• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    MICHATU
    MICHATU --- ---
    ALONSY: Ja jsem na paleo rok a pul.

    Prvnich tak 8 mesicu jsem jel tak na 99%, ikdyz uz jsem mel po trech mesicich splneno (=15kg dole). Byl jsem na svem minimu - kost, kuze a svaly. Myslim, ze to bylo 9% tuku, coz je vynikajici. Dost pohybu, aktivni zivot, sportovni skola.

    Dalsi 4 mesice tak na 95%, obcas jsem cheatnul, ale spis jen u nejakych udalosti (tatova padesatka a jine oslavy), ale to spis jen minimalne. Takze treba kousek dortiku jednou za mesic. Navic jsem zacal zkouset tucne mlecne vyrobky, takze parkrat za mesic nejaka tucna smetana nebo syr.

    V rijnu jsem odjel do Chile a trosku jsem byl "donucen" polevit a treba dva tydny jsem jel na 100% a pak jsem ulitl a o vikendu jsem "musel" snist nejakej ten dortik a tak, ale to trvalo tak mesic a dejme tomu od listopadu jedu zas skoro na 95%. Takze v prumeru za necelych 5 mesicu v Chile jedu treba na 90% v souctu.

    Nyni jsem stale v Chile, pracuju ve firme, kde kupujeme lesni plody a od farmaru sundavame rucne prepravky s ovocem a pak nakladame do velkeho kamionu. Pocituju pomerne velky narust svalu, viditelna zmena. V prumeru pracuju takze kolem 60 hodin, v predchozich mesicich i 70 hodin. Takze aktivita vysoka, cely den na nohach, zvedam, ohybam se atd.

    Plus chodime na fotbalek takze jsem nyni se svym programem spokojen.

    Dejme tomu tedy rok a pul a myslim, ze se hrave dostavam k 95% bez podvadeni, mozna vic + vysoka aktivita po celou dobu.

    Pro ty, ktery zacinaji - vydrzte ze zacatku na 100%, hecnete se a az dosahnete sveho cile, tak muzete povolit, ale driv bych to nedelal, protoze pak se vase cesta za cilem muze prodlouzit a budete tak vic otraveni.

    Takze asi takze bych to shrnul ;)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    ALONSY: Já jsem zhruba rok docela fest dodržoval, kromě 14 dnů, kdy jsem byl na služebce a na dovolené.
    Co jím celý rok je rýže.
    A přes léto zmrzlinu (se smetanou-žádné rostlinné tuky)

    Teď už to tak striktně nedodržuji. Občas si dám svůj domácí chléb. Občas těstoviny.

    Stále nejím sladké, piji jen vodu, kávu. Vybírám potraviny podle složení. Tomu špatnému, co organismus ničí se prostě pořád vyhýbám.
    ALONSY
    ALONSY --- ---

    Živočišné výrobky

    13 hlasy od 13 respondentů

      ALONSY
      ALONSY --- ---
      Tak dneska už jím paleo sedmý den a jsem minimálně viditelně hubenější, ale strašné stavy po probuzení moc nepřecházejí.
      Včera jsem měla trochu krizi a chutě, asi že jsem měla k snídani jen dvě vajíčka a místo avokáda okurku.

      A chtěla jsem se zeptat, jak na tom kdo jste.

      Dodržujete všechno striktně a bez podvodů?
      Nebo máte nějaký cheat dat/snažíte se jíst co nejlíp, ale sem tam nějaký úlet neřešíte?

      Já se nehodlám moc stresovat, chci vydržet třeba měsíc co nejpoctivěji a pak třeba zařadit i ty cheatovací dny (i když otázka je, jestli mi to vůbec bude ještě chutnat, už teď když už mám chutě, tak spíš na paleo sladkosti než na nějaké přeplněné moukou a chemií)
      ALONSY
      ALONSY --- ---
      ZUZKAOU: Povzbuzení a hlavně trpělivost :)
      Jsem vším tím objevováním fakt neúměrně nadšená :)
      ALONSY
      ALONSY --- ---
      btw. nechcete někdo sezamový olej?
      Sezam mi nechutná a nečekala jsem, že tam bude cítit tak silně. Teď jsem si jím trochu pokazila avokádo akorát, tak se ho snažím zbavit abych podobnou chybu neprovedla znovu.

      Vyměním za nějaké oříšky třeba :)
      (Jestli je vlastně vůbec paleo, přeci jen, semínka...)
      ZUZKAOU
      ZUZKAOU --- ---
      MICHATU: jenže než naběhneš rutinu, tak těch prvních pár dní se celkem hodí povzbuzení od ostatních...
      ALONSY: si to spálila ;-)
      CRANK
      CRANK --- ---
      ALONSY: Jo, ono to chvíli asi trvá, než se z toho uvolní ten tuk aby se to pražilo :). Tenhle problém jsem narozdíl od "běžné" slaniny taky měl :)

      Možná zkušenosti ostatních? Fronéma např.? :)
      ALONSY
      ALONSY --- ---
      CRANK: Asi jsem to nejspíš měla na velký plamen a připálilo se to dřív než to bylo hotový. To by dávalo smysl :)
      Prostě se totálně zcvrkla a byla z toho černá hmota s bílýma bublinama co chutnala.. No, jako černá hmota:D
      CRANK
      CRANK --- ---
      ALONSY: Jo apropo, do běžné "anglické slaniny" slaniny kterou koupíš normálně v krámě je spousta funny things včetně glutenu (lepek) :)
      CRANK
      CRANK --- ---
      ALONSY: No ta je ale krásná :-)))

      A co že ti to dělá? :-D Dostala jsi to do křupavého stavu, nebo se ti to připálillo ještě před tím? :-)
      ALONSY
      ALONSY --- ---
      CRANK: http://trms.cz/kramek/sn%C3%ADdan%C4%9B-%C5%A1ampi%C3%B3n%C5%AF Myslím, že mám tu spodní - je na ní hodně bílýho, málo červenýho (sakra, já jsem fakt děsná lama, co se jídla týká, ale hrozně mě to baví všechno hezky znovu objevovat a zjišťovat, že to vlastně tak těžký není:)
      CRANK
      CRANK --- ---
      CRANK: Resp. mám zkušenost z robertsons, kde jsem kupoval jak anglickou tak streaky (americký styl slaniny :-) a obojí bylo takové divné, trochu kyselé a uvolňovala se z toho podivná šťáva, že jsem byl docela zklamanej.

      Stačilo jí ale pražit o trochu dýl a stala se z toho božská mana :-D
      CRANK
      CRANK --- ---
      ALONSY: Máš nějakou fotku toho co sis koupilat? Resp. bylo to tepelně zpracované v okamžiku, kdy jsi si to kupovala?

      Opravdová slanina se prodává syrová. A trvá to trochu dýl, než to vyrenderuješ do kvalitní struktury a konzistence.
      ALONSY
      ALONSY --- ---
      Zrada, ta super drahá anglická slanina co jsem si včera koupila nechutná ani náhodou ta dobře, jako obyčejná od vietnamců.
      Snad to je jen tím, že se mi podařila přippálit.
      MICHATU: Jo, to máš pravdu. Minule to však začalo působit děsně rychle. Ale taky jsem byla o něco mladší:))
      MICHATU
      MICHATU --- ---
      Lidi, nereste tu, jedtli davate paleo den nebo ctyri a ze se jeste necitite nejlepe. Vydrzte to tri tydny nebo mesic a pak se uvidi. Par dnu je hrozne malo!

      Ano, male zmeny muzou nastat, ale tak v prvnim tydnu nebo dvou nastava ve vasich telech tolik zmen, ze si to ani nedovede predstavit, tak na to tolik netlacte. Davejte tomu vse a zkuste dat mesic bez nejakyho extra zkoumani, jestli mate naladu takovou nebo makovou a nebo jestli vas vse prestalo bolet atd.

      Ono to prijde samo. Po nejake dobe. Vy jste telo rujnovali buhvijak dlouho, tak ted po nem nechtejte, aby se vse napravili po dvou dnech...
      ALONSY
      ALONSY --- ---
      PASTEL: Tak ze začátku. Teda možná vždycky, ale přijde mi to jako super cvičení. Hlavně by se mi vážně hodilo do splnění si mého snu.
      Ale nedám to. Navíc je to hrozně drahý.

      Čtvrtý den paleo. Stav po probuzení pořád nic moc, ale žádné výkyvy nálady, energie ani stesk po něčem nezdravém. Což je bonus, všechny ty nepříjemné stavy co se na začátku objevují mě zatím míjí. Jen z toho mám pořád pocit, že dělám něco špatně. Rozhodně energie mám hodně, protože tu náladu na nějaký pohyb mám dost velkou. Což se mi zas tak často nestává:)

      Tak vyhýbat se pohybu nelogický je. Natož při paleo.
      Ale to jsou ty klasické výmluvy - není čas, nesnáším lidi (ono to má společnýho dost, běhat jsem přestala třeba před rokem kvůli párku cikánskejch protivnejch dětí, co měly blbý poznámky. No co už, o moc jiná už asi nebudu) a doma naprosto nevím, jak se k tomu dokopat, navíc je to tu tak blbě rozložený, že když se o to pokouším, buď si namlátím o postel nebo přizabiju kočky :)

      Ale říkám, jsou to naprosto prachobyčejný a sprostý výmluvy, sama si to uvědomuju :)
      Jenže s tím, jak si tělo se změnou potravy říká o pohyb samo, tak výmluvy asi moc dlouho nevydrží.
      PASTEL
      PASTEL --- ---
      ALONSY: Crossfit je moc velká drasťárna i na mě, ale můj osobní názor je, že každý kdo se snaží nějak uvažovat o životnim stylu by měl chodit aspon na procházky, nebo cokoliv. Snažit se dobře živit tělo aby bylo zdravý a přitom se vyhýbat tomu co je pro něj tak přirozené jako pohyb, to moc nechápu.
      AOTEAROA
      AOTEAROA --- ---
      ALONSY: já si vždycky tu streaky bacon (vepřový bok) nakrájím na kousky - celý ten proužek rozdělím asi na pět kousků - a dám si to do krabičky do lednice. z finančních důvodů jsem kupovala kilo (asi za 300 Kč), ale to už se mi pak kazilo, vydrží to max tak týden poživatelné, tzn čtvrt až půl kila.
      ALONSY
      ALONSY --- ---
      No tak crossfit si nedám :)

      Na vlastní kůži: Crossfit trénink
      http://kulturistika.ronnie.cz/c-8675-na-vlastni-kuzi-crossfit-trenink.html

      Teda, ne že by se mi nelíbila výzva nebo tak. Ale úplně přesně vím, jak by to dopadlo, a nebylo by to hezký, vzhledem k tomu, že narozdíl od autorky kondici nemám opravdu, ale opravdu žádnou, jediný pohyb který mé tělo zná je psaní na klávesnici :)
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam