• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    tak jsem konečně byla poprvé na farmářském trhu na Jiřáku a super :) koupila jsem si dva půlkilové kousky biohovězího na rib-eye, mléko, ořechy, cider, rakytník a kafe :)) vajíčka už neměli :(

    mno a brzo snad začnu i trošku sportovat (koně a kettlebell) a bude ze mě nový člověk :)
    CRANK
    CRANK --- ---
    ZUZKAOU: Sakra, druhej :-)
    CRANK
    CRANK --- ---
    MR_DAN: Jedno slovo. Uherák. Ale to neni paleo, jenom primal :-D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Ale trvanlivé salámy jsou většinou fermentované - a třeba takový sasovský biouherák - mňam...

    Vhodné doplňky k naší stravě
    http://www.knivic.unas.cz/dtestsalam.htm
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MR_DAN: alkohol ne - tam je jen jedna kvasinka, která navíc žere jen jednoduché cukry. Respektive leda by sis pořídil ty koalí kvasinky a trávicí systém, co rozkládají celulózu v listech a navíc z toho dělají alkohol.


    Kysaný zelí jo a spousta dalších věcí, co jdou v pohodě vyrobit doma. (zkvasit se skoro cokoliv ;-) )

    V obchodech teď je v prodeji přírodní šťáva z kysaného zelí - chemicky neošetřovaná. Ale používala bych ji po lžičká, prohnala i mně a to si myslím že mám střevní mikrofloru bohatou a trénovanou.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    AOTEAROA: Tak jo, přesvědčila jsi mě :))
    Nějak zle mi po ní asi není (nebo jsem si toho nevšimla) a jako svačina nemůže být fakt nic lepšího :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    MR_DAN: tak zrovna pivo paleo není vůbec, je z obilí a mně je bez něj co se týče zažívání mnohem, mnohem lépe (ale na NZ všechna piva strašně nadýmají, takže je to i tím).


    ALONSY: MOJE paleo teda smetana rozhodně je. u mléčných produktů se o tom pořád diskutuje a bere se to tak, že záleží jestli jsi mutant a mlíko trávíš nebo ne. já s mlíkem problém nemám, jen vynechávám to klasický "prostě mlíko" v podobě nápoje, ale do kafe si prostě nic horšího než mlíko dávat nechci. kupuju co nejtučnější. když mám hlad a nestíhám nebo mám chutě, loknu si víc jak 30procentní smetany, mňam!
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Už asi týden nejsem schopná sehnat normální zeleninu - všechno je hnusný, okurky změklé, salát plný mrtvého hmyzu a chutnající jako mouka a všechno má něco ať to nakupuji kde chci. Tak žiju jen z masa a fakt mi zelenina silně chybí. Snad se tenhle týden zadaří s nákupy líp. Dneska mě ale asi čeká ještě guláš a chilli bez zeleniny.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    MR_DAN: ha, uz to vidim, takze neco co proslo kvasenim, treba takovy kysany zeli (delam si domaci) nebo pivo ci lahvinka dobryho vina, nebo treba jogurt z koziho/ovciho mlika ... a nepasterovane
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ZUZKAOU: uz googlim, ale nez neco najdu, mam to teda chapat tak, ze kdyz se s chuti cpu vecma jako je fuet nebo chorizo (uherak je pro me svatost a ceskejm salamum neverim) tak vlastne delam pro svoje trubky vic nez kdyz si dam jogurt? to by byla docela dobra zprava
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MR_DAN: ferentovanými potravinami... Ostatně v jogurtech jsou pouze dvě kultury, živící se převážně laktozou, zelenina a nebo fermentované maso (třeba uherák a nebo lovečák) jsou osídlené daleko širšími koloniemi, které pak umí ve střevu zpracovat širší škálu potravin, než acidobacily a nebo bulgaricus z monokulturních mléčných produktů.

    do google zadat fermented food paleo.
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    ALONSY: aaaa... chapu :)))))
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    mam takovej dotaz ohledne zazivani .. resi paleo nejak absenci probiotickych kultur ve strave? nebo se vyskytujou i jinde nez v jogurtech? nechci to nijak zvlast rozvadet, ale uz jsem na tom byl i lip :-)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SHMAIDA: No, smetana není paleo a vajíčka na tvrdo mi jaksi zkazily víkend :)
    (Fakt doufám, že jen ty natvrdo)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Pseudobliny - primal omega 3 snídaně.

    2 porce

    100g pečené zeleniny od večeře (mrkev, dýně, celer, řepa, nebo cibule)
    4 vejce
    2 lžíce ořechového másla (z vlašáků - jednak jich mám plný mrazák a druhak mají vhodný poměr omega 3 a 6)

    Rozmixovat na kaši, na troše tuku udělat lívanečky.

    300 g kefírové smetany
    česnek
    kopr

    100 g černého kaviáru z kapelin. Jikry z capelin sice nejsou ten nejpravější ruský kaviár, ale dobré to je a ukrutně zdravé. A jsou v každém supermarketu za cca 30 kč/100g.

    Na blinu nandat lžičku smetany a lžičku kaviáru. Zapíjet nejlépe gruzínským černým čajem.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    něco k vajíčkům
    Co s tolika vejci? Vaječné menu na celý den - Vitalia.cz
    http://www.vitalia.cz/clanky/vajecne-menu/
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    ALONSY: a proc vyrazujes smetanu a vajicka? To mi nejak uniklo :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Tak jsem myslela, jakou jsem udělala službu svým zubům, vyřazením toho cukru a hlavně litrů coly a dneska jsem se dozvěděla, že nesmím ani vodu s citrónem a mátou :)
    To je teda čára přes rozpočet, jako náhrada coly to sloužilo výborně.
    Nevadí. Vyřadím citrón, smetanu i vajíčka na tvrdo.
    Můj život se asi výrazně zkomplikuje :) Smetana a vajíčka na tvrdo jsou výbornou svačinkou, když se člověku nic nechce připravovat.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    občas potřebuju hodit kamarádům nějaký článek o výživě, když padnou dotazy, proč jím jak jím. někteří z nich ale neumí anglicky nebo se jim nechce něco číst v angličtině, když je to vlastně až tak moc nezajímá. tak jsem se sebrala a jeden ten článek přeložila.
    je tam odkaz na autora, sdílejte dle libosti, měl by se objevit i na českém paleoblogu.

    Terezin hájek: Jak tloustneme
    http://terezinhajek.blogspot.cz/2013/04/jak-tloustneme-tento-clanek-je-napsan.html
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    ALONSY: diskuze na internetu ze zásady nečtu. člověk má mnohem hezčí život :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam