• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    CAMELLA: mno když jsem ten soupis četla, působilo to na mě jako typický popis a soupis všech projevů většiny autoimunitních onemocnění :)) na to se dá pasovat skoro cokoliv.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TRIPLT: problem je, že systemova kandidoza je život ohrožující stav, při kterém by tvoje známá opravdu jen tak nechodila po světě, nýbrž by ležela někde v nemocnici na kapačkách. Nicméně mezi různými léčiteli je to oblíbená diagnoza, která může za vlastně cokoliv co se v těle (jinak celkem v pohodě fungujícího člověka) děje blbě.
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    TRIPLT: S tím jsem se nesetkal, nicméně v tom odkazu je paleo víceméně popsané. Zkus propátrat zahraniční zdroje. Ovoce není podmínkou a zeleninou bych začal tam, kde má známá jistotu, že jí to neuškodí (za předpokladu, že jí je objektivně špatně a ne jako mojí ségře z hovězího stejku "Fuuuj, to bych se poblila"). Postupně pak může zkoušet zavádět další druhy a uvidí, jaký to bude mít vliv na zdraví.
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Ahoj,
    setkal jste se někdo (např u známejch) s problémem Candidoza?
    Kvasinkový syndrom - Léčba - candidóza, kvasinky
    http://www.zdravotnimagazin.cz/lecba.5/kvasinkovy-syndrom.5590.html

    Známá má velmi pravděpodobně tento problém, ale více vyhrocenej...
    Nemůže v podstatě vůbec zeleninu a ovoce... ze všeho jí je špatně a různě se to projevuje... Ovoce/zeleninu jí pouze v případě, že následující týden nemusí opustit barák... ;(

    Lékař veleúspěšně nic nezjistil a testy na Candidozu ji nechce udělat, že si nemá vyméjšlet, takže si sama k tomu pozjišťovala informace a načetla publikace... v zahraničí prý zcela normální a jsou k tomu uzpůsobeny i restaurace...

    Mno mojim dotazem tedy je... (se známou jsme vedli diskuzi ohledně paleo), jak se takový člověk vůbec může stravovat? ;D
    KABIS
    KABIS --- ---
    MMETLA: dik, to zni dobre, priste zkusim
    MMETLA
    MMETLA --- ---
    KABIS: banány, ořechovo-kokosové kaše, borůvky a jiné podobné bobule
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    OUKE: bývá to v polici vedle rýže a mají to i u nás na maloměstě. zdravé výživy mají spíš průhledný sáček s nějakým bioheslem. V Tescu bývá papírová krabice zn. lagris a v kauflandu sáček vedle fazolí a pohanky a vloček.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    OUKE: u číňanky v malešicích jsem viděla větší pytlík čistě černé. Ale nevím za kolik.

    http://goo.gl/maps/imqNJ
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    OUKE: Nemam zdání, rejži nejim :-) každopádně tesco express je "osekaná" verze, něco jak venkovská sámoška :-D takže věřim, že to bude ledaskde, jen to možná bude zařazený v jinym oddíle než normální rýže :-D
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    AOTEAROA: Maso je tentokrát z M&S, jinak angus.cz
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    OUKE: Má ji i obyčejný Tesco express, tak to snad takovej problém bejt nemůže
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    LUCIASHECK: tos kuchtila? koukala jsem z mobilu a myslela že to je z restaurace :) kdes koupila maso? vypadá to božsky, hned bych si dala!
    my jsme čerstvě přestěhovaní a konečně mám plyn, těším se jak začnem vařit pořádně.
    KABIS
    KABIS --- ---
    LUCIASHECK: to vypada nechutne dobre
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    JINX: Zalezi na kvalite (resp. na slozeni)... Neco bude prijatelny, neco bude humac... Treba vetsina anglickejch slanin je spis chemickej koktejl, chce to fakt vybirat.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    Prej děsně dobrý (primal kompatibilní), já měla místo fety pomeranč, nic lepšího mě nenapadlo a samotnou řepu nemám ráda :-D. Špenátové listy, pečená řepa a aberdeen angus.

    JINX
    JINX --- ---
    Doufam ze me tady neumlatite jako bridila, zajima me zda je chorizzo, uherak a podobne veci paleo? Videl jsem paleo recepty s anglickou slaninou a v tehle pripadech je mi to trochu nejasne.
    KABIS
    KABIS --- ---
    LUCIASHECK: nevim presne co, ale neco mi rozhodne nesedlo :D
    LUCIASHECK: me kdyz je blbe tak jim kdy si telo rekne, s timhle nastesti problem nemam

    tak nakonec jsem skoncila na bananech (btw jak smectu nemuzu ve vode, tak v rozmackanym bananu je v pohode) a jako teply jidlo varena ryze, uz jsem mela fakt hlad a kure jsme doma nemeli :)
    TIMA
    TIMA --- ---
    KABIS: Na zaludek je dobry banan a na srajdu cerny caj.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KABIS: kočky, který jsou paleu tak nějak nejblíž a lidský jídlo nemůžou, dostávají na průjem vařené kuře bez kůže, vařenou mrkev a rýži vařenou v tom vývaru. A smectu, třeba do vývaru nebo do jogurtu, aby to pozřely. Můžeš to zkusit.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    KABIS: A jinak k otazce - mne kdyz je blbe, tak nejim nic. Paleo nepaleo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam