• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JOSEFDRUHYDvouveličinový vesmír, co mu vytknout
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    DOKIS:
    'bezrozmerova' rovnice je takova, kde zadna ze stran nema rozmer.
    'rozmerova' je takova, kde kazda strana ma [stejny] rozmer.

    vsechno ostatni neni rovnice, ale paskvil :-)

    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: čáááry máááry fuk a...a je to
    :-)
    Dostaneš od zdejších mínuskářů deset plusek.
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY:
    h = -1/2gt^2+vt je rozměrová a poté, co udělám tuto úpravu :
    1 = (-1/2gt^2+vt ) /h už je berzorměrná, ano?

    ano, samozrejme. spokojen?

    DOKIS
    DOKIS --- ---
    LUBOB: Zkus jasne zadefinovat, co je podle tebe "bezrozmerova" rovnice. ;-)
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: jestlize je jedna strana bez rozmeru, pak je i druha strana bez rozmeru.


    jinak je ta rovnice neplatna. to je cele to sdeleni.

    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    DOKIS:..... :-)) , taková, která neobsahuje veličiny fyzikální, potažmo zápis s jejich rozměry.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    Nikdo neoponoval mé námitce zde JOSEFDRUHY: ( ani těch 10 poťapů, co dali mínusky ), takže vlastně všichni tu souhlasíte s tvorbou bezrozmětné rovnice z rozměrové tím krokem, že levou stranu podělíte pravou stranou, tím napravo bude jednička a .. a už je vymalováno, už máme tu slavnou bezrozměrnou rovnici, ( protože je napravo je jednička "musí" být i nalevo jednička bezrozměrová,ano ? S těmito vašimi "převody" prostě nesouhlasím.

    "Transformace" rozměrové rovnice na bezrozměrovou, to už by bylo jiné kafe...jenže : já se ptal "jak" a proč". Odpovědi byly bud odkazem. Nesouhlasil jsem. A v odkazech to nebylo snadno pochopitelné, nebylo dostatečně vysvětlené. Já prostě ani na "transformaci" nevěřím, protože v těchto řešeních rozměry jsou nahrazeny jakýmisi "parametry" které opět musí obsahovat rozměry, to jinak nejde, rozměry nelze zničit, vygumovat.
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    JOSEFDRUHY: Zkuste jasne zadefinovat, co je podle vas "bezrozmerova" rovnice.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    JOSEFDRUHY: oprava překlepu :
    je špatně : "....že je na pravé straně jednička bezrozměrná, tak je i na pravé straně tvar bezrozměrný."
    má býti : "....že je na pravé straně jednička bezrozměrná, tak je i na levé straně tvar bezrozměrný."
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: Že jste blb se opět potvrzuje. Níže je příspěvek JOSEFDRUHY: v němž jsem Vás požádal (!) požádal (!), aby jste se vyjádřil k odkazu JOSEFDRUHY: zda s ním souhlasíte či ne. Tedy zda souhlasíte s argumentem, který prosazuje LUKEH a který já kritizoval. Zda souhlasíte se "slonem" LUKEHo, kterého já kritizoval. Odmítl jste se vyjádřit ( i zda jste "pro" LUKEHo názor či "pro" mou kritiku ) Já právě tam kritizoval to, co nyní právě píšete-kritizujete a najednou mě totéž, co já kritizoval, opakujete Vy jako kritiku. No to přeci dělají blbové. Já kritizoval u LUKEHo "slona" a Vy mi teď předhazujete tutéž kritiku "slona" stejného.
    Pane to dělá jen debil. Zamyslette se už konečně nad tím co říkáte a píšete.

    Já se tu celou dobu přu s oponenty o jejich předlohu, že je-li 7kg = 7kg rovnice rozměrová, že oni !!!!! pak tvrdí, že po úpravě : 7kg/7kg = 1 je už rovnice bezrozměrová ; Tvrdí, že je bezrozměrová prýýý, podle LUKEHo i ostatních proto, že je na pravé straně jednička bezrozměrná, tak je i na pravé straně tvar bezrozměrný.
    Celou dobu se tu právě o tom přeme "jak to je" ( s tím "převodem" rozměrové rovnice na bezrozměrnou ) , a Vy mi tu napíšete další "vyšší" nesmysl.

    A také už mě mě nudí prát, že jste blb, a že vám unikají ty základní jednoduché matematické počty z 5A ZŠ.
    Ano, nevím proč je tu kolem "převodu" tolik tanečků a emocí. Ony totiž tu nejsou "tanečky" nad předlohou-otázkou zde JOSEFDRUHY: - asi nejsou neb nikdo neprotestoval nad mou námitkou, ale "tanečky" tu jsou obecně nad neplodnou rétorikou přispěvatelů, tanečky tu vytváří lidé, co zásadně se nechtějí bavit o HDV a našli si toto "náhradní" téma, ale i od "tanečníků" mínuskářů, co nic neumí jen klikat ty mínusky.
    Mimochodem ještě dva mínuskáři chybí, maximum mínuskářů bývá 12 ... kde se flákají ?


    LUBOB
    LUBOB --- ---

    puvodni otazka byla jasna (& jednoducha). jaky rozmer ma leva strana teto rovnice?
    pricemz argument byl take jasny (& jednoduchy), ze je-li prava strana bezrozmerna, pak musi byt bezrozmerna i strana leva. receno jinymi slovy, ze rovnice
    7 kg = 7
    je neplatna.

    nevim, proc je kolem toho tolik tanecku & emoci.

    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JOSEFDRUHY: jo, je hezky, ze vite co znamena 7A, krome 7 amper to skutecne muze znamenant i nasobeni, ale faktem je, ze asi nevite co znamena 7B....
    7xBlb, protoze presne tolikrat jste slovo blb pouzil v jednom odstavci.
    jak rikala moje soudruzka ucitelka ceskeho a ruskeho jazyka: tady to vypada jak u blbecku na dvorecku.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: Lubobe, zcela klidně a bez amocí vám napíšu, že jste jeden velký blb a...a matematicky to znamená 1 x velký x blb. ( to nešlo napsat jinak, prostě strom nutno označit jako strom, housenku nutno označit jako housenku a blba nutno označit jako blba ... bez emocí )

    Pokud Vám uniká základní poznatek, že jsem v jednoduché matematice napsal-popsal miliony papírů, ( část je jich na mím webu ), v nichž automaticky bezchybně pracuji s touto prach-obyčejnou matematikou a uniklo Vám, že zcela samozřejmě vím, že 7A znamená 7 x A, tak pokud mě někdo toto vytýká a poučuje o tom...tak to už může dělat jen a jen blb. A to neurážím !!, jen konstatuji fakta...možná bych trochu urážel kdybych řekl : totální blb. Ale neřeknu to, možná by jste to žaloval paní učitelce kojeneckého ústavu a rozplakal se tam.

    PS : Váš příspěvek s poučováním že 5b = 5 x b si pečlivě uschovám. Je neuvěřitelné jak obrovský jste blb...a ještě Vám davají místní NYXáci plusky, čímž se sami odhalili že i oni jsou poťapové.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/m/m_191.doc a tam str. 6 a 7 (( Tady jsou vědecké ukázky převodu rozměrových rovnic na bezrozměrové ! A né jako to tu primitivně a trapně předvedl LUKEH ))
    Nebo :
    http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/m/m_192.doc
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    JOSEFDRUHY: Dekuji.
    ( byl bych spokojenejsi, kdyby to byo mysleno uprimne, ale takhle mi to bohate staci )
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    DOKIS: sorry... nejste pseudovědec ani niemand. ( spokojen ? )
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: Tato práce je blábolem vyšinutého blbečka, kterému někdo pomohl s „uplatněním“ speciální matematiky do neplodného úmyslu a nerealistické vidiny ( vytržené z kontextu spojitosti podobných námětů v literatuře fyzikální ) s nesmyslnými výroky a předpoklady neslučujícími s fyzikální realitou i v hypotetické rovině.
    Takové zpracování, byť použitím jisté složité a „přesné“ matematiky, je naprosto na hovno…. a je nutně odkázáno na smetiště ( … tam toho už je… za 100 let ) spolu s jinými desítkami neplodných rádoby-pokusů šílených individuí.
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    JOSEFDRUHY: Ja bych si jen dovolil upresnit ze ona "mnoho let stará označení" jsou JOSEFDRUHY, JOSEFDRUHY, JOSEFDRUHY. Tedy 25.8.2013 a 26.8.2013. Nevim, proc mate stale pocit ze jsem vas pred lety nejak konfrontoval, zkuste po tom pripadne zapatrat v archivu.
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: ja se nebudu podepisovat pod cizi prispevky, tim spis pod vase vlastni.
    moje prispevky berte jako mnou podepsane, anobrz presne to jsou.

    pokud vam unika vyznam jednotek (rozmeru), pak fakt nevim, co chcete ve fyzice (navic v odvetvi tak komlikovanem jako fyzika vesmiru) resit.

    jednoduse : cislo je cislo. bez fyzikalniho vyznamu. ten mu dodava poze ten rozmer (jednotka). TO je fyzika.

    PS: do archivu si dejte co chcete, klidne si to i vymyslete.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam