• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Melvil zařadil do edičního plánu It starts with food.

    Připravujeme pro vás | melvil.cz
    http://www.melvil.cz/edicni-plan

    NTR23
    NTR23 --- ---
    Margarínová lobby

    Lékaři jdou do boje proti nasyceným tukům | KomercniPrezentace.iHNed.cz -
    http://komercniprezentace.ihned.cz/c1-59169600-lekari-jdou-do-boje-proti-nasycenym-tukum

    Bůčková lobby

    Odborníci: Margaríny hrozí rakovinou - Deník.cz
    http://www.denik.cz/z_domova/tema_margariny20080306.html
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    LUCIASHECK: naprosto rozumím. já teď zas dělám práci, u který se skoro nehýbu, ale celý den popocházím po malých krůčkách, a dělám rukama repetitivní pohyby, ze kterých mám parádně oteklý prsty a bolavý šlachy :D no jako vždycky tady. ale za týden začne práce u které se denně nachodí kilometry rychlou chůzí (třeba 10 km denně), tak už se na to těšim, jedinej problém je že u tý chůze je člověk ohnutej v pase :D

    koupila jsem si na dva dny kilo kuřecích křidýlek a horních stehýnek, ale nakonec jsem to narvala do jedný krabičky na zítra - maso musí bejt! :D k svačince avokádo a je to. denně vymýšlet krabičkový jídla je postupně fakt otrava.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    AOTEAROA: jo, to asi jo... az mi zase bude dovoleno zacit sportovat, nejspis budu muset nekde pridat...zatim se snazim chybejici fyzicky narocnejsi aktivity aspon z casti nahradit vetsim mnozstvim chuze, ale s 9 hodinama v praci, kde je unava zpusobovana spis nekterejma typama lidi, toho moc "nenahejbu" :-D
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    LUCIASHECK: jídelníček se mi líbí a myslím že je ideální pro někoho kdo nemá nějak extra moc výdeje energie. já bych asi měla po samotných míchaných vajíčkách nebo jen půlce avokáda hlad, odnaučila jsem se tolik svačit, ale hlavní jídla jsem dost zvětšila. celý život jsem měla hlad úplně celý den (říkala jsem tomu že jím jednou denně - furt...) a současně jsem nebyla schopná požít větší porci jídla jako ostatní (aby ne, když jsem neustále svačila, jenže já tvrdila že mám malý žaludek, kdo ví kde je pravda).

    když jsem tuhle stravu začla, taky jsem pocítila nárůst energie. jsem obecně línej a furt unavenej člověk a tohle se o dost zlepšilo.

    momentálně bojuju s tím, že jsem dost snížila výdej energie (zas na pár týdnů jiná práce, dost pohodička), ale neomezila jsem apetit plus měla po jedné společenské akci pár žracích záchvatů, no zkrátka mi přijde že zas nabírám. je hrozně těžký nejíst zmrzku když je už měsíc každej den 30 stupňů a já jsem celou dobu na sluníčku :( ale snažím se. vypozorovala jsem, že jak tak nemakám, už toho tolik nesním, nepotřebuju mít denně steak :)

    no ale zato jsem vyzkoušela tyhle delikátní sušenky (chtěla jsem na krizové chvíle mít nějakou bezlepkovou mňamku) a málem jsme se tu z nich všichni utloukli!!! ale schovala jsem si většinu do krabičku a ujídám pomalu, koupit balení mletých mandlí a balení celých makadamiových ořechů vyšlo docela draho. ale jsou naprosto BOŽÍ.

    Máslové sušenky | Paleo Lifestyle Máslové sušenky | Rozcestník a scestník pro paleo jedlíky
    http://www.paleolifestyle.cz/2013/01/03/maslove-susenky/#more-2979
    NYX
    NYX --- ---
    LUCIASHECK: aha, pardon, nejak jsem to precetl omylem jako ze jenom kysane.

    co se jidelnicku tyce, nevidim na nem nic spatneho krome faktu, ze jsem dostal na pulku z tech veci chut :-)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    NYX: urolog :-D a řikám NEvynechávat mléčný výrobky :-)) (abych pravdu řekla, to je věc, který nevim, jestli bych se vůbec kdy dokázala vzdát :-D)

    SOUČASNÝ JÍDELNÍČEK:
    S: míchaný vajíčka (3ks) se slaninou
    Sv: rajče, hrnek kefíru
    O: Pečená zelenina (šalotka, cuketa, cherry rajčata, mrkev, kapie) s trochou mletého hovězího a sýra, na olivovém oleji
    Sv: hrstka nesolených mandlí
    V: Plátek hovězí roštěné na žampionech, dušené ve vývaru

    S: míchaný vajíčka (3ks) se lžící smetany
    Sv: půlka menšího avokáda s jogurtovym "dipem"
    O: Steak z krkovičky s květákovym pyré
    Sv: nic
    V: něco jako řecký salát (rajče, ledový salát, červená cibule, feta, olivy, dva grilované žampiony, olivový olej)

    S: Řecký jogurt s plátky jablka
    Sv: hrstka nesolených kešu oříšků
    O: Losos s grilovanou cuketou a olivami
    Sv: pár kuliček hroznového vína
    V: květákový mozeček

    S: Volské oko (2ks) s restovanou půlkou menšího avokáda
    Sv: hrnek kefíru
    O: restované krevety, salát z řapíkatého celeru, ananas
    Sv: nic
    V: Špenátový krém s lososvým tataráčkem

    Porce takové, řekla bych, přiměřené, ani málo, ani moc :-D Subjektivně zatim pozoruju stejné až vyšší množství energie, nejsem unavená, míň mě bolí hlava... objektivně po dvou a půl týdnech o něco plošší břicho, na pásku zapínám o dírku až dvě dál)... Výdej energie stejný jako předtím... Celkově mam menší hlad a občas svačim prostě proto, že jsem zvyklá svačit, ne proto, že bych měla pocit, že mam hlad...

    Dřív jsem dost jedla müsli, celozrnné pečivo, italskou kuchyni se všim všudy, tedy i se spoustou těstovin, ... když nebyl čas na pořádný jídlo, šidila jsem toastama (teď šidim malou konzervou tuňáka :-D)
    NYX
    NYX --- ---
    LUCIASHECK: kterej doktor? jdu se prehlasit :-D

    jidelnicky klidne nahod. mlecne vyrobky ti doporucil omezit taky? protoze to mi prijde byt jako idealni zpusob jak do diety dostat tuky.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    Vzhledem k tomu, že už bezmála dva roky zápasím s recidivujícíma zánětama, bylo mi od doktora doporučeno vyzkoušet nějakou formu bezsacharidový/nízkosacharidový diety (jedinou podmínku měl nevynechávat mléčný výrobky, zejména kysaný). Přečetla jsem snad všechno možný, co je běžně dostupný (včetně celýho tohohle fóra - btw. díky Tuile za odkaz na ozkoušený čokoládový dort, za týden mám narozeniny a byla jsem dost zoufalá, protože se mi to nechce nijak výrazněji porušovat :-D). A mám důvodné podezření, že něco dělám blbě, protože furt všude čtu, jak má být člověk první cca měsíc vyčerpanej a unavenej, což nejsem ani trochu :-D

    Mohla bych sem nahodit pár denních jídelníčků na ukázku, co jím, a vy dlouhodobě praktikující byste mi třeba poradili, co přidat, ubrat, případně mi to posvětili? :-))
    NYX
    NYX --- ---
    FRONEMA: no ja bych spis ocenil seznam zajimavych blogu :) pozdeji kdyztak vyhrabu co sleduji
    PMPM
    PMPM --- ---
    Good Calories, Bad Calories - good, ale značně obsáhlé, mám raději něco kondenzovanějšího :-)
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    ZUZKAOU: supeeer!!!
    dekuju
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    neudelame nejaky seznam knizek do zahlavi nebo na nastenku?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SHMAIDA: američani si ujíží na apple sauce - rozvařená jablka s kořením, vyvařená na sirupovitou konzistenci

    Tady je recept kdy to jen upečeš a pak rozmixuješ http://paleoparents.com/2011/how-i-always-have-applesauce-around/

    Když to necháš dostatečně odpařit, zvýší se ti koncetrace cukru na tolik, že to bude konzervované samostatně,bez příavku dalšího cukru.

    A imho když to přidáš do muffinů s ostatkem vajec a třeba s namletejma vlašákama místo mandlí či kokosu a se skořicí, tak ti bude super štrůdlový muffin. Část jablek bych rozmixovala do těsta a část tam dala v kostkách.
    NYX
    NYX --- ---
    FRONEMA: v good calories bad calories je super prvni cast, kde rozebere historii lipidove hypotezy, i kdyz tohle vsechno uz clovek asi najde v nejake kondenzovane forme jinde. druha cast pak obvinuje sacharidy/inzulin ze vseho zla na zemi a chce ji to brat trochu s rezervou :)

    za precteni ale imho stoji.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    PMPM: mne se libilo "uz jsme si parkrat mysleli ze jsme nasli kosti vegetariana, ale vzdycky to nakonec byla krava" :))

    a mate nekdo nejake reference na protein power, nebo na good calories bad calories?
    PMPM
    PMPM --- ---
    FRONEMA: dokument je fajn, ale je tam na mě moc archeologie; nejlepší je závěr, třeba procházení sámoškou

    Paleo Solution mě moc nebavilo, jeho styl humoru je na jiné vlně, ale informačně fajn - víc se mi líbila originální Paleo Diet (nové vydání) nebo Why We Gat Fat nebo Primal Blueprint
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    FRONEMA: ok, bezva, dekuju!!!
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    PMPM: tak jsme se na to vcera koukali, a je to takove dost tocene pro americany, aktivni paleista se tam nic moc noveho nedovi, ale na uvod to muze byt dobre.

    a btw, ctu ted Paleo solution a je to vyborny, nejen ze je tam spousta zajimavych informaci, ale je to i zabavne napsany, ze mne to drzi u cteni vic nez mnoha jina beletrie. a teda cist co vsechno spatnyho zrni/mliko dela a jak to konkretne skodi je pro mne velmi motivacni bejt pecliva...
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    SHMAIDA: zkusila bych to byt tebou takhle FRONEMA: akorat misto boruvek dat platky jablka, a asi bez te drobenky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam