• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JOSEFDRUHYDvouveličinový vesmír, co mu vytknout
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: vlnobalíček pro každou elementární částici zůstane stejný, neměnný. Z daného počtu dimenzí, jemu - vzorečku-elementu se dimenze "vzít" nedají. Ale při jistých druzích výpočtů, operací, pro nějaká zjištění či potřebu zjednodušení, si krátit můžte, ale jen "s opatrností" ... ono se stejně neví "jakou" dimenzi daný element použil ( za index "i" si můžete dosadit libovolnou dimenzi a těch mužou být desítky )..., tak daleko není nikdo ani já. Ale i tak se musí dodržovat jistá pravidla "korektnosti" v zápisech. Pro mě bylo důležitý zda v té ZOO interakcí a mnoha desítek částic nedojde k totálnímu vybouchnutí takového dvouznakového zápisu.
    Nalezení všech vzorečků pro všechny baryony a mezony, to je-bylo těžké a každá částice-vonobalíčrk musí být originální a při použití do intrakcí doudobé vědy to nesmí kolabovat.
    http://www.hypothesis-of-universe.com/index.php?nav=ea
    v

    atd.
    http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/eb/eb_010.doc
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    DOKIS: ja uz jsem to pochopil.
    kdyz se ten vyraz na prave strane upravi (pronasobi), tak dostaneme (x^4)/(x*t^2)=(x^5*t^3)/(x^2*t^5).
    ted se vse prevede na jednu stranu, & dostaneme x^6 *t^5 / (x^6*t^5) = 1.

    jenom na tom nerozumim, jak je mozne vyrazem ze jmenovatele na strane jedne nasobit citatel na strane druhe, kdyz ty symboly v citateli & jmenovateli oznacuji odlisne dimenze, ktere nelze kratit.

    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    DOKIS: Tak přemýšlejte a určitě na to přijdete. Z očí do očí by se to vysvětlilo za půl minuty.
    Sčítejte mocniny jako v každé normální rovnici.
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: dekuji za vysvetleni, ted uz tomu rozumim.
    klidne to mohlo byt bez tech nadavek.
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    JOSEFDRUHY: Ano, ja to pochopil, ze smyslem rovnice neni dojit na ty mocniny, ze ty mocniny plynou z toho, jake castice spolu interaguji. Ale stejne v tom nevidim, jak z tech mocnin ve vzorecku dostat to 6,6,5,5. Na to podle me mate nejaky algoritmus, ale nepodarilo se mi z toho zatim vykoukat, jak to presne udelat, kdyz bych dostal jen tu rovnici interakce a chtel z ni dostat ta cisla.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    DOKIS: aha, už to mám.

    DOKIS: z té rovnice se přeci "nevypočítávají" mocniny 6,6,5,5, ty prostě vyjdou když dvouveličinovým zápisem zapíšete interakci a použijete "vzorečky"- vlnobalíčky pro každou částici, zde je to
    "eta"+ = p + mí+ + mí- ....... ( to je zápis soudobý a já ho převádím do svého zápisu dvouznakového - dvouveličinového )
    http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/ea/ea_015.doc
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    DOKIS: Zde je rovnice-interakce evidentně okopírovaná z mých stránek, ale já jí nemohu ve svém webu najít "kde" je. Dejte mi odkaz kde jste si jí sebral. Díky.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: Lubobe, přestaňte sem chodit, prosím. Protože každá Vaše reakce byť nejdříve "do vědy" se velmi brzo zvrtne do rétoriky a bla-bla keců. Já Vám nemíním stále vysvětlovat Vaše bláboly...např. zde, citace :" pokud jsou to mocniny, tak jak je zname, pak prava strana !!! da souhrne (x^5*t^3)/(x^2*t^5), coz nesouhlasi se stranou levou, kde je (x^4*t)/(x*t^2), ale ta cisla 6, 5 taky nikde nevidim.
    jestli nekdo z pritomnych vidi, jak ten zapis interpretovat, necht poradi.

    reakce : Poradím : jste v*l, protože to, co jste napsal, nevím odkud jste to vzal, ( odkaz nikde ), jsou jakési dva zlomky pusté, samy o sobě, bez vztahu k sobě. A to, co jsem já napsal zde :
    x4 . t0 x3 . t0 x1 . t1 x1 . t2 6 5
    ------- = ------- . ------- . ------- ? nepravá rovnováha
    x1 . t2 x0 . t2 x1 . t2 x1 . t1 6 5

    je R O V N I C E ...,opakuji r o v n i c e, pane blbečku a né zlomek pustýýýý ! V rovnici lze převést z pravé strany na levou ; v této rovnici je x^6 *t^5 / x^6*t^5 = 1 ... kdežto ty Vaše dva zlomky jsou odkudsi z bedny na šroubky.
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    JOSEFDRUHY: Jo, treba v tom odkazu. Jak z te rovnice vypocitam ty 6,6,5,5 ?
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    neni tomu rozumet.
    na leve strane je jedna mocnina x (x^4) & jedna mocnina t (t^-2).
    na prave strane je zase jedna mocnina x (x^3) & tri mocniny t (t^2, t^-2, t^-2).

    pokud jsou to mocniny, tak jak je zname, pak prava strana da souhrne (x^5*t^3)/(x^2*t^5). coz nesouhlasi se stranou levou, kde je (x^4*t)/(x*t^2), ale ta cisla 6, 5 taky nikde nevidim.

    jestli nekdo z pritomnych vidi, jak ten zapis interpretovat, necht poradi.

    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    DOKIS: stále ještě nerozumím na co se ptáte
    Myslíte odkazem sem ?: DOKIS:
    ...pak tam není žádný "součet" dimenzí !!! ... ale součet mocnit, to jo..., máte-li např. x*x*x*x* = x^4 , já bych to nenazýval součtem dimenzí, je to součin čtyř dimenzí ( je to jakýsi čtyřdimenzionální, čtyčrozměrný časoprostor ) .
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    DOKIS je dotaz JOSEFDRUHY, ale zprostredkovane pres prispevek, ktery mezitim stihnul "zmizet".
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    LUBOB: Presne tak. Zajima me, jakym postupem prejdete od te rovnice interakce k tem 4 cislum. Priklad (ktery zjevne neni spravne, ale pro ilustraci):
    cislo vlevo nahore je soucet dimenzi x v citateli na leve strane, cislo vlevo dole soucet dimenzi x v jmenovateli na leve strane,...
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    DOKIS: Přestávám rozumět "co" chcte vědět ..
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    JOSEFDRUHY: No a jak ta 4 cisla pocitate?
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    DOKIS: ta 4 čísla nevznikají, je to autorská poznámka "mnemotechnická" o tom "jaká" to je rovnice, že má "tolik-a-tolik" mocnin.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    SVANC: Seš kretén. Já nikomu neposílal výhrůžné dopisy. A přesně tento postoj charakterizuje grázla : namísto slušných debat nad HDV, rejpe, uráží apod. Přesně to jsou ti "svatí", co křičí "chyťte zloděje a sám je zloděj"
    Přesně !!! Od samého začátku se tu presentujete jako provokatér a rejpal !
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    JOSEFDRUHY: Jak vznikaji ty rovnice je mi jasne. Neni mi jasne, jak vznikaji ta 4 cisla.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    DOKIS: Když si nastudujete "výrobu" vlnobalíčku z dimenzí, tedy alespoň výrobu těch kvarků a leptonů, pak vzorečků pro proton, neutron, elektron, neutrino, foron a pád dalších , tak se Vám rozbřeskne "jak" sestavovat rovnice interakcí "jako součiny" vzorců oproti sčítancům, které presentuje soudobá zápisová technika ( co si pro elementy zvolila jen písmenka, docela náhodně )
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: LUBOBe...ty seš Petrásek !!, teď mi to došlo. No .... ha-ha-ha, ...O Petráskovi jsem měl vyšší mínění...ale jak vidím...júúhahe, hahu, heh, tak Petrásek to je, týýývoe. Ty seš ale magor.

    (( jsem docela rád že si vše archívuji ) )
    ...to mě podržte.

    Petrásku, pro tebe je signifikantní, že vezmeš fyzikální rovnici a pro řešení ( né vlastní ale do kompjůtru ) zvolíš "substituce", tyto : G = c = M = 1 , dosadíš si to do fyzikálních rovnic a pak je spočítáš "levou zadní" a hotovo ; hned z toho máš repulzivní černou díru ( a...a hodně očouzenou ).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam