• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    mam doma 60 postapokalyptických vajec z domácího chovu (ze dvora), postapokalyptických proto, že jsou od mých kamarádů, co mají jako koníčka postapo soběstačnost... a paleo hodně stojí na vejcích a zelenině, žejo?
    kde můžu najít nějaký recepty, nebo máte někdo něco vyzkoušený? (Nechci stejně jako Alonsy jíst převážně vařený vajíčka :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    TUILE: To je asi možný, k snídani jsem je asi předtím na rozdíl od toho zbytku nejedla, tak to dává smysl.
    TUILE
    TUILE --- ---
    ALONSY: rekvicky sou dost agresivni, muze to bejt tim, zes je mela jako prvno chod.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Ale celkově mi je rozhodně lépe než před paleem, jen se mnohem víc sleduji a kvůli každé blbosti stresuji víc, než když jsem nad tím mohla mávnout rukou se slovy, že si to zasloužím když jím jak jím:)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Jsem dneska snědla asi nějakou špatnou zeleninu.
    K snídani jen ředkvičky, salát, avokádo, 3 vajíčka a plátek slaniny a celý den mám pocit jako bych dostala pěstí do žaludku :/

    Teď si dělám pečeni, ale zeleninu k tomu nemusím už ani vidět, max tak nějakou malou bramboru:)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    TUILE: Já včera kupovala ten v DM a nešťastně zjistila, že ještě podražili :)
    TUILE
    TUILE --- ---
    jo a nadchlo me tu baleni kokosovyho oleje.
    maj to jako tuk na vareni rozkrajeny na kosticky stejne jako treba cokolada na vareni. zadny zoufly dolovani z kelimku. bomba!
    TUILE
    TUILE --- ---
    ja ty oleje musela vyfotit.
    edeka
    doufam, ze to jednou bude za rozumny penize i u nas

    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    netušíte, zda někdo přeložil a zveřejnil tenhle článek do češtiny? ne všichni kamarádi to zvládnou anglicky.
    How We Get Fat | Paleo Diet Lifestyle
    http://paleodietlifestyle.com/how-we-get-fat/
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    TUILE: Už mám tu z trms na víkend :)
    TUILE
    TUILE --- ---
    ALONSY: navstiv ten vaclavak, mas to 14 nejakejch 5 minut :)
    a je to hwzky udelanej obchod.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    ALONSY: Maj jen na vaclavaku a na chodove
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Dnes jsem hledala slaninu v tom Marks and Spencer a na Andělu asi nemají, samé polotovary.
    TUILE
    TUILE --- ---
    hm, tak v nemecku me zatim dost zaujaly oleje. v normalnim supermarketu jich tu je na yvber kolem 20ti druhu. ale ty ceny sou dost podobny jako ve vomfasu, takze se kvuli tomu do nemecka jezdit nevyplati.
    mlety mandle taky tejne drahy jako v cr. slanina vypaa lepe a levneji.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Zrovna přemýšlím, kam si zajít na jídlo, tak aspoň vím kam ne :)
    CRANK
    CRANK --- ---
    Ok.
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    CRANK: tyjo, to je zajimavy, me jidlo u nich chutna a hodne a prijde mi, ze to i dobre vypada ... je to asi zalezitost vkusu... a nekdo opravdu muze spatne snaset, ze to je vlatne vsechno syrovy...

    Jinak souhlasim se Zuzkaou, rozhodne bych jim to napsala.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    jinak by jim tam to stálo za to napsat, ať současnou várku klíčků vyhoděj a zkusí to znova a lépe.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CRANK: syrové klíčky jsou vysoce riziková potravina co se týče bakteriálních infekcí - to co popisuješ zní jako klasická "otrava jídlem" - tedy něco kde narostl nějaký nežádoucí mikrob.
    CRANK
    CRANK --- ---
    TUILE: Miso polívku zbožňuju a jím částo a nikdy jsem problém neměl. Je možný že je to díky tomu, že to tepelně nezpracovávaj (max 40C).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam