• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    ANNYSEK
    ANNYSEK --- ---
    AOTEAROA: co treba kureci/hovezi/krevetove cervene nebo zelene kari?
    Red or Green Thai Curry - Everyday Paleo
    http://everydaypaleo.com/red-or-green-thai-curry/
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    měl by někdo tip na nějaký lahodný recept z kokosového mléka?

    a aby to nebylo jen sladké? (palačinky s mandlovou moukou znám.)
    TUILE
    TUILE --- ---
    ALONSY: u me taky zalezi na snidani.
    v pracovni dny snidam zasadne tri ks ovoce (banan, hruska, kiwi je nejcastejsi cenoce dostupna alternativa) a k tomu kelimek zakysany 16%smetany (byla ted v lidlu v akci za 6,9, tak mame roma zasoby :)
    kdyz snidam tohle v osum, mam hlad v jedenact. a pak jim jeste svacinu a jeste poradnou veceri (platek masa, restovanou zeleninu).

    o vikendu snidam vajicka se slaninou a rajdetem (4 vajicka, 5deka slaniny, 2 rajcata) a nemam hlad do pozdniho odpoledne. v zasade mi úpak staci salat s kouskem syra nebo masa k veceri.

    jo a to sedim celej den v kanclu a nesnasim pohyb, takze toho zas tolik nespalim.
    NYX
    NYX --- ---
    MICHATU: jednoznacne ano. dari se mi je vcelku uspesne schovat v chilli :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MICHATU: přírodní národy je jedí s nadšením a syrové. Mají spoustu b-vitaminu a železa. To s těma uloženejma toxinama je fáma.

    http://paleohacks.com/questions/14945/are-toxins-stored-in-beef-liver-or-in-beef-fat (s odkazama na studie)

    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    ALONSY: já do všeho rvu spoustu másla, smetany a masa jím velké porce, takže jsem prostě najedená pořádně. ale taky pracuju jinak než že bych furt seděla, to pak bude oříšek...
    ALONSY: já si k snídani té slaniny dám na pokrytí plochy střední pánve a vejce aspoň tři. někdy k tomu přidám i posypání sýrem, a jabko tam mám celé. když máš hlad, jíš málo. nezapomeň, že jsi zvyklá mít naplněný žaludek nějakou hmotou (chlebem).
    LUCIASHECK: přesně tak... a když ten den mám volno (=nehýbu se) a ta snídaně je v 10 místo v 6 ráno, tak nemusím jíst až do večera, kdy dostanu chuť na nějaký lehký salát.
    ALONSY: avokádo jím samotné jako svačinku, mám ráda jednoduchá jídla, ale někdy si k tomu přidám cibuli, dá se to pochystat s tuňákem apod.
    MICHATU
    MICHATU --- ---
    Jak se divate na konzumaci jater? Ciste z vyzivoveho hlediska.. (Chapu, ze spousta lidi je nema rada chutove..)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ZUZKAOU: Většinu života jsem prožila na bílých rohlících, koblihách a loupácích, extra zle mi nebylo (no, jak kdy, občas fakt žádná sláva).
    Ale je pravda, že vždy, když vyřadím ten lepek, tak se mi daří o dost líp, takže asi nejsem vyloženě alergická, ale dobře mi to taky nedělá.

    Rozhodně mám fakt radost. Jen tak dál. Vidět změny takhle okamžitě je fakt silná motivace.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ALONSY: no pokud máš trávicí trakt, který si neumí poradit s mlékem, nebo lepkem, nebo něčím takovým, tak jeho vysazení pomůže velmi rychle - ekzém je reakce na jeho přítomnost v systému, nikam se neukládá.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Jo a ještě k mým (znovu) prvním dnům s paleem.

    Chtěla jsem, aby se mi zlepšila pleť, zmizely kruhy pod očima, exém a zhubnout.

    Po DVOU dnech je exém téměř úplně pryč. Koukám na něj každou chvíli a vůbec se mi tomu nechce věřit, protože po tak krátké době se tělo snad všeho špatného ani zbavit nemohlo, ne?

    Držel se mě několik měsíců, nic na něj nepomáhalo, ani super silná mast z trávy a teď najednou po dvou dnech fuč? Placebo to být snad nemůže, protože mizí prokazatelně a náhoda by to byla docela zajímavá.


    LUCIASHECK: Vyzkouším, díky.
    A až najdu, tak pošlu zajímavý recept s olivovým olejem, co jsem nedávno viděla a neuložila :)
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    Komická vsuvka - včerejší debata se ségrou:

    Já: "No docela zajímavá je paleo dieta, jestlis o tom něco slyšela"
    Ségra: "Paleo dieta? To jako chroustáš trilobity?!? Jo, tak to se nedivim, že se hubne jedna radost..."
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    ALONSY: avokado orestuju se slaninou nebo se slaninou a žampionama na plátky a pak zaleju vajíčkama a udělám buď jako míchaný nebo jako omeletu... jen sůl a pepř...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    LUCIASHECK: Tak to vyzkouším. Zařadím víc vajíček a odpoustím si k snídani to jablko (i když s tou slaninou je tak výborný!)

    Jinak jak jsem po dojedení psala, že mám pocit, že jsem nic nesnědla, tak po půl hodině už se cítím trochu sytější :)

    Dvě avokáda mi tu akorát dozrávají.
    Jíš je jen tak samotná, nebo je nějak ochucuješ?
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    ALONSY: Ja zjistila, ze u me zalezi v podstate jen na snidani... Jakmile mam vydatnou snidani, je vsechno ok (4 vejce, platek poradny slaniny, pulka avokada a na mlsnou par oliv je pro me zarukou uspesneho jidelniho dne, kdy nemam hlad a nehoni me mlsna... Z ovoce v podstate muzu snidat jen maliny, jiny ovoce k snidani mi zpusobuje zravou.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ja s tim v posledni dobe taky valci, zjistila jsem ze casto se zacnu citit najezena az kdyz snim nejakou ryzi, ryzovej chlebicke, sladkej brambor nebo tak, tipuji ze proste neco skroboveho. a si jsem jista ze tuku a proteinu jim dost ale mam stejne takovej pocit nedonajedenosti. ted zrovna moc nemam cas a silu to resit takze tu ryzi a spol proste obcas jim... ale kdyby jste nekdo vedel nejakej trik tak reknete
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    A teď mám po dvou vajíčkách, jablku a kusu slaniny pocit, jako bych nesnědla vůbec nic.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Hodně lidí píše, že s nástupem paleo přestali myslet nonstop na jídlo a na tláskání se.
    Mám přesně opačný problém.
    Nevím, jestli to je tím, že mi to paleo prostě tak chutná, nebo nejsem schopná zvolit složení stravy tak, aby mě fakt zasytila.
    Ani jsem nevěděla, jak strašně dokáže to pečivo zaplácnout.

    Tohle je můj jídelníček za první dva dny, i když to asi nic moc neřekne: (čokoláda je jedna kostička 85%, odpustit bych si to mohla, ale začínám rovnou tak, jak to plánuju dodržovat celou dobu, ač je mi myšlenka Whole30 sympatická)

    Jablko, banán, kostka čokolády.

    Květáková polévka (se slaninou)

    Zeleninový salát s kuřetem (troška)

    Jablko, banán, čokoláda

    Mandle

    Salát s kuřetem


    ->


    Slanina, vajíčko, jablko

    Mandle

    Dušené hovězí, hrášek, mrkev, brambora

    Banán, rozinky, mandle (smíchaný v malé skleničce a fakt mě ta chuť překvapila, mňam mńam)


    Ještě teda musím nutně vymyslet, jak zařadit pohyb, ale to už je na mě moc změn najednou :D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SHMAIDA: víno je paleo, na ovocné čůčo choděj i zvířata.¨

    African Animals Getting Drunk From Ripe Marula Fruit - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=D5E5TjkDvU0
    CRANK
    CRANK --- ---
    ALONSY: Ceny jsou vyšší, ale přijde mi že to maso je dokonalý. Nicméně sasov jsem ještě pořádně nevyzkoušel, jen něco málo.
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    takze report z hor....

    prezila jsem relativne dobre :) Na cestu jsem si udelala vajecny muffiny na slano - delikatesa a ten cokodort, co tady koloval :) nadsene si ho davali i nepaleozravci :)))

    Snidane byly bajecny, vajicka, slanina, pridala jsem tedy i rakouske mistni syry, predevsim kozi :) Nekdy to bylo hodne tezky, protoze tam byly hromady vynikajicich jablecnych kolacku z domacich jablek :) vydrzela jsem po snidani krasne 4 - 5 hodin, akorat do obeda... a obed bylo vzdy maso a salat... stacilo...

    no a pak vecere...napr. doma delana bolonska s pecenou cuketou, rostenka s listovym spenatem atd...
    posledni tri dny, uz to takova pohoda nebyla... narazili sme na bufet, kde jsem si k obedu mohla dat jen masoxovej vyvar na nekolik zpusobu s ruznym knedlem nebo hranolky nebo wurst, kterej nevypadal nijak vabne... pak jsem si zapomnela koupit dost sunky a dala sem si rakouskej chleba s maslem ... proste trochu sem hresila...

    co jsem ale zjistila, ze jednak mi to nedelalo moc dobre a hlavne kdyz jsme se vratili domu a ja najela na low carb-paleo, mela jsem normalni sacharidovou kocovinu :))) - motala se mi hlava, bylo mi na zvraceni, dostal me z toho az radnej zeleninovej salat s orechama :)))

    ted uz si zase frcim a citim se bajecne...

    jo, jen jsem se chtela zeptat, jak to mate s alkoholem...?
    Obecne ho moc nepiju, ale na tech horach se lilo porad... ne nejaky velky kalby, ale k veceri vzdycky lahev vina padla...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam