• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEGOPRO HERO , Contour, Drift hd, MagiCam a ostatní outdoor HD kamery a kompakty, diskuze, editace,ukázkové videa a fotky
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    BUNCAK: To mit treba na hlave, tak ji mam vykloubenou :D
    BUNCAK
    BUNCAK --- ---
    MERTLAS: souhlas, ale na jednodenni trek

    pak uz toto 24/12/6 h battery pack :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    BUNCAK: na goprocku to poznas, kdyz mas zanuty zvuk... no problem.
    ad baterky... nejsou tak velky, aby nesly vzit... nevim no... :)
    BUNCAK
    BUNCAK --- ---
    MERTLAS: coz je uzivatelsky velmi nepohodlne, tocim ted 3 baterii... navic kdyz mas kameru na hrudi/hlave ani nevis, jestli se vybila a vypnula se.

    naprosto nechapu, ze u kamery za takove penize neni uz automaticke aby se kamera vypinala, nebo byla v nejakem setrivejsim modu, mezi fotkama timelapse (10s interval) je v plne pohotovosti a hodne zere i kdyz je IDLE vetsinu casu.

    nasel jsem na netu, ze si nekdo zalozil 'zivnost' a prodava intervalometr (http://cam-do.com/products/time-lapse-intervalometer) za $135 ! tohle by uz dle meho melo byt v kamere samotne...

    pak jsou tu takove reseni http://www.goalzero.com/p/211/sherpa-100-solar-kit/40:3/ ale ma to cca 2.25 kg

    ale to si nemohu dovolit na delsim treku, uz takhle ma clovek na zadech skoro dvacet kilo
    tudiz jsem opet na zacatku, a to ze z neho budu mit minimalni zaznam :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    BUNCAK: pred nedavnem jsem sel cca 6hodinovy vyslap na snezku. Timelapse po 5 vterinach. Vyplacal jsem asi 4 baterky (byla uz celkem kosa).

    ale je pravda, ze jsem pak mohl dobijet. Tohle bych resil nakupem na ebay nejakych neroigo... nezere to moc a vydrzi stejne jak origo. dokazou se sehnat ca v radech kolem 20$ coz neni moc...
    BUNCAK
    BUNCAK --- ---
    Resite nekdo kameru jako fotak na timelapse delsich "prochazek"?

    Jak to mate s vydrzi baterie? nostite nejake power banky?

    klasicka prochazka mi trva od 5 hodin vice (a co kdyz bych potreboval alespon 14 dni bez moznosti nabijeni?).
    Co jsem se docetl, tak kamerky vydrzi do hodiny a pul...

    Rad bych si z nich zacal delat timelapse, uz v nich mam v hlave gulas, kde co bylo.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    GoPro: Japan Snow - The Search for Perfection in 4K
    https://www.youtube.com/watch?v=tXpXHoDKL64
    RADDINO
    RADDINO --- ---
    NORDSSON: Já bral Xiaomi kvůli ceně. 2800,- vs. 7500,- (gopro silver 3+). Neměl jsem v plánu jí využívat neustále (nedělám aktivně žádný adrenalin sport apod) a na cestování, občasné sportovní aktivity a selfíčka mi stačí. Za ty peníze to dle mého fotí hezké fotky když jsou dobré světelné podmínky. Na mobilu (xiaomi mi4) mám foťák lepší, ale ten zas nefotí širokoúhle a neužiju si s ním srandičky s přiděláním na helmu apod.

    Gopro má samozřejmě fotky výrazně lepší, ale také je 3x dražší...
    RUM
    RUM --- ---
    NORDSSON: jen investujte, když máte za co :-) já tu xiaomi používám, protože fotí mnohem lépe než můj xiaomi mi2s
    NORDSSON
    NORDSSON --- ---
    RUM:
    NORDSSON: paradoxně ten interiér trhu vypadá líp než slunečný exteriér.
    NORDSSON
    NORDSSON --- ---
    RUM: mně teda všechny přijdou děsně šedivý a nekontrastní. Od krabičky, která má za úkol jen fotit a být nerozbitná, bych očekával minimálně kvalitu srovnatelnou s mobilem. :( Uvažoval jsem o pořízení o něčeho na time-lapse, ale z takovýho výstupu bych byl dost nešťastnej. To asi radši zainvestuju do GoPro.
    RADDINO
    RADDINO --- ---
    RUM: obal mam od KingMa, takze to tim byt muze.
    RUM
    RUM --- ---
    RADDINO: taky istanbul, hehe :-)
    FATBOZZ: nn vůbec ne a ty moje jsou v surové kvalitě bez absolutně žádné komprimace. RADDINO je má opravdu trochu s takovým zakaleným bílým filtrem... možná neorigo vodotěsný obal?

    tady je ještě jedna hezká...
    https://vrtichvost.smugmug.com/Solu%C5%88-10/i-cX7wSJG/0/O/YDXJ1615.jpg
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    RUMRADDINO Prijde mi ze RUM ma ty fotky takovy zivejsi. RADDINO vyblyty barvy. Neupravujes je pak Rume ?
    RADDINO
    RADDINO --- ---
    RADDINO
    RADDINO --- ---
    FATBOZZ: v nedeli nekam nahodim par fotek.
    RUM
    RUM --- ---
    NORDSSON: a co byste vlastně čekal od kamerky tohoto typu? v porovnání s jinýma akčníma kamerkama včetně gopro fotí opravdu dobře...
    NORDSSON
    NORDSSON --- ---
    RUM: no tak to máme asi každej jinej názor na to, co jsou neskutečně parádní fotky
    RUM
    RUM --- ---
    FATBOZZ: všechny ukázky jsou focené kamerkou v origo vodotěsném obalu... na poslední fotce byla kamerka trochu jinak usazena a tak je maličko vidět tmavší roh vlevo nahoře, ale to je vyjímka. žádná nastavení nepotřebujete... nejdůležitější je mít správně zaostřenou optiku. nevím co ty novější revize, ale já měl tu úplně první a musel jsem pootáčet. od té doby si ve fotkách úplně libuji :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam