• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  ALTORLeadership, Management - jak efektivne vest a byt veden
  Diskuse na téma efektivního vedení týmu. Články, příklady co dělat a nedělat. (jako nadřízený, nebo podřízený) Doporučení na zajímavou literaturu.
  rozbalit záhlaví
  GADZOMORE
  GADZOMORE --- ---
  KETHAMINA: Moc díky, zatím jsem moc úspěšný nebyl :)
  KETHAMINA
  KETHAMINA --- ---
  GADZOMORE: osobně mám super zkušenosti s Danou https://www.danakodesova.cz/.
  Je i v asociací mentorů a koučů, dá se najít i seznam členů, kdybys chtěl hledat dál http://www.emcc-czech.cz/
  GADZOMORE
  GADZOMORE --- ---
  COMODOR_FALKON: Super, moc díky!
  COMODOR_FALKON
  COMODOR_FALKON --- ---
  GADZOMORE: Zkus kontaktovat hráče lasergame s ID "Mr.Barefoot" (stojí za projektem LASERLIFE) - vím o něm, že v civilu se věnuje mentoringu, koučování a vztahovým analýzám a rozvoji pracovních skupin. A co jsem pochopil, specializuje se na krizové situace.

  Nejsem si jist, nakolik pro něj budeš jako jednotlivec zajímavý, zvlášť pokud se v kanclu neodehrává válka, ani v jak dlouhé čekací listině se ocitneš.

  Můžeš sice zkusit lehce zmínit, že Tě posílám já, ale nemyslím, že by Ti to moc pomohlo, Barefoot si velmi ostražitě hlídá work-relax balanc a jestli má plno, tak má plno.
  GADZOMORE
  GADZOMORE --- ---
  Ahoj,nevím zda tohle fórum ještě funguje, ale zkusit to mohu Hledám mentora v oblasti vedení lidí a týmů. Nějakou dobu už jsem tým vedl, ale nevím, zda správně. Nevíte o nějakém mentorovi, ideálně se kterým již máte zkušenosti, nebo o nějakém začínajícím mentorovi, který si potřebuje udělat praxi? Jde mi o to že se potřebuji hlavně posunout ve vedení lidí a leadershipu obecně. Od nového roku přebírám nový tým rád bych co se týče vedení lidí, věděl že na to správně.Info prosím do pošty. Díky moc.
  PURPOZE
  PURPOZE --- ---
  Ahoj, potřeboval bych od vás pomoc s jedním dotazníkem na sociologii, kdo vyplní, bude mu lépe. Téma je bezdomovectví. Předem děkuji za ochotu dobří lidé. Tom :) http://goo.gl/forms/9NeilQ3WDq
  Z47TC
  Z47TC --- ---
  NYXYN: bylo fajn a opacko v Brne - http://www.leadership-brno.cz/konference/

  Jinak jeste dam odkaz na jeden panel z 16.4. - https://www.youtube.com/watch?v=GQUuoThkGyA
  NYXYN
  NYXYN --- ---
  Zajímavě vypadající akce v Praze 16. 4. 2015 http://www.leadership-praha.cz/konference/
  ALTOR
  ALTOR --- ---
  Why hiring B players will kill your startup | VentureBeat
  http://venturebeat.com/2013/02/06/why-hiring-b-players-will-kill-your-startup/
  YMLADRIS
  YMLADRIS --- ---
  FRAKTALEK: pripadne viz i http://www.paulgraham.com/makersschedule.html

  to u nas taky podepisuje hodne lidi. "neco udelat" se da kdyz mas aspon pul dne bez vyrusovani
  FRAKTALEK
  FRAKTALEK --- ---
  studie potvrzujici ten clanek YMLADRIS

  This Is The One Trait That The Best Programmers Have In Common - Business Insider
  http://www.businessinsider.com/what-do-the-best-computer-programmers-have-in-common-2012-8
  FRAKTALEK
  FRAKTALEK --- ---
  YMLADRIS: to je dobra analogie :)
  YMLADRIS
  YMLADRIS --- ---
  Полная отсебятина, отменятина и отъеготина! - DON'T WAKE UP THE PROGRAMMER!
  http://alexthunder.livejournal.com/309815.html

  muze byt uzitecne pro lidi, kteri nejsou programatori, ale podlehaji jim programatori
  ALTOR
  ALTOR --- ---
  Z47TC: Souhlasím, že když je práce opravdu, ale opravdu hodně, tak to jinak po určitou omezenou dobu nelze.
  Mým příspěvkem jsem měl na mysli dlouhodbé fungování v řádu min. 0,5 roku. Kratší návaly v každé práci nastanou a pokud člověk nejde do nadstandardního nasazaní tak kvalita práce trpí.

  Ostatně už jsem si vyzkoušel restrukturalizaci tedy jen z omezeného pohledu lidských zdrojů něčeho podobného a je to velká legrace, takže přeji příjemnou zábavu! :)

  ps. psaní mailů po návratů z akce ráno kolem 4-5 už jsem taky časem opustil ;)
  PETJU
  PETJU --- ---
  Z47TC: Na tu druhou z tech Tebou zminovanych publikaci jsem neslysel zrovna kladne nazory, ale i presto bych si ji rad precetl.
  Diky za pripomenuti.
  Z47TC
  Z47TC --- ---
  ALTOR: pokusim se oponovat a trochu priblizit moji situaci

  Byl jsem s kolegou najmut jako restrukturalizacni a krizovy management do polostatni firmy kterou mame prekopat na procesne rizenou firmu a nasledne provest tucet akvizic v ramci stredni evropy. Tudiz cele dny sedim na poradach a ridim zmeny v dilcich oddelenich. Zaroven jsem vlastnikem procesu nakup/logistika/sklady tudiz praci za sve oddeleni a svoji dennodenni resim po odpolednach a tech nize zminenych kavarnach a barech.

  Vim ze je to spatne. Delam praci za dva lidi, ale na druhou stranu v mem veku to byla nabidka ktera se nedala odmitnout. Ale to je muj boj. A mam jeste jiny hnaci motor nez jen kariera co mne k tomu rozhodnuti donutili.

  Taky nemam rad ze moji lide delaji po vecerech a z domova, ale ted to bude jeste par mesicu nutnosti. Dostali sanci, bud budou ted drit jako soumari a nebo jim tu fabriku zavreme.

  Je to docela zabavne se na to divat po par mesicich fungovani, kdy se jejich efektivita zvedla o cca 20% a jeste vim ze mame velke rezervy a ze to pujde i bez toho delat po odpolednech a vecerech.
  Z47TC
  Z47TC --- ---
  KETHAMINA: naprostej souhlas, ale ta hygiena se da zvladnout (aspon ja to tak praktikuju) fitkem, a vecer poradne dlouhou vanou s panakem rumu, hodinovym rannim joggingem nebo jinym sportem

  osobne na vikend vypinam pocitac, ale maily obcas zkouknu na telefonu

  jinak praci si nosim i domu a nebo utikam z kancelare makat do kavaren a baru (je to mozna divne ale moje vykonnost tim razantne stoupa, kdyz to co delam nedelam v kancelari) - jen jsem si musel zvyknout ze po patym panaku uz nesmim psat maily, to jinak spatne dopada ;))))
  KETHAMINA
  KETHAMINA --- ---
  nene,homeoffice nemyslím. mám na mysli nošení problému z práce domů.
  ALTOR
  ALTOR --- ---
  KETHAMINA: pokud myslíš home office tak to je obecně také u nás a u firem kde jsem pracoval považovaný za vítanou fleixbilitu na straně zaměstnance. Je pravda že se tím trochu nabourávaj hranice.
  Co se týče nošení práce domu po práci tak to je opravdu tak je to i pro mne trochu varovnej signál, že ten člověk možná pálí svíčku na obou koncích.
  U podřízených sem se to vždy snažil limitovat. Jediný vyjímky byly když jsem viděl, že se konstatně nepředřeli v pracovní době a potom doháněli. Takže když si brali práci domů ale potom se zase poflakovali přes pracovní dobu tak jsem to bral spíš jako lehce nemilou ale přesto preferenci pracovního stylu.