsou ty vibrace jemne, tak to zpusobuje ono vlneni. pokud tam das nejakou antivibracni izolaci, gimbal nebo kameru nejakym zpusobem fixne zavesis (pres gumu nebo neco co pohlcuje vibrace) tak se to vlnit prestane. proto si myslim ze pokud je kamera zabudovana primo v plastovy konstrukci coptery, tak to nikdy nejde odladit tak jako kdyz tam kamera visi.
    TURBO
    TURBO --- ---
    JARDAK: rozumim, já taky, no teď přemejšlim jak ten jello-efekt souvisí s fyzickou stabilizací kamery na koptéře, konkrétně v tomhle případě - záběry jsou docela "hladký", ale v pár jich je to jello fakt nechutný, dost možná je to stabilizace v postprocesu, výsledek by tomu odpovídal ;)

    Je pátek, tak už mi to asi moc nemyslí ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam