• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    CRANK
    CRANK --- ---
    SHMAIDA: Mě chutná i samotná :) mám to jako treat, užírám to lžičkou, stačí tři čtyři na chuť :)
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    NTR23: to sem zkousela, i na papriku, ale proste to neni ono... a po chvilce se mi z toho zacne delat blbe :) asi ji holt prestanu jist :)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    OTÁZKA: Dobrý den, ve zdravé výživě doporučují používat na téměř vše kokosový tuk či olej, je opravdu tak prospěšný? Děkuji
    Adéla Veselá
    ODPOVĚĎ: Na otázku o prospěšnosti kosového oleje jsem již odpovídala. Odborníci ho nedoporučují. 31.01.2013 12:40
    NTR23
    NTR23 --- ---
    SHMAIDA: si tu pomazánku mazej třeba na kolečka okurky.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Tento týden je snad mezinárodním týdnem margarínů nebo fakt nevím.

    On-line rozhovor s profesorkou Janou Dostálovou - On-line rozhovor - iDNES.cz
    http://ona.idnes.cz/on-line-rozhovor-s-profesorkou-janou-dostalovou-fba-/odpovedi.asp?t=DOSTLOV
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    FRONEMA: ten rpvni tyden mi nejvic chybelo pecivo, kdyz jsem muzovi kupovala cerstvy housky, cuchala jsem k nim :) ted sme byli v restauraci na jidle a ja zkusila kousek cesnekovy bagety a musela sem to vyplivnout, prislo mi to jako piliny :))) takze nemam ani moc pocit, ze bych o neco vylozene prichazela... nebo respektive - ten pocit je cim dal tim mensi... :) a bavi me si hledat novy veci a novy chute :) jen je pravda, ze treba rybickova pomazanka bez chleba proste neni dobra :)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    SHMAIDA: ja kdyz jsem najizdela paleo tak jsem si rikala ze budu jist jakykoli mnozstvi ceho chci a az si zvyknu tak teprve to vratim na nejaky rozumny normy... takze jsem treba snedla kilo hroznovyho vina a 200g mandli naraz :) mam pocit ze v ty dobe jsem snad kilo dve pribrala (jinak nemam ocit ze by se mi vaha vyrazne hybala) ale zase jsem neprosla timhle obdobim utlumenosti jako ostatni.... jestli mas drzet nizkosacharidovou tak to samozrejme neni postup pro tebe, ale pro ostatni paleozacinajici doporucuju. clovek pak ani nema pocit ze prichazi o spoustu dobrejch veci...
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    NYX: sem typ, co musi prestat najednou, protoze jinak bych nebyla schopna to zvladnout :) a furt bych si rikala, tak jeste trochu a kousek a tak... :)
    na sacharidech jsem si frcela hodne, proto si myslim, ze to tak dlouho trva, nez se srovnam...knizku si urcite prectu.

    S tim cvicenim to bude horsi, protoze potrebuju trenovat na 5 km stafetu, ale to nejak vyresim :)

    NTR23: jj, tuky jim, kokosak, olivovej, lnenej, konopnej, slanina a vajicka :) to sem zapomnela zminit. Obcas pecu zeleninu na sadle, protoze mame domaci a ja ho miluju :)))

    kazdopadne jste me s unavou uklidnili, uz jsem se zacala bat, ze delam neco spatne :)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    SHMAIDA: Držím palce. a dej do toho tuky..) Kokosák je skvělý.
    NYX
    NYX --- ---
    SHMAIDA: co uberes na sacharidech musis nahradit tukem, snazit se drzet nizkosacharidovou a zaroven nizkotucnou dietu je cesta do pekel :) nejakou prvotni unavu a vycerpani kazdopadne hlasi velka cast lidi.
    nekdo taky spatne snasi narazove vysazeni sacharidu, pri postupnem snizovani to jde lip

    cviceni a dietu je treba vhodne zkombinovat, plno aktivit se na nizkosacharidove diete provozovat zkratka neda. tj. bud zvolit vhodne cviceni (tj. bud neco tak nenarocneho, ze pri tom nebudes sacharidy skoro potrebovat nebo naopak neco hodne intenzivniho ale kratkodobeho, tj. treba HIIT). nebo druha varianta je pridat do stravy sacharidy v takove mire a case, aby to pokrylo vhodne prave to cviceni.

    jinak pokud sport zahrnuje neco vytrvalostniho, vrele doporucuji precist http://www.amazon.com/The-Science-Carbohydrate-Performance-ebook/dp/B008BYG7RW/
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    pridam se k Luciashkovi... jednak ze zdravotnich duvodu a druhak z hubnoucich duvodu sem se vrhla na bezsacharidovou / nizkosacharidovou dietu.

    ted treti tejden ziju na salatech, masu, rybach, oriskach a tak...
    jen mam obcas pocit, ze neco delam spatne. Prvni tejden jsem vubec nesportovala, neslo to, jak jsem byla vycerpana. Na konci tejdne sem sotva mluvila (co vam budu povidat, muz mel celkem radost :))) Sla jsem jen jednou na trenink a malem sem zkolabovala. Druhej tejden jsem pridala maso, ryby a vic peceny nebo duseny zeleniny. A uz cejtim, ze to zvladnu lip, nicmene navaly energie nemam prakticky zadny. Spis jsem hodne unavena... Co je ale fantasticky, je, ze mi zmizely vykyvy nalad. Ano, vytocim se, ale musim mit nejaky opravdu padny duvod. Driv sem se naprala susenkama vecer a rano se buhvi proc budila nasrana :) ted se probouzim s usmevem, nejsem tak vztahovacna, uknourana, proste psychicky jsem v mnohem vetsi pohode... jen, obvykle na konci dne sotva lezu.

    Tak teda doufam, ze se to nejak srovna, protoze bych se rada vratila ke svemu standardu cviceni 3-4 tydne.

    Jinak cokodort budu testovat ted o vikendu neb tez slavim narozeniny a presne jak rika Luciasheck, nechce se mi moc v tomlhle ohledu omezovat :)

    takze diky za tohle auditko!
    NTR23
    NTR23 --- ---
    AOTEAROA: Tys to dokázala.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    NTR23: dokázali jsme to!! :)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Melvil zařadil do edičního plánu It starts with food.

    Připravujeme pro vás | melvil.cz
    http://www.melvil.cz/edicni-plan

    NTR23
    NTR23 --- ---
    Margarínová lobby

    Lékaři jdou do boje proti nasyceným tukům | KomercniPrezentace.iHNed.cz -
    http://komercniprezentace.ihned.cz/c1-59169600-lekari-jdou-do-boje-proti-nasycenym-tukum

    Bůčková lobby

    Odborníci: Margaríny hrozí rakovinou - Deník.cz
    http://www.denik.cz/z_domova/tema_margariny20080306.html
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    LUCIASHECK: naprosto rozumím. já teď zas dělám práci, u který se skoro nehýbu, ale celý den popocházím po malých krůčkách, a dělám rukama repetitivní pohyby, ze kterých mám parádně oteklý prsty a bolavý šlachy :D no jako vždycky tady. ale za týden začne práce u které se denně nachodí kilometry rychlou chůzí (třeba 10 km denně), tak už se na to těšim, jedinej problém je že u tý chůze je člověk ohnutej v pase :D

    koupila jsem si na dva dny kilo kuřecích křidýlek a horních stehýnek, ale nakonec jsem to narvala do jedný krabičky na zítra - maso musí bejt! :D k svačince avokádo a je to. denně vymýšlet krabičkový jídla je postupně fakt otrava.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    AOTEAROA: jo, to asi jo... az mi zase bude dovoleno zacit sportovat, nejspis budu muset nekde pridat...zatim se snazim chybejici fyzicky narocnejsi aktivity aspon z casti nahradit vetsim mnozstvim chuze, ale s 9 hodinama v praci, kde je unava zpusobovana spis nekterejma typama lidi, toho moc "nenahejbu" :-D
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    LUCIASHECK: jídelníček se mi líbí a myslím že je ideální pro někoho kdo nemá nějak extra moc výdeje energie. já bych asi měla po samotných míchaných vajíčkách nebo jen půlce avokáda hlad, odnaučila jsem se tolik svačit, ale hlavní jídla jsem dost zvětšila. celý život jsem měla hlad úplně celý den (říkala jsem tomu že jím jednou denně - furt...) a současně jsem nebyla schopná požít větší porci jídla jako ostatní (aby ne, když jsem neustále svačila, jenže já tvrdila že mám malý žaludek, kdo ví kde je pravda).

    když jsem tuhle stravu začla, taky jsem pocítila nárůst energie. jsem obecně línej a furt unavenej člověk a tohle se o dost zlepšilo.

    momentálně bojuju s tím, že jsem dost snížila výdej energie (zas na pár týdnů jiná práce, dost pohodička), ale neomezila jsem apetit plus měla po jedné společenské akci pár žracích záchvatů, no zkrátka mi přijde že zas nabírám. je hrozně těžký nejíst zmrzku když je už měsíc každej den 30 stupňů a já jsem celou dobu na sluníčku :( ale snažím se. vypozorovala jsem, že jak tak nemakám, už toho tolik nesním, nepotřebuju mít denně steak :)

    no ale zato jsem vyzkoušela tyhle delikátní sušenky (chtěla jsem na krizové chvíle mít nějakou bezlepkovou mňamku) a málem jsme se tu z nich všichni utloukli!!! ale schovala jsem si většinu do krabičku a ujídám pomalu, koupit balení mletých mandlí a balení celých makadamiových ořechů vyšlo docela draho. ale jsou naprosto BOŽÍ.

    Máslové sušenky | Paleo Lifestyle Máslové sušenky | Rozcestník a scestník pro paleo jedlíky
    http://www.paleolifestyle.cz/2013/01/03/maslove-susenky/#more-2979
    NYX
    NYX --- ---
    LUCIASHECK: aha, pardon, nejak jsem to precetl omylem jako ze jenom kysane.

    co se jidelnicku tyce, nevidim na nem nic spatneho krome faktu, ze jsem dostal na pulku z tech veci chut :-)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    NYX: urolog :-D a řikám NEvynechávat mléčný výrobky :-)) (abych pravdu řekla, to je věc, který nevim, jestli bych se vůbec kdy dokázala vzdát :-D)

    SOUČASNÝ JÍDELNÍČEK:
    S: míchaný vajíčka (3ks) se slaninou
    Sv: rajče, hrnek kefíru
    O: Pečená zelenina (šalotka, cuketa, cherry rajčata, mrkev, kapie) s trochou mletého hovězího a sýra, na olivovém oleji
    Sv: hrstka nesolených mandlí
    V: Plátek hovězí roštěné na žampionech, dušené ve vývaru

    S: míchaný vajíčka (3ks) se lžící smetany
    Sv: půlka menšího avokáda s jogurtovym "dipem"
    O: Steak z krkovičky s květákovym pyré
    Sv: nic
    V: něco jako řecký salát (rajče, ledový salát, červená cibule, feta, olivy, dva grilované žampiony, olivový olej)

    S: Řecký jogurt s plátky jablka
    Sv: hrstka nesolených kešu oříšků
    O: Losos s grilovanou cuketou a olivami
    Sv: pár kuliček hroznového vína
    V: květákový mozeček

    S: Volské oko (2ks) s restovanou půlkou menšího avokáda
    Sv: hrnek kefíru
    O: restované krevety, salát z řapíkatého celeru, ananas
    Sv: nic
    V: Špenátový krém s lososvým tataráčkem

    Porce takové, řekla bych, přiměřené, ani málo, ani moc :-D Subjektivně zatim pozoruju stejné až vyšší množství energie, nejsem unavená, míň mě bolí hlava... objektivně po dvou a půl týdnech o něco plošší břicho, na pásku zapínám o dírku až dvě dál)... Výdej energie stejný jako předtím... Celkově mam menší hlad a občas svačim prostě proto, že jsem zvyklá svačit, ne proto, že bych měla pocit, že mam hlad...

    Dřív jsem dost jedla müsli, celozrnné pečivo, italskou kuchyni se všim všudy, tedy i se spoustou těstovin, ... když nebyl čas na pořádný jídlo, šidila jsem toastama (teď šidim malou konzervou tuňáka :-D)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam