• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    S vice nez 1.000.000 prodanych zarizeni denne je Samsung nejvetsim vyrobcem mobilnich telefonu soucasnosti.
    Klub pro vsechny majitele.

    Friends: [ Android ] | [ Google Nexus ] | [ MOTOROLA ] | [ Sony Ericsson ] | [ Windows Phone ]
    Twitter: @SamsungMobile | @SamMobiles

    Pokud se otazka tyka zasadne a pouze pouziteho OS, zvazte jeji polozeni v prislusnem auditku.
    rozbalit záhlaví
    E42
    E42 --- ---
    TEKKIT: Fotit to bude skvěle (očekával bych, že zatím nejlíp), ale rozhodně jen v jednom ohnisku, tj. žádnej "zoom" se nekoná. V tom to bude mít hendikep oproti spoustě jiných současných fotomobilů, které mají víc objektivů s různou ohniskovou vzdáleností. Ale zase si dokážu představit, že výřezy z toho budou natolik kvalitní, že ti efektivně nahradí i o něco delší ohnisko. Širšího s tím ale rozhodně nedosáhneš. Čili výrazné zvýšení kvality asi ano, zlom bych ale úplně neřekl, ale to je subjektivní.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: ale jo, bude, jenze ma jenom 28mm ohnisko, takze to je nepouzitelny (aspon pro me ne), urcite to bude fotit pekne, ale jinej use case... skoda
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Přátelé, co ale z té vaší debaty o specifikacích a ohniscích vyplývá? Znamená to teda že ta Nokia nebude takový zlom, jak se včera mohlo zdát?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SONIC: kdyz to resis v souvislosti se Samsungem, tak treba mne na tohle tema rekli v Samsung Housu to, ze oni to resi tak, ze pokud opravi dvakrat stejnou zavadu a ty s tim prijdes znovu, rusi smlouvu a vraci automaticky prachy, leda by snad kupujici chtel znovu opravit (ale to se asi moc nestava), tudiz trikrat stejna zavada a vraci se penize. Myslim ze to same je definovane i v zakone, nedavno sme to dohledavali s kamosem kvuli grafarne.
    klidne se na to ale muzes zeptat tady, urcite ti daji jasnejsi odpoved:
    [ Právní poradna na NYXu - aneb právnická první pomoc ]
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SMOKY: njn, na gsm arenu chodim jako prvni, ze jo, ale vcera mi to naslo tuhle stranku, mel sem za to, ze to jeste neni venku. Jeho kecy ale byly zbytecny. Hlavne ja si za tim, co sem napsal stojim, uplne mimo Nokii9, ruzny ohniska jsou to nejdulezitejsi, co vsem fotografum chybi na mobilech nejvic.
    Feast your eyes on these Nokia 9 PureView camera samples - GSMArena.com news
    https://www.gsmarena.com/feast_your_eyes_on_these_nokia_9_pureview_camera_samples-news-35690.php
    SONIC
    SONIC --- ---
    E42: okej skrtam zakon a upravuju na "takle to proste je"..
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    DRAGON: Ja myslim, ze ty specky nejsou tajny:
    Nokia 9 PureView - Full phone specifications
    https://www.gsmarena.com/nokia_9_pureview-8867.php

    5x 12 MP, f/1.8, 28mm (wide), 1/2.9", 1.25µm
    (2x RGB & 3x B/W cameras, working simultaneously)
    E42
    E42 --- ---
    SONIC: Jasně v zákoně? Ukaž! :)
    Až marně dohledáš, věz, že § 2169 odst. 2 o. z. zákon říká pouze "Právo na dodání nové věci, nebo výměnu součásti má kupující i v případě odstranitelné vady, pokud nemůže věc řádně užívat pro opakovaný výskyt vady po opravě nebo pro větší počet vad. V takovém případě má kupující i právo od smlouvy odstoupit." Pravda ovšem je (ty počty jsem si pamatoval špatně), že "opakovaný výskyt" je judikovaný jako potřetí stejná vada nebo čtvrtá různá. Větší počet vad se pak vykládá jako tři různé vady současně.
    SONIC
    SONIC --- ---
    E42: zadna takova praxe nemuze bejt kdyz je v zakone jasne napsano 3x stejna nebo 4x ruzna UZNANA vada..az pote je narok na vymenu zbozi nebo vraceni penez..
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    E42: jsi neskutecne namyslenej kreten, vis o tom? :) nenapadlo te treba, ze kdyz ani na hlavnim webu Nokie neni napsany popis tech objektivu, tak clovek mohl usoudit, ze se jedna o ruzna ohniska?
    E42
    E42 --- ---
    DRAGON: Jako obvykle netušíš, o čem mluvíš. Všech pět objektivů má STEJNOU ohniskovou vzdálenost. Využívají se především na "vylepšenou DOF, megapixely a HDR".
    The Nokia 9 PureView bets on five cameras for photo supremacy | WIRED UK
    https://www.wired.co.uk/article/nokia-9-pureview
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    já čekám na takový ty:

    SG S9 vs SG S10
    Huawei mate pro vs. SG S10

    atd...

    to bývá většinou hezky udělaný
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jako ze ma lepsi praci v nocni/zhorsenym svetle, o tom zadna. To je ale neco jinyho.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: udelas :)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: no počkej, ale já viděl tenkrát tu tvou fotku nějakýho lijáku za tmy a to byla pecka. To s S7 neuděláš
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: to je otazka. Protoze treba pri podrobnejsim testu mi vychazi, ze ma S9 horsi expozicni pruznost nez moje predchozi S7. Takze ja pockam az budou opravdovy ukazky.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: tak uvidíme viď...

    Já i u těch S10 čekám na různý ty fototesty a fotoduely, imho toho po 8.březnu bude všude mraky...Ale zklamání se asi čekat nedá
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: to je otazka, protoze tahle expozicni pruznost, kterou tema samplama ukazujou je fakt hodne mocna. N8 sem videl, jako pekny, ale proste v ty dobe na Apple nemela. Tohle ale strci do kapsy komplet iPhone i Samsung, pokud to bude pravda (coz uz samo napovida, ze to pravda nebude :)
    DEB
    DEB --- ---
    DRAGON: no vypada to ufo:)))
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: vím že to asi nemá moc souvislost... (jiná firma atd)

    Ale měl jsem nokii N8, taky s optikou od Carla Zeisse a co se týče focení byla naprosto top! Na to že bylo někde z roku 2010 (což se o fotkách ze Sony Z3c rozhodně říct nedá)...

    ...takže to asi umí:))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam