• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  ALTORLeadership, Management - jak efektivne vest a byt veden
  Diskuse na téma efektivního vedení týmu. Články, příklady co dělat a nedělat. (jako nadřízený, nebo podřízený) Doporučení na zajímavou literaturu.
  rozbalit záhlaví
  Z47TC
  Z47TC --- ---
  ALTOR: pokusim se oponovat a trochu priblizit moji situaci

  Byl jsem s kolegou najmut jako restrukturalizacni a krizovy management do polostatni firmy kterou mame prekopat na procesne rizenou firmu a nasledne provest tucet akvizic v ramci stredni evropy. Tudiz cele dny sedim na poradach a ridim zmeny v dilcich oddelenich. Zaroven jsem vlastnikem procesu nakup/logistika/sklady tudiz praci za sve oddeleni a svoji dennodenni resim po odpolednach a tech nize zminenych kavarnach a barech.

  Vim ze je to spatne. Delam praci za dva lidi, ale na druhou stranu v mem veku to byla nabidka ktera se nedala odmitnout. Ale to je muj boj. A mam jeste jiny hnaci motor nez jen kariera co mne k tomu rozhodnuti donutili.

  Taky nemam rad ze moji lide delaji po vecerech a z domova, ale ted to bude jeste par mesicu nutnosti. Dostali sanci, bud budou ted drit jako soumari a nebo jim tu fabriku zavreme.

  Je to docela zabavne se na to divat po par mesicich fungovani, kdy se jejich efektivita zvedla o cca 20% a jeste vim ze mame velke rezervy a ze to pujde i bez toho delat po odpolednech a vecerech.
  ALTOR
  ALTOR --- ---
  KETHAMINA: pokud myslíš home office tak to je obecně také u nás a u firem kde jsem pracoval považovaný za vítanou fleixbilitu na straně zaměstnance. Je pravda že se tím trochu nabourávaj hranice.
  Co se týče nošení práce domu po práci tak to je opravdu tak je to i pro mne trochu varovnej signál, že ten člověk možná pálí svíčku na obou koncích.
  U podřízených sem se to vždy snažil limitovat. Jediný vyjímky byly když jsem viděl, že se konstatně nepředřeli v pracovní době a potom doháněli. Takže když si brali práci domů ale potom se zase poflakovali přes pracovní dobu tak jsem to bral spíš jako lehce nemilou ale přesto preferenci pracovního stylu.
  KETHAMINA
  KETHAMINA --- ---
  KOC256: v rámci práce s nepřízpůsobivými občany, sociálně vyloučenými komunitami a "celkem dost zlobivými dětmi" to bude asi jiná kategorie. Ale psychohygiena je důležitá ve všech pracích, ne?
  KOC256
  KOC256 --- ---
  KETHAMINA:
  u nás je naopak "práce z domu" (asi něco jiného než "nošení práce domů") bráno jako firemní benefit :)
  KETHAMINA
  KETHAMINA --- ---
  ALTOR: pro mne osobně je to důležitý téma pro práci se zaměstnanci, nošení "práce domů" bejvá častej důvod vyhoření nebo ukončení působení v soc.službách.
  ALTOR
  ALTOR --- ---
  KETHAMINA: pokud Tě to zaujalo tak sem s tím, každej si může posoudit jestli je to přínosný nebo ne.
  KETHAMINA
  KETHAMINA --- ---
  chcete něco i z oblasti soc.práce - oddělení pracovního a profesního života?
  ALTOR
  ALTOR --- ---
  Leadership: simplicity sells - Pascoe's Potshots - V|E|C|T|O|R Leadership
  http://www.vectorleadership.com/potshots/view/leadership-simplicity_sells

  Asi každý zná 7(8) principů od Covey, zajímalo by mne jestli je považujete za překonaný, nebo jen "rádoby hezky vypadající", ale těžko aplikovatelný..
  Když si přečtete něco takovýho hodíte si do kalendáře nějakou upomínku nebo poznámku k projektu/člověku udělat něco jinak, nebo si to jen přečtete a řeknete si hm.. a jdete dál?
  ALTOR
  ALTOR --- ---
  Z47TC: to co jsem navstivil bylo soucasti jiny akce, takze WS trval jen 2 hodiny. Nemyslim, ale ze by bylo potreba o moc vic, ten princip je hodne transparentni.

  umoznilo mi to vidět určitý rozdíly a co víc umožnilo mi to i vysvětlit jistý principy seberozvoje někomu kdo to potřeboval (jednoduchost toho systému považuju za nejpodstatnější výhodu)
  Z47TC
  Z47TC --- ---
  ALTOR: knizka byla jak to rict ... zajimava ... nic noveho ale ten model jak to podali tak ten se mi libil a verim ze prodava

  prave ze nez o ten obsah mi spis jde o formu toho workshopu
  ALTOR
  ALTOR --- ---
  Z47TC: byl jsem pár měsíců zpátky na jejich workshopu v rámci akce co se dělala v Letu. Bylo to celkem zábavný, jedná se o předělanej princip o kterym sem párkrát slyšel, ale vizuálně je to rozhodně poutavý. Jaká byla knížka?

  Z47TC
  Z47TC --- ---
  posledni ctena publikace - http://www.husavcele.cz/cs/knizka ... silne uvazuji i o kurzu

  a ma nejoblibenejsi publikace - http://knihy.abz.cz/prodej/zakazana-retorika-30-manipulativnich - priznavam ze neni asi pro kazdeho
  ALTOR
  ALTOR --- ---
  Ahoj,
  když mne něco zaujme tak to sem hodím. Většina článků bude v angličtině v češtině toho zas tolik nevychází. Z dneška celkem zajímavý článek od vychovatelky psů - o přenositelnosti principů.

  Clear leadership benefits all: what dogs teach us » McQuaig
  http://www.mcquaig.co.uk/2012/07/clear-leadership-benefits-all-what-dogs-teach-us/