• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    NYX
    NYX --- ---
    FRONEMA: no ale plno paleo lidi zase zmrzlinu zavrhuje kvuli rostlinnym tukum mezi ingrediencemi :)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    7 největších omylů o zmrzlině. Dejte si pozor, co lízáte | EuroZprávy.cz - Aktuální události z domova i ze světa
    http://domaci.eurozpravy.cz/zivot/72323-7-nejvetsich-omylu-o-zmrzline-dejte-si-pozor-co-lizate/
    prectete si jak je kokosovej tuk desne nezdravej... :/
    KABIS
    KABIS --- ---
    ANA_CO_MA_DOST: diky, tohle potvrzuje moji interpretaci :)
    KABIS
    KABIS --- ---
    ZUZKAOU: nn, basmati mam sice radsi nez klasickou bilou, ale ta hneda, zvlast takhle upravena, je proste z ryze muj favorit :) tak kazdy ma chute jiny, kamaradka miluje tu hnusnou levnou lepivou divnou a basmati ji nejede :)
    Pak teda co vede mezi ryzi nejvic je kvalitni sushi, ale to je zase o necem jinem :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LUCIASHECK: já jsem koupila u korejců hnědou kulatozrnnou, která mi i chutná, ale klasická dlouhozrnná natural mi fakt nejede a nedaří se mi ji uvařit tak, aby mi chutnala ( zatímco bílou rejži zvládám celkem bez problému a asi tak čtyřmi způsoby)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    ZUZKAOU: mně hnědá taky chutná ze všech nejvíc, basmati a kulatozrný na risotto následujou v závěsu, a pak už mi to splývá v tom, co mi nechutná :-D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KABIS: i než třeba dobrá basmati nebo japonská rejže?
    KABIS
    KABIS --- ---
    ZUZKAOU: me hneda chutna vic nez bila :) hezky na masle osmahnout, pridat vodu a rozinek par a nechat vyvarit :) ale teda ryzi jsem nemela hezkych par mesicu :) tak ja s sebou vezmu tu bilou, je levnejsi a s maslem ji preziju - diky :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KABIS: pokud hnědá, tak máčet. (vono to teda pár hodin ve vodě pomůže při vaření i té bílé). Bílá je chuťově lepší.
    KABIS
    KABIS --- ---
    Pokud ryze tak Bila nebo hneda - co myslite? Par clanku jsem cetla, ale vychazi mi z toho ze kazda maeco do sebe :)
    NYX
    NYX --- ---
    tak nic ani tam
    NYX
    NYX --- ---
    MR_DAN: neodpovedeli, ale mrknu do spamu, spadlo mi tam kdysi i potvrzeni objednavky apod :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    NYX: kdyz zminujes to tani kokosovyho tuku, tak mi vcera prisel ten kokosak z dobrykolonial.cz a pri moji pokojovy teplote (29,6) byl naprosto tekutej, coz opravdu odporuje tomu co maj v popisku
    neodpovedeli ti na ten dotaz ohledne zpusobu rafinovani?
    KABIS
    KABIS --- ---
    NYX: cca 8 dni, podle pocasi. Orechy a susene ovoce pocitam, udelala jsemsi taky ghee takze to jde taky se mnou ;) syry nejsou spatny napad, maso jsem zkousela ususit vcera a vypada to dobre (ok, vypada hnusne ale chutna vytecne), takze to taky udelam.
    Vidis, cokoladu musim koupit ;) tycinky jsem si delala, byly vyborne, ale musi byt v chladu (maslo), zkusim kouknout jestli se delaj i nejaky teply.. Vidis, krekry. Tak koukam, ze kdyz se clovek zamysli tak moznosti je hodne :) Snad to vyjde i nejak rozumne financne, to bohuzel taky hraje roli :(
    NYX
    NYX --- ---
    KABIS: datle a jine susene ovoce, orechy, tmava cokolada apod...plno lidi si vyrabi nejake tycinky z paleo-approved ingredienci. susene maso.

    na jak dlouho to mas? tvrde syry vydrzi par dnu v pohode tj. aspon zezacatku je to moznost.

    a pak ja delam mix kokosovy tuk + tmava cokolada + namixovane orechy (50:30:20)...ale pri vyssich teplotach to samozrejme taje, tj. pres noc nechat ztuhnout a pak co nejhloub do batohu aby to co nejdyl vydrzelo kremovite...pit to z lahve neni zrovna lakava myslenka :)

    z tech hi-carb veci je ryze asi nejmensi zlo, pridej tam nejake to susene maso at natahne vodu, dukladne zalej treba olivovym olejem a je to.

    a neber moc zadneho jednoho jidla, jinak riskujes ze se na nej po dvou dnech nebudes moct ani podivat :)
    KABIS
    KABIS --- ---
    KABIS: anebo si udelat konzervy vlastni, me tak napadlo. Mate s tim nekdo zkusenosti?
    KABIS
    KABIS --- ---
    Tak jsem koukala jak vyresit dolomity abych se nemusela s ostatnima zivit testovinama a ryzi a vidim jedinou moznost - obycejny konzervy masovy (nejaky kvalitnejsi). Akorat tam budou blby skladovaci podminky (zeleninu si jednou za dva, tri dny koupim cerstvou) a jelikoz jsem posera tak se bojim botulotoxinu. Ten by se ale u kvalitnich a dobre sterilovanych konzerv ukazat nemel, ne?
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    kuře na paprice - omáčka se dá samozřejmě dělat i pěkně bez mouky! použili jsme opět smetanu a omáčku jsme na další recept hodně vyredukovali. původně jsem si k ní dala brambory, ale tohle je paleodobrota s grilovanou zeleninou:

    [ AOTEAROA @ JIDLOOO, ZRADYLKOOO...fotky drazdici chutovy poharky aneb slintaci klub :) ]
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GHOSTDOGG: a bavíme se o špaldové, tedy celozrnné mouce v porovnání s celozrnnou pšeničnou a v nějakých kontrolovatelných podmínkách? A nebo pocitové reakci na domácí celozrnný koláček a bílou koblihu z krámu?

    ;-)

    Jinak celiaci obecně hůř reagují na žitnou mouku (kde je toho lepku méně), než na pšeničnou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam