• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: dyk jo:)

    Já jsem to u toho prvního příspěvku smotal dohromady, tak jsem jen dovysvětlil že do cashbacku kalkuluju už i s cenou za starej - to jen aby to bylo srozumitelný.

    Správně to mělo být "pokud by se cena (cashback+výkup starýho) srovnala s tou z EU, tak taky beru CZ..."
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: ja beru cashback jako akci, kdy ti vyrobce vrati cast penez za nakup, pouze staci zaregistrovat nakupni doklad v urcitem terminu kdy akce trva. Vykup staryho telefonu neberu jako cashback.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    pozn: do cashbacku započítávám i výkup starýho
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: v takovým případě je to bez debat.

    Já to rozhodně taky nechci brát až to bude hot novinka (za raketu). Počkám a uvidím jak se to vyvine. Každopádně pokud by se cena při cashbacku srovnala s tou z EU, tak taky beru CZ, to je jasný.

    (akorát je potřeba si uvědomit že cashback za tvou S9 a mou S7 bude vypadat o dost jinak víšco.))
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    DRAGON: jestli mas note tak tyhle kacky dostanes i bazarem ne ?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    tipuji ze za moji s9 mi vrati cca 8 tisic + cashback.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: ja ne, ja si pockam na cashback a rozhodne beru CZ distribuci a zaruku, mimojine z toho duvodu, ze si necham vratit DPH a dam si telefon do dani. Coz nekdy nejde, protoze drtiva vetsina EU distributoru nejsou platci DPH (proto tam maji tu slevu), takze mne to ve vysledku vyjde levneji.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: jasný...

    ....ale tohle bych ani nějak neřešil. Současný telefon mám z CZ (mobil pohotovost) a updaty mám o cca 2-3 týdny později než mívá třeba T-mobile myslím...Čili kdyby to bylo ještě třeba o dva týdny, bylo by mi to jedno.

    Vážně uvažují o S10 a pokud bude z EU rozdíl v ceně 5+ asi bych do toho šel
    LEDOFREDO
    LEDOFREDO --- ---
    TEKKIT: ne nikdy, posledni 2 roky jsem kupoval 2 x sony a 2 x samsung vzdycky takhle a ted si vzpominam ze jsem jednou reklamoval neco a ano, trvalo to 2 tydny (mohlo 4) ne 2 dny, ale stejne musi mit clovek nejaky nahradni a nejsem nejak zivotne/pracovne zavisly na schopnostech sveho aktualniho telefonu, takze s nejakym svym zaloznim mi bylo jedno ze to trva dyl
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jeste jedna vec je rozdilna pro Cz a Eu: pozdejsi updaty
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    LEDOFREDO: a narazil jsi někdy na nějaký jiný problém, kde by bylo jasné, že je to tou EU distribucí?
    LEDOFREDO
    LEDOFREDO --- ---
    ja kupuju vzdycky eu distribuci, protoze cena, ale zatim sem nikdy neresil reklamaci
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MESHUGGAH: víš jak jsem psal "neber v potaz Samsungácký akce"?:)))

    bavíme se v teoretické rovině...

    Otázka: má smysl koupit si o třetinu dražší telefon jen proto, že je z CZ distribuce? Stojí ta přidaná hodnota skutečně za to?
    MESHUGGAH
    MESHUGGAH --- ---
    TEKKIT: Připadá mi, že těch 13-15k je normální cena S9, ale oficální MOC u nás je 22k, aby se daly dělat slevy a cashbacky. IMO nemá smysl ho kupovat za 22k - to bych raději vybíral jinde, nebo počkal na další akci (já koupil v akci -5k sleva a -4k cashback k výkupu).

    Ad reklamace moc neporadím, ještě se mi žádný Samsung nerozbil. Ze spolehlivého e-shopu, bych se EU distribuce nebál, ale zrovna v tohle případě si myslím, že budou další akce.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    BUCCI: ok, čili pravděpodobně delší doba vyřízení reklamace...

    Pořád je ale stejně otázka, jestli teda má smysl si ho koupit o třetinu dráž (neber v potaz Samsungácký akce, ale že by sis ho čistě koupil na krámě za plnou) - asi před měsícem byl S9 ofiko za 21k a z EU distribuce za 14k
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    TEKKIT: servis Samsungu 2 dny, u shopu dle zákona až 30 dnů
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    SMOKY: hele v čem přesně tenhle problém spočívá? No offence, já to opravdu nikdy nepochopil a rád bych si to konečně ujasnil...

    Řekněme, že si koupím telefon z EU distribuce, z renomovaného eshopu a kamennou prodejnou v Praze (jsem z Prahy)...Na jaký problémy tady narazím v případě poruchy, ve srovnání s tím, kdybych ho měl třeba právě z Datartu?
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    SMOKY: perfekt, maj ho hned v harfe pres ulici. dik za tip!
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    SMOKY: tento?

    DATART | Mobilní telefon Samsung Galaxy S8 - Arctic Silver (SM-G950FZSAETL)
    https://www.datart.cz/Smartphone-Samsung-Galaxy-S8-SM-G950F-stribrna.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam