• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOY_BOXKompostovani
    KEB
    KEB --- ---
    Žena povolila a přestože jsou ty žížaly úplně hnusný a nechutný, tak je to pořád živý tvor a nemusí se uvařit na balkóně. Mám je tedy doma, ale ty hloupy potvory mají pořád potřebu lozit nahoru z hmoty a lozit po deklu. Jestli se rozlezou po chodbě bude to velký špatný. Vždycky když otevřu dekl, tak je jich na vrchu opravdu hodně. Je to normální? Nemám tam zase nadrobit kartón od vajec? Díky za odpovědi :-)
    KEB
    KEB --- ---
    VEVER: zatím dobrý a zdá se, že je jich míň. I když se vylíhnou tak vyletí jsou tam díry, který se chystám zadelat, až budu mít víc hmoty a polezou mi nájemníci ven, to se zatím neděje.
    VEVER
    VEVER --- ---
    KEB: no, já bych je vyndala a vyhodila ven. Protože mouchy se z nich samozřejmě vylíhnou.
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    PIZMA: z kokonu
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    BASTOCH: ne;))zizala se rodi ruzova, z kokon, 3-4ks
    KEB
    KEB --- ---
    PIZMA: ok, nechám je žít, ale jestli z toho bude hejno much, tak mě žena vystěhuje i s kompostem :-D
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    KEB: ne
    KEB
    KEB --- ---
    BASTOCH: mám je likvidovat? Jinak tam není nic než rostlinný původ...
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    KEB: S největší pravděpodobností larvy much (masařky, bzucivky, něco podobného)
    KEB
    KEB --- ---
    PIZMA: a chci je tam?
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    KEB: aha. tak to jsou larvy :) nevím presne ceho
    KEB
    KEB --- ---
    KEB: je to asi 1cm velký
    KEB
    KEB --- ---
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    BASTOCH: mlade zizaly nejsou nikdy bily a uz vubec ne takhle dlouhy
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    KEB: hlisitice, v kompostu by byt mely, jsou to prirozene pudni orgqnismy. ale nemely by byt premnozene, to pak znaci prekyseleni (myslim)
    KEB
    KEB --- ---
    VEVER: mám tam spoustu bílých červů velkých asi 15mm a dost pohyblivých. To je zase co za potvory? Jsou totiž hnusní a když je žena viděla, prohlásila, že kompostér nesmí do baráku ani omylem. :-D Máš tušení? A vadí to? Dík za odpověď :-)
    KEB
    KEB --- ---
    VEVER: nadrobil jsem tam prolozku z vajiz, tak uvidím co to udělá :-D

    V podstatě k tomu přistupuji jako k experimentu, když to nebude fungovat nebo mě to začne štvát, tak kyblíky vysypu na chatě do kompostu a hotovo.
    VEVER
    VEVER --- ---
    KEB: hnědým jako hlínou? Nebo listím?
    KEB
    KEB --- ---
    VEVER: a když to teď zasypu hnědým stane se něco? Tě hnědé složky vtam moc nemám
    VEVER
    VEVER --- ---
    KEB: já jsem neřešila a dlouhodobě to fungovalo. Rostou a žijou tam různé věci :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam