• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    JINX
    JINX --- ---
    Doufam ze me tady neumlatite jako bridila, zajima me zda je chorizzo, uherak a podobne veci paleo? Videl jsem paleo recepty s anglickou slaninou a v tehle pripadech je mi to trochu nejasne.
    KABIS
    KABIS --- ---
    LUCIASHECK: nevim presne co, ale neco mi rozhodne nesedlo :D
    LUCIASHECK: me kdyz je blbe tak jim kdy si telo rekne, s timhle nastesti problem nemam

    tak nakonec jsem skoncila na bananech (btw jak smectu nemuzu ve vode, tak v rozmackanym bananu je v pohode) a jako teply jidlo varena ryze, uz jsem mela fakt hlad a kure jsme doma nemeli :)
    TIMA
    TIMA --- ---
    KABIS: Na zaludek je dobry banan a na srajdu cerny caj.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KABIS: kočky, který jsou paleu tak nějak nejblíž a lidský jídlo nemůžou, dostávají na průjem vařené kuře bez kůže, vařenou mrkev a rýži vařenou v tom vývaru. A smectu, třeba do vývaru nebo do jogurtu, aby to pozřely. Můžeš to zkusit.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    KABIS: A jinak k otazce - mne kdyz je blbe, tak nejim nic. Paleo nepaleo.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    KABIS: Ze by ti to nejak nesedlo? :-D
    KABIS
    KABIS --- ---
    Ehm, co v paleu jite na prujem a celkove zaludecni potize? :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    LUCIASHECK: chybí ti porce vysočiny
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    Dane, ted uz to delam spravne? :-D

    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MAR_TINA: Howgh
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    já bliju po každým druhým pivu. Jakože první snesu, druhý už ne. Jen v tom někdo chce podle současné módy hledat diagnózu. Diagnóza je : bliju po pivu.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CORNELA: všimla sis toho, že základ mého tvrzení je, že sice sktuečně exituje citlivost na kvasnice, ale je velmi nepravděpodobné, že by to bylo ono?

    Že se vůbec ptám...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CORNELA: né, nic takovýho neexistuje. Jak by mohlo, autoři toho článku mají nějakou farmafirmu, či co, takže jen prodávají doplňky a redakci v tigisu uplatili. Orgonity.
    LILINKA6423
    LILINKA6423 --- ---
    CORNELA: Co ja vim, nijak :-D ja tam byla kvuli tomu ze mi slezala kuze kolem oci, tohle bylo jen tak by the way a nijak sem to od te doby neresila a taky bych to v anamneze neuvadela. Ale co muze vedet chudak pani, kdyz ji to ta alergolozka rekla
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A teda potkala jsem pár lidí, co má od regulérního alergologa zakázané právě kynuté, kysané, uzené a jinak příliš zralé věci.
    LILINKA6423
    LILINKA6423 --- ---
    CORNELA: Mne pred par lety vysla u alergolozky prick testem alergie na bakterie HCD, takze to pani nejspis nemela z vlastni hlavy, normalne se to testuje
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CORNELA: ten základní článek je z odborného časopisu Alergie... Neklikatida je velmi infekční onemocnění.

    Ale letmým čtením tam narušený metabolismus histaminu a pomáhá ho nezvyšovat příliš ještě jídlem. Volně mi to asociuje dnu.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CORNELA: autoimunitní onemocnění?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GARFIELD: Intolerance histaminu? (pak by se problémy zhoršovaly i při kysané zelenině, starých sýrech, ořeších a podobně). Ale pokud je člověk na paleo a špatně snáší lepek a do toho si dá pivo, tak ockham praví - může za to lepek, při trvalejších problémech holt zkusit nějakou tvrdou eliminační dietu - typu GAPS.

    http://www.tigis.cz/images/stories/Alergie/2011/03/14_fuchs_al_3-2011.pdf

    Histaminová intolerance | Kašulčin švihýc
    http://histaminovakasulka.com/histaminova-intolerance-hit/co-je-histaminova-intolerance/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam