• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    ICEMAN8241: psala jsem sem nějakou dobu zpátky ohledně rad... něco z nich funguje, něco ne... těstoviny, chleba a doma upečené věci z normální mouky jsou bohužel pořád jeden z nejlevnějších zdrojů energie :-D

    a nejvíc mě živí vyhlídka, že už to snad nebude takhle blbý déle než půl roku
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    LUCIASHECK: To mě mrzí. Dalo by se to nějak vymyslet, abyste mohli zdravě a levněji jíst? Rád jakkoliv pomůžu.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    ICEMAN8241: já teď podvádim dlouhodobě, protože po změně mužova zaměstnání máme výrazně méně peněz... a je to znát... kynu, je mi zle, jsem unavená, bez života, zhoršila se mi pleť, nicméně co je nejhorší, je mi věčně zle od žaludku =/
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    Dneska jsem podváděl a chci se s vámi podělit o zážitek: máma byla zvyklá poměrně často vařit a teď mi jí bylo až líto, že víc jak půl roku neměla co přinést. Uvařila takový babicovský bramboráky s kuřecí směsí na kari, takže jsem do sebe napral dva kousky (brambory, mouka a niva). První sousto mě překvapilo, protože jsem měl na vidličce kromě masa i mouchu, kterou vím, že tam běžně nedává :D asi znamení. Ne, nesnědl jsem ji, ale jako bonus jsem na dně talíře objevil tři vlasy. Nejsem citlivka, takže se mi nezvedl žaludek, nicméně po jídle samotném mi po několika hodinách moc dobře není. Opět jsem si potvrdil, že každý podvod potřebuje rekonvalescenci jako menší chirurgický zákrok. A teď už budu zase držet basu s váma.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FRONEMA: ano. Ale jinak normálně existuje kakaový tuk, jen se mu říká máslo, neb je při pokojové teplotě tuhý.

    OLIMP SPORT NUTRITION® - more than supplements
    http://in.olimp-supplements.com/?p=3&m=11&id=101
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    http://eshop.aktin.cz/zdrava-vyziva/olimp-mct-oil-400ml
    kakaovy olej? to neco nevim, nebo nekdo udelal chybu v prekladu? (coconut->cocoa)
    NYX
    NYX --- ---
    jinak trochu prijemnejsi zpravy:
    Sweden Becomes First Western Nation to Reject Low-fat Diet Dogma in Favor of Low-carb High-fat Nutrition | Health Impact News
    http://healthimpactnews.com/...to-reject-low-fat-diet-dogma-in-favor-of-low-carb-high-fat-nutrition/
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    SKORZENY: On už o tom tweetoval Petr Mára, jen to nemůžu najít. Bylo to v souvislosti s čokoládou myslím. Teď koluje po síti ještě petice za zachování rozmanitosti osiv v EU. Ještě jsem to nestudoval, tak nevím nakolik je to hoax a nakolik nějaký další z mnoha regualčních zákonů.
    SKORZENY
    SKORZENY --- ---
    NYX: Dost divne rozhodnutie. Ale ten clanok znie ako anti-fruktozova hysteria.
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    Inspirace z víkendu: Filet z lososa a fazolky na slanině se žampiony :)

    NYX
    NYX --- ---
    Omg
    Obesity experts appalled by EU move to approve health claim for fructose | Society | The Guardian
    http://www.theguardian.com/...2013/oct/17/obesity-experts-appalled-eu-fructose-health-claim-approval
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    GALE: prdelacka, jelitka, tmavej prejt.. ale jasny, patriarchat, chapu :-)
    GALE
    GALE --- ---
    MR_DAN: Tátovi nechutnají krvavý tlačenky apod., takže jsem dělali jen světlý verze.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    GALE: tybrdo, nechtit krev, to je svatokradez! :-)
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    GALE
    GALE --- ---
    NAVARA: Když jsem byla malá, dělali jsme zabíjačku na balkoně v paneláku na pražském sídlišti. První probíhala tak, že jsme prase koupili živé, v kleci ho odvezli v trabantu na jatka, kde nám ho picli, odkrvili (krev jsme nechtěli na zpracování) a rozpůlili. Další roky jsme kupovali v prasečáku již přepůleného čuníka a vnitřnosti si odvezli v pytli. Jednou jsme vzali i čtvrt krávy.
    Takhle se šetří na mase, když má rodina malé děti a je na štíru s penězi. Žádný odvržený párky a lančmíty.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    NAVARA: I já, městská kavárenská povalečka, jsem vlastnoručně zpracovala na zabíjačkách pár tun prasat. :-) Já navíc zabíjačkové produkty jím a ráda. Teď už se jen vyhýbám těm, do kterých se sypou kroupy a melou rohlíky.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Já se zabijačkou problém mám, ale nejsem naivní :-)
    A ještě před rokem ne, ale teď už bych si asi zvládla něco zabít kdybych musela.
    Ale za normálních okolností i komáry a mouchy chytám a vyhazuju z okna nebo ignoruju.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    tak tohle jsou problémy lidí z měst, na vesnici musel být na zabijačce snad každý...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam