• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KABIS: kočky, který jsou paleu tak nějak nejblíž a lidský jídlo nemůžou, dostávají na průjem vařené kuře bez kůže, vařenou mrkev a rýži vařenou v tom vývaru. A smectu, třeba do vývaru nebo do jogurtu, aby to pozřely. Můžeš to zkusit.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    KABIS: A jinak k otazce - mne kdyz je blbe, tak nejim nic. Paleo nepaleo.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    KABIS: Ze by ti to nejak nesedlo? :-D
    KABIS
    KABIS --- ---
    Ehm, co v paleu jite na prujem a celkove zaludecni potize? :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    LUCIASHECK: chybí ti porce vysočiny
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    Dane, ted uz to delam spravne? :-D

    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MAR_TINA: Howgh
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    já bliju po každým druhým pivu. Jakože první snesu, druhý už ne. Jen v tom někdo chce podle současné módy hledat diagnózu. Diagnóza je : bliju po pivu.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CORNELA: všimla sis toho, že základ mého tvrzení je, že sice sktuečně exituje citlivost na kvasnice, ale je velmi nepravděpodobné, že by to bylo ono?

    Že se vůbec ptám...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CORNELA: né, nic takovýho neexistuje. Jak by mohlo, autoři toho článku mají nějakou farmafirmu, či co, takže jen prodávají doplňky a redakci v tigisu uplatili. Orgonity.
    LILINKA6423
    LILINKA6423 --- ---
    CORNELA: Co ja vim, nijak :-D ja tam byla kvuli tomu ze mi slezala kuze kolem oci, tohle bylo jen tak by the way a nijak sem to od te doby neresila a taky bych to v anamneze neuvadela. Ale co muze vedet chudak pani, kdyz ji to ta alergolozka rekla
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A teda potkala jsem pár lidí, co má od regulérního alergologa zakázané právě kynuté, kysané, uzené a jinak příliš zralé věci.
    LILINKA6423
    LILINKA6423 --- ---
    CORNELA: Mne pred par lety vysla u alergolozky prick testem alergie na bakterie HCD, takze to pani nejspis nemela z vlastni hlavy, normalne se to testuje
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CORNELA: ten základní článek je z odborného časopisu Alergie... Neklikatida je velmi infekční onemocnění.

    Ale letmým čtením tam narušený metabolismus histaminu a pomáhá ho nezvyšovat příliš ještě jídlem. Volně mi to asociuje dnu.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CORNELA: autoimunitní onemocnění?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GARFIELD: Intolerance histaminu? (pak by se problémy zhoršovaly i při kysané zelenině, starých sýrech, ořeších a podobně). Ale pokud je člověk na paleo a špatně snáší lepek a do toho si dá pivo, tak ockham praví - může za to lepek, při trvalejších problémech holt zkusit nějakou tvrdou eliminační dietu - typu GAPS.

    http://www.tigis.cz/images/stories/Alergie/2011/03/14_fuchs_al_3-2011.pdf

    Histaminová intolerance | Kašulčin švihýc
    http://histaminovakasulka.com/histaminova-intolerance-hit/co-je-histaminova-intolerance/
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    GARFIELD: hej to se mi presne stalo nedavno, tri maly piva, a mela jsem pocit ze se cela vyzdimam.
    pripisovala jsem to tomu ze to byly nejaky specialy, tak jsem si rikala ze by tam mohlo bejt vvic lepku (mam celiakii). ale prijde mi to divny, protoze cas od casu pivo piju a jsem v pohode
    IKA
    IKA --- ---
    GARFIELD: Kamarátka je alergická na nepasterizované pivo, podozrieva z toho kvasinky.
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    GARFIELD: To jsi ještě dopadl dobře. Já se po necelých dvou chmelových džusech léčil celý víkend a skoro jsem nevystrčil nos z oné místnosti.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam