• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HC_Šijeme dětem
    Ráda bych,aby tento klub byl především o sdílení našich výtvorů, střihů a nápadů. A vůbec nevadí, že budou třeba jednoduché, hokus pokus - každý nějak začíná:) Také je zde prostor na různé dotazy ohledně šití, od začátečníků po pokročilé.

    NAKUPUJTE U NAŠICH TVOŘILEK!
    Plenky, svrchňáky, rychloprdky, vkládačky apod. http://www.petitlulu.cz Kontakt id Hc_
    Originální pohodlná móda pro děti, rodiče i nerodiče. Šijeme i na zakázku! http://www.facebook.com/pages/Alter-Native-Shop/217701884985387 Kontakt ID Tuleni
    rozbalit záhlaví
    HC_
    HC_ --- ---
    NIENNA: nevidim duvod, proc nepostupovat k plenkam, neni to uz pak nic tezsiho nez ty svrchnaky, ja jich mam kolem dvaceti a sem na ne pysna, kdyz je vesim na snuru, zatim se ani nehly:)

    plenky - odpoved i pro
    ALDETRUDA:
    siji ze tri ruznych materialu, navrch (co je videt), nejaka prijemna bavlna, co mam doma zbyle latky, pod to cesky bambusovy flis, a treti vrstva, bambusovy aksamit
    nastrihnu tri stejne kusy dle sablony, s tim je treba si opet pohrat, lepsi malinko vetsi, pak se daj dat patentky na zmenseni, a plenka vydrzi delsi obdobi...doporucuju aksamitovou cast v miste nozicek zuzit, aksamit kolem nozicek pak nebude vylejzat ven jako treba zde
    (tohle je spatne)
    spravne je to zde - tim ze je vnitrni cast uzsi, tak to tahne dovnitr

    pak sesiju k sobe (rubama k sobe) bavln kus a bamb. flisovej kus, asi cm od okraje nozice prisiju lastin (tak 10cm kus) a to same na zadicka. pak dam licama k sobe bavln cast a aksamit, sesiju, necham diru na otoceni (nebo overlockem rubama k sobe bez diry)...po otoceni je treba si pohrat s dirou, sestehovat v ruce a pak celou plenku z bavlnene strany obsit dokola, a pozor kolem gumicek - vytvori se tunylek, pak uz jen prisit suchace
    urcite na strankach caramilly je plno navodu i s fotkama.

    ad 2) jeste se mi nestalo, aby mi to proteklo na obleceni, na svrchnaky obcas ano kolem nozicek, ale od toho tam ty svrchnaky sou...takze myslim zadnej problem

    ad 3) tyjo, tak to ted asi neodhadnu presne, uz si moc nepamatuju, za kolik sem kupovala latky, urcite s patentkama to vyjde draz, ale suchace sou ale o dost prakticnejsi na plenku - pekne se to s nima stahne a je to rychlovka...jak u jednorazovek
    svrchnaky mi vysly tak na 80kč., plenkovy kalhotky na vic... rozhodne se to vyplati
    ALDETRUDA
    ALDETRUDA --- ---
    Taky zrovna rozšiřuju a obměňuju plenkovou výbavu (protože čtvercovky mě nějak začínají štvát) a uvažuju o tom, že bych něco ušila. Takže pár otázek:
    1)Jaké střihy a materiály se vám osvědčily na kalhotkové pleny?
    2)Podařilo se vám ušít ty plínky tak, aby opravdu fungovaly, neprotékaly atd.?
    3)Na kolik vás přibližně vyšel materiál na jeden kus?
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    HC_: Super díky.... Doufám, že se mi zadaří.... :-) Hrozně mě nadchlo, jak jsi tu o tom psala... tak jsem se rozhodla pokročit na další úroveň ze záclon... :-)
    Naštěstí k plenkám nehodlám postupovat, používám klasické čtvercovky... Ze zvědavosti - jaké šiješ plenky? Podle čeho? (třeba mě to chytne....)
    HC_
    HC_ --- ---
    NIENNA: svrchnaky fungujou skvele, i plenkove kalhotky, nicmene, az ted vychytavam velikost, vetsina z nich uz vojtu trosku skrti kolem nozicek, takze jsem udelala dalsi sadu, musim nafotit...
    strih jsem delala tak, ze jsem si koupila nejake svrchnaky, co se mi libily - napr. od firmy haipa daipa - hlavne, abych chytla tu velikost (kdyz sem jeste nemela mimco), a pak sem si tvar upravila, podle sebe...
    nejvic podrobne je popsany navod na strankach caramilly napr. zde http://ekozahrada.blog.cz/1007/jednovelikostni-svrchnacky-pul-fotonavod-a-strih
    asi nejtezsi je na plenku nasit gumicky, aby to plenku ze vsech stran narasilo a udelalo to tvar, chce to trosku cviku, ale jde to ...paradni navod zde http://ekozahrada.blog.cz/1101/tipy-a-triky-nasivani-lastinu
    nez nasijes lastin je treba si oznacit patentky, ja si jak na strih, tak na patentky vyrabim sablonu z tvrdeho papiru. sablonu, kde jsou oznacene patentky na plenku polozim a patentky vyznacim fixem(po nasiti gumicek, kdy se ti uz rasi cela latka, to moc oznacit nejde, takze to udelej pred tim)
    pak prichazi na radu lemovani, nejlehci a nejlevnejsi je lemovat fleesem - nastrihnu vzdy 4cm pruh a tim lemuju - je lepsi si sirsi cast dat dospod, kdyby ti to trosku ujelo... po olemovani, nuzkama flees zastrihnes - zacistis, aby to hezky vypadalo...no a na zaver pricvaknes patentky, nebo nasijes suchac...
    siti svrchnaku, je podle me jednodussi nez siti plenek

    material - pul latku, patentky, lastin - kupuji na sijemdetem.cz (muzes delat i se suchacem, na patentky je treba mit specialni kleste -prodavaji je i na sijemdetem)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    HC_: Ráda bych se optala, jak fungujou tebou ušité svrchňáčky....A byla bys tak hodná a napsala mi jak na to? Ale HODNĚ blbovzdorně.... Jsem odvážná....
    ZARZAROSA
    ZARZAROSA --- ---
    add dětské velikosti, kdyby někdo řešil podobné otázky jako já: http://www.mimibazar.cz/velikosti.php
    Hodí se, když třeba chcete něco ušít jako dárek. Já znala velikost, ale nevěděla jsem, co to znamená v cm kolem pasu na sukýnku.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    http://jedenactkocek.blogspot.cz/2012/07/lisci-svetelkovani.html Tohle je dobrý nápad, asi to zkusím :-)
    MERTLI
    MERTLI --- ---


    five pillow cases sewn together, insert pillows.
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    VERONIKA22: Některá poznání příjdou až se zkušenostmi, a podle toho, co často vídám okolo sebe na ulicích v Praze, tak v některých případech ani tehdy ne. :-))
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    PISTULE: jojo útulná věc to je. ale po tom co jsem zažila odnaučování dudlíku a nočního mlíka - jsem tak vyčerpaná, že žádné z mých dalších dětí nedostane nic rozmazlovacího co nebude nezbytně nutné.
    PISTULE
    PISTULE --- ---
    VERONIKA22: no ja nevim, snazim se aspon trochu pripravit a rikam si, ze by bylo dobre ji mit v obyvaku, kam proste vidim z kuchyne, abych mohla neco delat. krom toho si myslim, ze je to pro mimco opravdu prijemne prostredi. ale proste nevim no... uvidime, kazdopadne diky :)
    BARETKA
    BARETKA --- ---
    VERONIKA22: mas recht...ja jsem hacku koupila a zatim lezi nerozbalena ve skrini, kdybych ji nemela, tak se nic nestane..ale kdyz uz ji mam, tak viset proste bude, minimalne na chate na zahrade a po lete i doma :)
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    PISTULE: já u dvou dětí strašně moc uvažovala zda tu hacku pořídit. pomalu jsem kvůli tomu týdny nespala a furt přemýšlela ( nemáme ji totiž kam dát ).

    teď jako dvojnásobná matka si říkám, že je blbost to pořizovat před porodem. mnoho dětí dokáže spát v postýlce či tam kde si matka bude přát a není potřeba tuto věc mít někde zavěšenou. navíc objednat či ušít se dá do pár dnů.

    ale pravda....třeba chceš aby postýlkou byla hacka.
    PISTULE
    PISTULE --- ---
    VERONIKA22:
    ZEGA: super, diky moc :) tak do toho asi pujdu
    ZEGA
    ZEGA --- ---
    ZEGA: a tady je holka co kombinuje cesky a zmineny kanadsky navod.. http://evule-kotule.blogspot.cz/2011/07/kytkovana-hacka.html
    HC_
    HC_ --- ---
    PISTULE: ja bych rada, ale asi nejlepsi by bylo si ji pujcit a usit to dle toho, taky sem nenasla zadny navod
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    PISTULE: napiš ID ADD. ušila si 2
    PISTULE
    PISTULE --- ---
    zkousela jste nektera vyrobit hacku? nejak se na to chystam, ale zatim jsemnasla jen takovy pro mne ne moc srozumiteny navod... http://karynforyou.wordpress.com/2008/08/26/make-your-own-baby-hammock/
    IVNA
    IVNA --- ---
    HC_: Jen odletet! :D
    Hezka zelena a ty motyly bys mohla delat na kseft. K te barve, usinani neni jenom o tme. Moje dcera usina nadherne i kdyz mame v loznici jen kremove zavesy. Je to spis o tom, jestli se dite nauci usinat nebo ne.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    JANYNA: uááá, chtěla bych tě za maminku, na sukýnkách mě vždycky deptala absence/miniaturnost kapes :)))
    HC_: to je tak geniální, že mám chuť pořídit si taky stroj...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam