• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    MMETLA
    MMETLA --- ---
    MR_DAN: to vychazi ze spatne interpretovanych antropologickych studii a tech stereotypu, ktere se kolem toho drzi

    ZUZKAOU: uz jen to proletnuti zdroju a clanku na ruznych pro me dosti ... rekneme jednoduse bulvarnich periodicich, kterymi si podporuje Katz vlastni teorie me dost vyvedly z udivu o objektivnosti, ale nejcastejsi lean meats jsou opravdu pod hlavickou Cordaina a ten to stale vsude ma (jeho web je veden i jako citace)


    AOTEAROA: vratky za polovic byly taky lakave..
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    AOTEAROA: ja cekam na slibenej epub na Palmknihach :-/
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    BLACK_ONYX: jasně, je to lobby zemědělců, co prodávají pastevně chovaný dobytek a místní zeleninu :))
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Dnes jsem to začal číst a první stránky jsou jak nábor do sekty.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    Využijte dočasného zlevnění knihy jídlo na prvním místě o 25 %, pokud jste doteď váhali :)
    Jídlo na prvním místě | melvil.cz
    http://www.melvil.cz/kniha-jidlo-na-prvnim-miste
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    "If Paleolithic eating is loosely interpreted to mean a diet based mostly on meat, no meaningful interpretation of health effects is possible."
    tady jsem zacal pochybovat....
    SKORZENY
    SKORZENY --- ---
    ZUZKAOU: ale cordain, ktoreho cituju bol rozhodne za lean meats, nie za tucne
    niet sa co cudovat ze je taky zmatok ked neexistuje kanonicka paleo dieta
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ZUZKAOU: stejnej pocit ... u vsech diet popisujou zdravotni benefity apod a u palea se vetsina textu zabyva tim jak to je nebo neni podobny praveku, ale o realnych benefitech a o tom, co se vlastne na paleo diete ji, tam toho je dost malo... uplne stejny jak komentar Cajthamlovy par mesicu zpatky
    napriklad zminit proc se vyhybame mliku, obilovinam a lusteninam (ty tam ani nejsou), protoze kasein, lepek, lektiny, fytaty... taky mi prijde ze dost nadrzujou veg(etari)anum
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: jinak je to jen přehledová studie a nemyslím si, že by autoři byli neutrální ve svém pohledu. Imho je serou diety tak nějak plošně a lehce naddržují veganům (o B12 ani slovo). Navíc teda konkrétně paleo dietám vytýkají anachronismus, což je sice platné, leč ne moc relevantní a teda jaksi mají pocit že je založená na konzumaci libového masa, nikoliv především na tucích.
    SKORZENY
    SKORZENY --- ---
    ZUZKAOU: ako napriklad whole9? :))
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MMETLA: mám o tom celkem zajímavou debatu s Cuketkou na facebooku zkvašena (byť jsme to dovedli kapánek jinam).

    Ale z mého pohledu to je sympatické potvrzení vlastního názoru, že čím striktnější stravovací styl, tím problematičtější.
    MMETLA
    MMETLA --- ---
    ZUZKAOU: dosti zajimave, jen teda moc nevim co si z toho odnest .. pocit z toho mam smiseny, ale k podobnym zaverum jsem asi dosel take a to nejsem az tak studovany jako panove. Rozhodne jsem ale rad za sdileni, pac to hned vyuziji pro muj snad brzo jiz hotovy oficialni papir...
    LISHKA
    LISHKA --- ---
    FRONEMA: jsem na 9 dnu a zatim dobrý, jím 2x až 3x denně, dle toho jak to stíhám, myslím že až začnu zase trénovat tak se zas vrátím na 3 jídla denně..jediný čeho se obávám je týdenní workshop se školou, kde prý máme zajištěný jídlo..toho se trochu děsím, nevim jaký budou poměry a místní podmínky, ale nerada bych přerušila..
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    FRONEMA: Máme ve městě šikovného řezníka, který zásadně produkuje masné výrobky podle starých receptur, tj. výhradně maso, koření a sůl.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ICEMAN8241: hezky, kde kupujes chorizo ze ho povazujes za paleo/whole ?
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    FRONEMA: Používám proužky na moč Diaphan. Recept najdeš na blogu http://365paleo.cz/post/78679869779/pikantni-frittata-s-chorizem

    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ICEMAN8241: ketozu nejak meris nebo odhadujes?

    a podel se s receptem na fritatu :)
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    FRONEMA: 25. den a jsem v pohodě, mírná, opravdu mírná ketóza. Rozšířil se mi rejstřík snídaní, kdy jím více polévek (vývarů), vykoumal jsem parádní frittatu. V zásadě jsem musel vypustit pouze hořkou čokoládu (po té se mi stýská nejvíc), pak kupodivu víno (které moc nepiju, ale dostal jsem na něj asi dvakrát chuť) a úplně nejmíň mi chybí med, potažmo sladké snídaně v podobě muffinů a brownies z ořechové mouky. Jenom doufám, že jsem nezhubnul. Celkový dojem je, že bez čokolády je ta strava taková bez radosti :))
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    FRONEMA: já už mám po, zkouším pomalu znovuzařazovat mléčný výrobky a zatím se zdá, že v cajku (těsně po skončení jsem na horách dost hřešila alkoholem, teď už zase skoro nepiju)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam