• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MCKIDNEY: tvůj příští telefon musí být samsung, vždyť jsme v podstatě rodina tady!
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Note 9 / S9 - Vse co potrebuji, nejsou k dostani z rozumnych zdroju
    S10 -14k, Neofiko LineageOS
    S10e - Orezana o SpO2
    S20 - Orezana o SPo2
    Watch 3 LTE 14k - ma SPo2, jeste nejsou alza.

    JE mozny ze muj pristi telefon nebude Samsung, kdyz hodinky jsou lepsi volba nez S20 :D

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Nemate nekdo uz nove Watch 3? Koukam ze LTE nebude o moc drazsi.

    Taky porad hedam nekoho s Note 9 co by chtel upgradovat :D
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    NEVILL: Tak už ta instalace DEXu prošla,ale nevím proč :)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---

    Tohle ma byt příští rok v áčkách...v eskový řadě Exynos 2100. Netvrdím nic, ale.vzbudili mou zvedavost...

    Exynos 1080 jde po krku Qualcommu. Výkonem překonal Snapdragon 865+
    https://smartmania.cz/exynos-1080-jde-po-krku-qualcommu-vykonem-prekonal-snapdragon-865/
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    OODOOW: ta velikost to je kámen úrazu. Uz jsem to 2x držel v ruce a když si přimyslim lepší kryt ( což ja pro svoje použití mít musim), tak je z toho rázem tablet:(
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    MCKIDNEY: Můžeš dát nějaký odkaz? Se v tom zas tolik neorientuju. Refresh S8 za 6k bych koupil hned. Pokud to má teda všecko, co má S8. Hlavně nepromokavost, podobnou velikost a bezdrátové nabíjení, nfc..
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Pokud nehledas nutne novy flagship a chces jenom refresh S8 - nova A business rada ho nahrazuje za asi 6k :)

    Neni mozne srovnavat Exynos a Snap proti sobe - jsou to znacky pro SoC - navrhy se prilis lisi verze od verze.
    Pro S10 tu byl bug s boost a zralo to v zatezi vice baterky (neco co me netrapi, protoze mam powertsave mode a tam se to neprojevi.)
    Pro tento model to rozhodne neni vhodne ceny lepsiho telefonu.

    Add fingerprint reader + S8 vs Opticke ci Zvukove: Mnohem horsi, bavime se o rozdilu ze pokud jsi opravdu zvykly na jedno, tak druhe te bude stvat. Pro obycejne pouzivani je to jedno - protoze stejne nejvic cekas na SoC (CPU+GPU).

    Ohledne S20FE - Kdyby na ni nebyl tak velky cashback, tak bych ten telefon nikomu nepral. S10 je lepsi volba a stoji mene. Navic zahazuje moji oblibenou feature - heartrate sensor s podporou okysliceni krve.
    Mel jsem to v nemocnici (na o2) prilezitost zkouset a vzdy stejne jako jejich meraky :)
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    Výkonu maj pro běžný použití i Exynosy dost, ale co jsem viděl kdysi nějakej test na youtube tak u S10 byla snad o 2h horší výdrž Exynosu oproti Snapdragonu a to už by mě štvalo při pomyšlení, že ty telefony stojí stejně.
    Jinak taky mám S8 a poohlížím se po náhradě, S20FE vypadal ideálně až na tu velikost, už ta S8 se skoro nevleze do kapsy.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    TEKKIT: jasně no, ty hry na mobilu mě taky nějak neberou a nějak nemám pocit že bych to na něčem jiném poznal, možná teoreticky kdybych používal nějakou náročnější appku na zpracování videa, ale ani tam si nejsem jistej jak moc by to bylo znát...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    NEVILL: údajně je to hodně znát když hraješ nějaký nový promakaný hry (já hrál naposledy tak hada na nokii:))
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    MATEJCIK: Myslím že to bys na tom asi musel dělat něco fakt ukrutně náročného abys ten rozdíl poznal...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MATEJCIK: ty zkušenosti S vs. E bude mít málokdo. To bys musel mít dva přístroje a používat je úplně stejně a sledovat co a jak...

    Osobně ale věřím tomu, že Snap je lepší. Nicméně pokud říkáš, že jsi s exynosem nikdy nezažil problém, tak nebudeš ten typ uživatele co to docení (já taky ne:))
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    uvažuju o upgrade z S8 na S20 FE

    máte nějaký zkušenosti Exynos vs Snapdragon? stojí za to připlatit si ty 3 tisíce za 5G verzi co má Snapdragona?
    všude v recenzích a zahraničních diskusích píšou, jak jsou Exynosy hrozný, ale já mám teď Exynos a žádnej praktickej problém s ním nemám. je ten novej E990 nějak horší?
    hlavně mi jde o výdrž na baterii a potenciálně nějaký přehřívání. výkonově pevně věřím že Snapdragon bude rychlejší, ale že mi ten rozdíl za ten příplatek nestojí

    druhá otázka: co ty čtečky otisků v displeji?
    jak je to v praxi rychlý a spolehlivý ve srovnání třeba s tou S8, nebo teďka S10e kterou máme doma a kde ta čtečka je fakt super?
    zase, mám obavy, protože odemykat telefon na čtyři pokusy je hrozná pruda; a viděl jsem někoho s S10kou že se mu to fakt takhle dělo
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Včera jsem na S10 instaloval novou aktualizaci a psali mimo jiné že tam opravili nějaké chyby na DeX wireless. Zrovna mi nějak stávkoval Chromecast (mám tu úplně první generaci, po těch sedmi letech se už zřejmě asi brzy odebere do křemíkového nebe), tak jsem si říkal že bych znovu zkusil jestli náhodou už ten Netflix nejde nějak líp přes DeX a kupodivu jo, teď už to funguje. Jsou tu takové drobnosti že to hlásí že moje postarší Samsung Smart TV nepatří mezi podporovaná zařízení, že na Netflix musím v DeXu dát forced fullscreen a tu appku restartovat, ale jde to pak na tom normálně spustit a můžu vypadnout z toho touchpadu a na mobilu si dělat něco jiného nebo můžu ten mobil prostě zhasnout a na TV to furt normálně jede.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    NEVILL: nojo, je tam aktivní adblock plus a doporučeno 7 dalších. dík :)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    EXCITE: myslím že jako default asi ne, ale když si vpravo dole dáš menu tak je tam položka "blokování reklamy" a tam je seznam několika různých adblockerů které je možno stáhnout a zapnout pro ten prohlížeč...
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Ad reklamy v mobilu, ten Samsung internetový prohlížeč má v sobě integrovaný nějaký adbloker? Aspoň mi to spousta stránek hlásí.. nejsem si vědom,že bych tam něco ohledně reklam řešil nebo instaloval..
    SONIC
    SONIC --- ---
    SMOKY: snad se neinspirujou u Xiaomi..tam uz reklamy integrovany v systemu jedou..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam