• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    S vice nez 1.000.000 prodanych zarizeni denne je Samsung nejvetsim vyrobcem mobilnich telefonu soucasnosti.
    Klub pro vsechny majitele.

    Friends: [ Android ] | [ Google Nexus ] | [ MOTOROLA ] | [ Sony Ericsson ] | [ Windows Phone ]
    Twitter: @SamsungMobile | @SamMobiles

    Pokud se otazka tyka zasadne a pouze pouziteho OS, zvazte jeji polozeni v prislusnem auditku.
    rozbalit záhlaví
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    NEVILL: Tak jsem volal teď přímo do Samsungu a potvrdili mi, že Galaxy A7 (2018) rychlonabíjení neumí.

    Btw ta jejich podpora je fakt pecka. Žádný hledání kontaktu a vyplňování formulářů, prostě tě spojí s maníkem online, během 30 vteřin jsem řešil věc, kterou jsem chtěl řešit, borec dohledal, sdělil, hotovo. Super zkušenost.
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    NEVILL: No já si taky spíš myslím, že má, ale třeba Techradar, který je obvykle poměrně důvěryhodný píše "The biggest downside of the phone is its dated micro USB port for charging. It's hard to understand why Samsung has refrained from upgrading to the USB Type-C on a phone of this range. Not just this, but it also lacks support for fast charging, which is again a bummer. "
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    JAKUBMOKRIS: Rychlé nabíjení by mít měl, nemá bezdrátové nabíjení...
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    Tušíte někdo, jestli má Galaxy A7 rychlonabíjení? Moje zdroje se malinko rozcházejí.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    dik! vyjimecne to pro zmenu zas asi chvili bude fungovat :)
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    muze mi prosim nekdo napsat zpravu? zas mi ty notifikace prestali chodit... diky...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    IM_MORTAL: nijak. myslel jsem ze jde jen o praskly ne zcela ko.
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    RAINBOF: úplně nevim jak mi myš pomůže na černým displeji...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MICKK: tohle bezpečnostní hledisko mně nenapadlo, protože mám nastavený otisk, ale mám to vypnuté (otevírám jen přejetím)...čili pro mě je to potvrzení jen otravný krok navíc:)
    MICKK
    MICKK --- ---
    TEKKIT: Nestáhneš data, když je zamčený mobil?
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    To potvrzení připojení přímo na displayi jsem nikdy nepochopil. Co je vlastně účelem tohohle "klepnutí navíc"?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    IM_MORTAL: pripoj tam nejdriv pres otg pocitacovou mys
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    Potřebuju pomoc - podařilo se mi utopit mobil, odnesl to dotykáč (nejdřív jen nereagoval, teď už je to jen černá obrazovka). Z nějakýho důvodu mám na SD kartě jen cca půlku fotek, a chci zjistit jestli ta druhá je v mobilu. Ale...jak z něj ty data dostanu? při připojení k pc mobil vyžadoval vždycky potvrzení připojení přímo na displeji, to teď pochopitelně neudělám, takže mě to přes pc dovnitř nepustí... a programy na data recovery u rozbitýho mobilu nepodporujou můj mobil Samsung J5 2016. Poradí někdo?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NEVILL: dve hodiny sem googlil, marne! :)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DRAGON: no tak to by mě nenapadlo! :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NEVILL: uz sem na to prisel, ta vec umi, ze kdyz poklepes dvojklikem na pravy horni roh, tak se rozsviti. Ja zkousel poklepat vsude mozne, ale vpravo nahore ne :)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DRAGON: To snad dělá jen světelné a pohybové čidlo co je vedle kamery u displeje, i když je to divné aby něco dělalo když je vlastně zakryté. Jestli to přece nějak reaguje tak by se dalo zkusit vypnout v nastavení zobrazení položku automatický jas. Jinak ale Samsungy většinou rozsvítí různá oznámení, zprávy a tak, jestli to není tím.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    prosim, tusi nekdo, v jake casti tela Samsung Tab S4 je cidlo, ktere rozsveci/probouzi tablet? Zhasnu ho klasika tlacitkem na boku, mam ho polozeny pred sebou pod klavesnici takze na nej obcas spocinu dlanemi, nekde musim necim prejizdet na horni casti tabletu a necim ho rozsvecet, ale deje se mi to jen nahodne, kdyz to chci udelat vedomne, tak ho samozrejme zaboha nemuzu rozsvitit :) zkousim mackat levy a pravy horni roh, "hladit" okraje, potukavat na display, ale nic. Nevi nekdo? dik moc :)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Pro zajímavost:

    Android Pie Samsung Experience 10.0 on the Galaxy S9 - Leaked Build
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=685&v=xzAOilfdQSo
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    E42: nech si ty osobni utoky.
    vychazel sem z toho, co o iphonech psali a co rikali v keynotes (real aperture, real bokeh etc), take to, ze jsou ty objektivy vyssi nez bezny optiky a mobilech. jestli to tak neni, ok, tak to me napalili, portrait mod na iphone sem videl v praxy a vypada to jako real.
    E42
    E42 --- ---
    DRAGON: Jako obvykle se velice pleteš. Hloubka ostrosti je funkce SKUTEČNÉ (nikoli přepočtené podle velikosti snímače) ohniskové vzdálenosti a clonového čísla. A jelikož skutečné ohniskové vzdálenosti jsou na mobilech řádově menší než třeba na kinofilmu (o větších formátech ani nemluvě), je hloubka ostrosti na mobilu při stejném přepočteném ohnisku a stejném clonovém čísle mnohem větší než na kinofilmu a ještě mnohem větší než u větších formátů. Proč myslíš, že mají středo/velkoformáty obecně mnohem menší hloubku ostrosti než kino? A u mobilů to jde ještě dál.
    Řečeno tak, abys to pochopil: na mobilu vždycky fotíš ultraširokáčem (bavíme se o jednotkách milimetrů!) a z výsledného snímku děláš malinký výřez (oproti kinu a větším formátům). Tím se sice změní zachycený úhel (takže pak odpovídá delším ohniskům na větším snímači, hence přepočet), ale na hloubce ostrosti se nic nezmění, takže zůstane obrovská, jako je pro širokáče přirozené.

    Jestli nevěříš mně, nahoď Google. Viz např.
    Why do phone cameras have little to no depth of field, especially since they have crazy fast apertures, like f/2.2.? - Quora
    https://www.quora.com/...o-depth-of-field-especially-since-they-have-crazy-fast-apertures-like-f-2-2
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    V čem je ale rozdíl pokud použiju tenhle portrétový fotoaparát vs. normální fotoaparát v mým mobilu z režimem "selektivní ostření"?

    Jde mi o smysl toho fotoaparátu "navíc"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam