• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    CAMELLA: !!pul kila masa.uf uf,mas apetit,zeno...ale chapu, sedim v praci za stolem,takze potreba energie neni tak velka.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    SARAJ: njn, nevím, jsem na tohle asi nastavená, fakt mi to dělá dobře. Jako jo, taky mi jednou bylo těžko, ale to jsem do sebe narvala minimálně půl kila.
    Vlastně je to jeden z těch problémů, které mělo naše komunitní stravování v práci - kolegyně se mi snažily udělat maso se zeleninou, jenže v jejich představách prostě 200g masa na osobu je dost, k tomu trošku zeleniny a já pak umírala hlady (zas je fakt, já občas jsem v práci třeba od půl deváté ráno do půl jedenácté do večera a neustále běhám, tahám pytle granulí a ještě se soustředím na dvacet věcí najednou). Ony byly spokojené, když si k tomu nandaly půl talíře brkaše a navíc byly v práci na poloviční dobu než já.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    SARAJ: Se stejnymi pocity odchazim z brasileira a to si vzdycky davam jen to fakt dobry, lepsi prumer a hur nechavam zbytku :-D
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    CAMELLA: bych mela koma..totalni!!
    po jedny veceri v cestru . menu o tech x chodech, jsem mela pocit,ze uz nikdy nebudu normalne dychat
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    SARAJ: asi jsem v tom případě taky žravy hovado :). Já taky běžně spořádám 300+ gramů masa k jednomu jídlu a je mi pak uplně nejvíc blaženě :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MAR_TINA: Ono to jde ohlídat. Jen člověk nesmí udělat tu chybu, že navaří do zásoby, když není doma :-/ teď už to vim :-/ (nebo uvarit neco, co jde zamrazit PO JEDNE PORCI.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    LUCIASHECK: pokud je někdo žravý hovado, je každý řešní krátký.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    ICEMAN8241: Žravý hovado o výrazně menších než tebou nastíněných rozměrech.
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    Co to máte za chlapy? Dvoumetrový habány s rukama jako lopaty? Já když si dám 4 míchaný vejce se slaninou a zeleninou, nemám na jídlo ani pomyšlení až do večera, kdy mi stačí trocha grilované zeleniny a stejk z krkovičky. Zpravidla pak druhý den ani nemusím snídat :D
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    LUCIASHECK: !!!! masakr - ale jo,jsou toho schopny, ex na mne vriskal,ze 2 kotlety k veceri je malo
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MR_DAN: V tom pripade se zadnym podobnym stewem ale neda usetrit, neb do sebe za 24 hodin kopl maso za 2 kila plus zeleninu, plus vyvar :-D
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    LUCIASHECK: no nevim co to bylo za sklenice, ale jestli klasicky ~litrovy okurkovky, tak to je pro chlapa jedna porce :-)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MR_DAN: Stew, gulas a podobny veci - na to uz jsem taky rezignovala (resp. Zivim se tak, kdyz je muz pryc). Chlap je v tomhle naprosto nemoznej, onehda jsem delala nejaky ve vyvaru dlouho duseny maso, cca dve kila, na kostky se zeleninou... Uhledne jsem to rozdelila asi do 5 sklenic, kazda o dvou porcich, a dala do lednice. Vecer tehoz dne jsem nebyla doma, prisla jsem druhej den vecer z prace domu a v lednici sklenice jen dve. Jednu sezral k veceri, druhou k obedu v praci a treti k dalsi veceri, takze jidlo na 3 dny pro dva padlo za 24 hodin pro jednoho :-/
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    já mám problém s tím, že máme v našem minipracovním kolektivu dohodnuté společné obědy - tj. každý den vaří jedna z kolegyn (je nás 5, hezky to vychází) pro všechny ostatní. A vymýšlení jídla jak ode mne pro ostatní (navíc jedna nejí z důvodu víry vepřové a nic s pacičkama) tak od ostatních pro mne se ukázalo jako slepá ulička, byly z toho celé utrápené a stejně i když se snažily jim vždy něco nedošlo. Takže prostě ráno a večer jím paleo, obědy holt normální jídlo.
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    Místo standardního jídla si raději dám vydatnou snídani. Evidentně (po nedávných pokusech s chlebem, sýrem, bramboráky a hamburgerem) patřím k těm šťastlivcům, kteří běžnou stravu prostě dobře netráví. Po těch včerejších bramborácích mám v břiše kámen, večer jsem griloval stejk jen pro mou budoucí exmanželku, udělal jsem vynikající guacamole, ale neměl jsem na jídlo ani pomyšlení. Dříve bych si po tom dal ještě pizzu s pivem a tabulku čokolády. Naprosto teď chápu, jak jsem mohl mít metrák, přičemž na to rozhodně nemám postavu (176 cm).
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    kdyby vam taky po krajicku chleba vyvrela v zaludku sopka chrlici magma o tisicich stupnu, to by se vam to hresilo :-D

    ja kdyz se pokousim setrit, tak je v tom vic vajec, pripadne nejaky stew, nebo leco, nebo kombinaci obojiho, proste poradnej hrnec neceho dobryho co mi vydrzi na 3 dny a stoji tak dve stovky...
    a kdyz hresim, tak to jsou ze spolecenskych duvodu (pracovni obed, na salat jsem prilis androgenni) brambory nebo rejze, pac mam pocit ze to jeste oproti jinym vecem (treba pecivu, ze) neni to nejvetsi zlo na svete
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Jsem na tom podobně a nejen kvůli financím.
    Poslední dobou ulítávám fakt často, ale žiju spíš z brambor než mouky.
    (I když sem tam jedna nožička párku s koušíčkem chleba atd..)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    LUCIASHECK: Nojono. Ona ta zemědělská revoluce své důvody opravdu měla :)
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    LUCIASHECK: Tak to jsem nečetl, jsem na nyxu asi dva týdny. Mrknu trochu do historie. Zatím držím palce.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    ICEMAN8241: psala jsem sem nějakou dobu zpátky ohledně rad... něco z nich funguje, něco ne... těstoviny, chleba a doma upečené věci z normální mouky jsou bohužel pořád jeden z nejlevnějších zdrojů energie :-D

    a nejvíc mě živí vyhlídka, že už to snad nebude takhle blbý déle než půl roku
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam