• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LISKNI_SI: tak mne je to jedno, ja tam mam porad osmicku, neudelal sem jeste ani jeden update, z duvodu, kterej zminujes
    LISKNI_SI
    LISKNI_SI --- ---
    DRAGON: Já když vidím, jaký věci fixujou v těch betách, tak bych naopak uvítal možnost nechat si ještě tak půl roku Android 9, ale dostávat security fixy. Mezitím si early adopteři vyžerou ty bugy. Ostatně, když to bylo nový, tak trvalo taky skoro půl roku, než přestala blbnout baterka a foťák.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: podle mě to bude na principu jako teď funguje "optimalizátor scény"...Teď jsem to měl zapnutý v lese s čoklem a pořád mi to nabízelo obrázek stromečku nebo rostliny...Myslím že jsem o tom četlo že to skutečně dělali tak že nafotíš mraky fotek, nějak otaguješ a ten systém se "naučí" vyhledávat ty podobnosti...

    Takže kdybych hledal fotku z lesa, tak napíšu "les"...pokud tam nebude tak "strom". Já docela věřím že mají nějaký algoritmus, že to bude dobrý...uvidíme:)

    (ale jak jsem psal já dělám s těma albama, čili já to asi ani nevyužiju)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    i kdyz s tim machinelearningem z Googlu si ted nejsem jistej, jestli to nebylo mysleny "Google like algorythm"a ne Google algorythm, to si ted uz nevzpominam, cetl sem o tom pred lety, kdyz to zacinali implementovat, tusim v osmicce
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: ad klicova slova: tenhle machine learning veci z fotek maj tusim pouzitej z googlu, zas tak slozite to asi nebude (teda myslim), stroj se uci rozpoznavat tvary z databaze fotek, kontrast, barvy, pocet veci na fotce atd, ta DB bude asi hodne hodne velka a urcite pomahaj i lidsky vstupy (hashtagy a popisy).
    Ale uprimne si to moc nedovedu predstavit. Jako ze stahnes pred 14 dny obrazek dejme tomu obrazek ulice, jak ji budes hledat? ulice? foto ulice? to fakt najde? sem zvedav :) navic mi prijde, ze to bude i pomalejsi nez to v galerri najit posunem scroll baru, ne?

    jen tak "nahlas" premyslim :)

    ad dohledani downloadu: tam proste musi probihat nejakej duvod, ono snad bude lepsi udelat screenshot a oriznout ho. Jen kdyby to nebylo tak strasne pomaly i na nabuseny S10, ach jo :(
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: v A10 už by mělo jít snad vyhledávat v galerii podle klíčových slov (to mi přijde doce hustý mimochodem)

    jj jasný no...chápu. Mně tohle ze začátku taky moc nesedělo, ale nějak jsem si zvykl a teď už mi přijde pro změnu blbej ten photostream:)

    To snad musí nějak jít, jinak je to jehla v kupce sena:/

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jinak kdyby nekdo nevedel, tema dlazdicema v albech se da libovolne hybat na pozicich :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: ja ten obyc photostream prave mam rad...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: no jo, to je ale blby, pac pak nevidim ostatni veci, ja jako fotograf s tou aplikaci neustale pracuju a tohle je strasnej voser :((

    ale dik, nenapadlo me, ze pro danou chvili je to nejrychlejší jak ten obrazek najdu ;)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    TEKKIT: já tam mám složky:

    fotoaparát
    whatsapp images
    whatsapp videos
    snapseed
    screenshots
    + dvě custom složky

    v tom se mi lépe orientuje než v těch obrázcích kde je to pátý přes devátý
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: normálně bych si to dole přehodil na možnost "Alba" a tam se to řadí podle alb, takže ten staženej obrázek bude hned první ve složce "download" nebo něco takovýho
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: zajímavý, píšou Německo ale screenshot je tuším v Holandštině :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    mel bych dotaz na Samsung gallery appku: tusi nekdo jak se v ni dela razeni? Rada bych si obrazky dala seradit podle datumu stazeni nebo vyfoceni, nekdy setotiz stane ze stahnu obrazek (v samsung browseru nebo chromu) a obrazek je kdesi hluboko v historii a ne jako prvni. Nechapu z jakeho duvodu, pravdepodobne to nacita nejake exif info s datem vyfoceni nebo uploadnuti na ten dany server, nevim.
    Strasne me to otravuje :/
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    te´d se bude čekat měsíc jestli z toho nebude nějakej průser imho.)) Ale to je asi dobře
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    NEVILL: co jsem sledoval tak taky s tím měli nějaký problémy - spotřeba, poloha atd...Nakonec bylo 7 updatů bety:) Až teď je snad nějaká stabilní:

    verze A10 G97 ** XXU3BSKO se rozšiřuje v Německu pro beta testery.
    Stable Samsung Galaxy S10 Android 10 update released in Germany! - SamMobile
    https://www.sammobile.com/news/stable-samsung-galaxy-s10-android-10-update-released-in-germany/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    osma verze trvala pres rok a pul od vydani na google.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NEVILL: prave... :(
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DRAGON: To je jen moje domněnka...ale Samsungu to fakt trvá snad nejdýl ze všech...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NEVILL: to asi pravda nebude, protoze jiny nonGoogle znacky uz to maji. Dokonce cinsky. Takze to bude v necem jinym. A ze by to nemeli doladeny je divny taky, kdyz uz je venku funkcni verze, ne? U tech beta verzi je to ciste formalita, pokud znas testovaci life cycle v IT, hned po testovani se nasazuje, ne ze se ceka 2 mesice, ale mozna v ty funkcni verzi nasli nejaky problem, je to mozny.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam