• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ALONSY: tyjo tak to mas daleko vetsi masakr nez ja ... o.O i tohle je paleo-flu?
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    MR_DAN: Tak ono ať člověk přejde z té "standardní americké diety" na racionální čí paleo stravu, bude se cítit vždy líp :)
    Jen je otázka, co která udělá s tělem :))

    Jinak patnáctý den paleo, tuky do sebe cpu ve slanině, kokosu a masa, klasika a cítím se dost mizerně.

    Břicho a nohy mě bolí jako po hodině intenzivního cvičení (v mém případě po minutě) a poslední dobou se mi i těžce dýchá.
    Jako že dojít do obchodu a domu vyjít dvě patra, je fakt problém.

    Možná taky potřebuju víc sacharidů, protože ovoci moc nedávám a zelenině tak jak kdy.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    RADAR_PIBTL144: jo ja se toho havlicka nezastavam, ale kamoska rikala ze se pri ty diete cejti fakt o moc lip ... jako nic jinyho nez negativni komentar a totalni vysmech od nej necekam, beru ho s rezervou

    a k tomu soku, myslim ze kdyz odectes tu nadsazku, kterou jsem pouzil a ktera jaksi zrejme jeste dneska nebyla odhalena ;-) tak zjistis, ze ten sok neni o nic vetsi, nez co jsem si nacetl na forech ze lidi delaj uplne normalne kdyz zacinaj s paleo/low-carb ... pulka lidi si vybere postupnej najezd, pulka potrebuje proste hupsnout po hlave do studeny vody .. nejsem zadnej sebevrah proboha, jen patrim k ty druhy pulce
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    MR_DAN: Havlíček je kokot (promiňte mi ten výraz), kterýho by za tu herezi měli zavřít. Nebo by spíš měl možná dostat pořádně nakopáno do pytle, když doporučuje sportovní snídani ve složení džus, ovesné vločky a toasty s marmeládou.

    A jinak Ty jsi taky dobrý číslo, takovouhle šokovou vlnou tělu rozhodně neprospěješ... Consistency and moderation win over intensity. Bohužel lidi chtěj dneska zhubnout za šest minut, nabrat svaly za dva týdny a naučit se portugalsky za odpoledne. Takže přeju, ať to ve zdraví přežiješ :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MR_DAN: jasně... dávat organismu co největší šoky je totiž známka hrdinství ;-))
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    LUCIASHECK: to by byla srabarna :-) ale ono to tak driv nebo pozdejc skonci .. ten med, ovoce, orechy, to jsou vsechno dobry veci :-)

    CRANK: jj jsou to jiny veci, proto rikam ze jsem si paleo nastavil hodne low-carbovy (proste jsem si toho zakazal jeste vic) abych se do ty ketozy dostal, ale vicemene je to jen ze zvedavosti :-)
    zas jako samotnej ovar a bucek nejim :D zelenina je pulka my lednicky, jen mam tendenci to zvelicovat, protoze je strasne vtipny jak se lidi tvarej na to ze drzim dietu a cpu se pecenejma zebrama apod :D
    pecivo nejim uz nejakej cas pac me z nej pali zaha, nejvetsi obet je pivo (to si asi za cas zase povolim, paleolizuju), syry (ty taky), testoviny, rejze (+pohanka, kuskus, bulgur a spol.) a cherry cola
    CRANK
    CRANK --- ---
    MR_DAN: Jinak já to měl 3 dny a pak se začal cítit jak nadčlověk :-D

    MR_DAN: No jak chceš, ale keto/paleo jsou dvě různé věci ... snad jen, čas od času nějaký sacharidy sněz, ať se ti trochu srovná hladina inzulinu. Na druhou stranu primal/paleo je fajn taky díky tomu, že jíš celkem dost zeleniny. Pokud budeš jíst jenom maso/tuk tak je to sice super na ketózu, ale zdravý to nebude.
    CRANK
    CRANK --- ---
    MR_DAN: Jez ideálně když máš hlad a alespoň jednou denně :). Já to míval občas, když jsem si dal vydatnou snídani, že jsem už přes den neměl hlad a jen si dal nějakou sváču.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MR_DAN: udělala bych to naopak... Ze začátku trochu víc sacharidů (ne z pečiva atd) při zachování ostatních zásad a pokud to bude ok, tak postupně snižovat... Zmenšíš ty projevy toho, že je ti blbě...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    CRANK: tak ta zelenina na ne zas tak bohata neni, to spis nejaky to ovoce, ne? pripadne ty orechy, med do caje atp. ... oprav me jestli se pletu
    zhubnout chci, ale urcite si chci vyzkouset i prave tu nejdrsnejsi low-carb ketozu, to uz je cira zvedavost... davam si 30 dni, pak to zvolnim
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    CRANK: takze to ted budu jist jen jednou denne? :-)) ne ze by mi to vadilo, usetrim cas i penize, ale povidam to kamosce co si nechava sestavit jidelnicek od Havlicka (jste to co jite) a ta do me jebala ze mam jist 7x denne :-)

    paleo flu nebo low carb flu, jak tak na to koukam, zajimavy.. Mark rika, ze "For many people, it takes about two to three weeks to move beyond the temporary fog and fatigue." to bude teda narez, pac se fakt necejtim nic moc :-) ale beru to s nadhledem a jako experiment, takze se nenecham odradit
    CRANK
    CRANK --- ---
    MR_DAN: Ale za mě - doporučuju se dostat ALESPOŇ na těch 50g sacharidů. Bude ti líp, zhubneš úplně stejně, možná i stejně rychle.

    A pro jistotu dodám, sacharidama myslím komplexní sacharidy ze zeleniny. Ne pečivo ani cukry.
    CRANK
    CRANK --- ---
    MR_DAN: Jo, to s tím hladem takhle funguje.

    To druhé co popisuješ je paleo flu právě z těch cukrů (imho).
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    nazdarek lidi, cca ve ctvrtek jsem se dozvedel co to je paleo a uz jsem tady a mam dotaz :-)
    od patku se poctive snazim jist jenom stejky, vejce se slaninou, meatzu a podobne, do toho nejaky ty zeleniny, neni to zas tak tezky :-) nastavil jsem si docela dost low-carb, kvuli ketoze, strasne to chci zkusit a hlavne pomoci toho zhubnout, ale ma to takovy zvlastni pruvodni jevy...
    protoze mam 4. den bez sacharidu, resp tak < 20g / den, tak uz by to melo bejt ke ketoze relevantni - vcera jsem se nasnidal (snidane sampionu, michany vejce, slanina, avokado, zampiony) a celej den jsem byl nazranej ze jsem uz nic jinyho nesnedl, je to normalni? co jsem zvyklej, tak dokazu bejt docela jedlik..
    no a pak je mi docela divne, porad se cejtim jak kdyby na me lezla chripka, ale chripka to neni (tu jsem nedavno vylecil), divnej pocit v hlave, takovy malatno .. to je neco od ty ketozy, je to mozny?
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    If Animals Would Eat at McDonalds - YouTube
    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=F99faLJYpo8
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    DEMONOFANARCHY: Jojo, koukáme díky Tuile na Hestona vždy při jídle :)

    Na koukání je to hezký, ale v praxi všechno udělám asi tak se třetinou nádobí a námahy :))

    (Ne, že bych nevěřila tomu, že je jeho způsob lepší, ale...:)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Pro čokoládožrouty:

    Paleo Chocolate Truffles Recipe
    http://ancestralchef.com/paleo-chocolate-truffles-recipe/#sthash.o4HrjoUI.dpbs

    MICHATU: Nedělám si iluze. Dva dřepy a jsem tuhá :D
    MICHATU
    MICHATU --- ---
    ALONSY: Crossfit a podobna cviceni je tzv HIIT, tedy intervalovy trenink zalozeny na vysoke frekvenci. Zkus 20 minut crossfitu a uvidis, ze ti to bude pripadat az az :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Hmmm, jehněčí hlava..

    Elizabeth Minchilli in Rome: lamb's head {a gift}
    http://www.elizabethminchilliinrome.com/2012/04/lambs-head-gift.html?m=1

    Ne, díky, mám problém i s masem, co skoro jako zvířata nevypadá :))
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Chodíte někdo na ten crossfit? někde jsem četla, že jsou tréninky jen dvacetiminutové, je to pravda? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam