• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    S vice nez 1.000.000 prodanych zarizeni denne je Samsung nejvetsim vyrobcem mobilnich telefonu soucasnosti.
    Klub pro vsechny majitele.

    Friends: [ Android ] | [ Google Nexus ] | [ MOTOROLA ] | [ Sony Ericsson ] | [ Windows Phone ]
    Twitter: @SamsungMobile | @SamMobiles

    Pokud se otazka tyka zasadne a pouze pouziteho OS, zvazte jeji polozeni v prislusnem auditku.
    rozbalit záhlaví
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MCKIDNEY: jasný. Ja to beru takhle. Začínáš na černobílé aplikaci bez zvuku co.ma tri funkce...časem je to.v barvě se zvukama a ma to 50 funkcí...

    aby to plynule behalo musis mít lepší výkon ( ber to prosím s rezervou jako priklad)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    TEKKIT: Pokud se vyrazne nezmeni co ty delas, tak narust z applikace je zanedbatelny.
    Tady je dulezite podotknout, ze vyuziti RAM a alokace RAM nejsou to same. Aplikace ti klidne alokuji mnohem vic ram nez potrebuji, protoze to snizuje riziko lagu mezi RAM a I/O.

    2022 bude mozna moc na 6GB, ale nevsadil bych si na to.
    Pokud dneska vyuzijes 12GB, tak vyuzijes 14GB v 2022 :)

    Lide na konci 2020 jedou porad 2GB RAM, dokud mas UFS a podporu v silikonu tak je to jedno :)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    to mně víc vadí (jak už jsem tu psal), třeba důraz na různý 8K videa a předhánění se v těchto parametrech
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MCKIDNEY: no počkej...já to celou dobu chápu tak že čím máš novější zařízení ( a s tím i sofistikovanější aplikace) tím to klade větší nároky na procesor a RAM...

    Jinak řečeno 6GB RAM už bude u mobilů v roce 2022 o ničem, nebo ne?

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Dneska je to treba RAM, A10 a ani A11 nepotrebuje 6GB a lide se hadali o tom, ze je lepsi kupovat 6GB RAM pro Android 9 zarizeni.
    HYPE HYPE HYPE :)

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    TEKKIT:

    1) Prave ze nema a nema ani nastupce v S rade (Ma v Ackove alternative).
    2) Trosku spekulace, to ze dostane S10 podporu jako S20, neznamena ze S20 dostane podporu jako S30. To jeste nerekli a rozhodne bych neocekaval "A13" od FE.
    3) Acka jsou dulezite do toho zahrnout, protoze A jsou Ska pro jinou cilovou skupinu. S a A je mnohdy stejny telefon a features se lisi jenom tolik, aby se ospravedlnila koupe draheho S.

    Nejlepsi ilustraci tohodle delal apple s 16GB vs 64GB (Oni moc dobre vedeli ze vetsina si vystaci s 32GB a proto to udelali takhle)
    Bylo to tak ocividne, ze jsou do ted obchody v cinskem trhu, kde ti na pockani prepaji a preprogramuji pamet v iPhone.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MCKIDNEY: já jsem z tebe trochu zmaten:))

    1) S8 má ofiko A10? (neptám se co HW utáhne)
    2) no od S10 by právě nepsané pravidlo mělo být psané na 3 verze
    3) to nechápu, áčka bych do toho každopádně nemíchal

    Já taky netvrdím že S20FE je super kauf, když je za dveřma s21 ...bavím se obecně
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Baterky nejlepe operuji mezi 40-60%, to je hlavni vyhoda tech velkych a 2 clankovych. Range taky zalezi na teplote a boostu CPU. Coz je bohuzel proc Acka nedostanou wireless charging.

    Jak u hodinek, tak u mobilu - 30 minut v podporovane nabijecce je dost na transformovani celeho pouzivani zarizeni. Muzes dosahnout stejneho mechanickou kolebkou a kabelem - to uz je ale znatelny oser.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    TEKKIT:

    Add S8 - HW porad utahne A10, problem s S8 je ze samsung tam ma hodne sve omacky a delat stabilni ROM neni sranda. (S9/N8/N9 je napriklad podporovana jak ofiko tak komunitou.)
    S chuti bych si zaplatil za A10 na S8 - protoze dal uz je to sranda.

    Add podpora: Samsung neslibuje nic jineho nez security updates. Nepsane pravidlo je ze dostanes 2 Android verze a tedka rikali ze S10 a S20 ma stejnou upgrade path. Spolehnout se na to neda.

    Add nebejvalo - bejvalo. Updaty se dodavali a porad dodavaji podle popularity telefonu a obtiznosti testovani. Acka normalne dostavaji updates co S jeste nedostanou a zda vubec.

    A ano nebyvalo to - protoze kazdy novy Snapdragon pridaval instrukce pro akceleraci bezneho UI- dneska uz jedeme prakticky stejne CPU 6 let. Proto jsem si delal srandu z toho "O generaci novejsi CPU v S20FE"

    Zaplatil bych samsungu za reboot S8 nebo za delsi podporu. Delal jsem to pres pouzivani jejich ekosystemu, ale orezavaji features kazde 3 mesice. Zisky jdou skrze koupi telefonu a proto je pro urazlive platit plnou cenu za zarizeni, ktere je doslova iteraci predchozi generace a nema ani vsechny features soucasnych. Ty penize z vas vyzdimali par mesicu pred opravdu novou generaci a ani nevite co to bude.

    Chapu to treba s hodinkama, kde jsi mohl mit nove Active 1 za 40% ceny Active 2 protoze Samsung rozdava cashback pro likvidaci zasob a pak uz si Active 1 nekoupis. Platit 95% ceny S10 za zarizeni bez 5G, vetsi se stejnym displaje.... Ta baterka je joke - lepsi investice je koupit 2 bezdratove nabijecky na nocni stole a do prace. Navic kdo ted jezdi autem ci chodi do prace :D
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    jo ty myslíš security updaty...takový ty jednou za 3 měsíce 200MB záplata?
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MCKIDNEY: proč zbytečné? Je to normální debata, která nás posouvá dál. Lepší než mrtvé auditko:))

    Btw jak jsi to myslel s tou S8? 3 rokyx upgrade jsou až od S10 ..Jinak řečeno koupíš s Android 9, a budeš mít A10, A11 a A12...to nebejvalo
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    V 2.0 to bylo mozne zapnout zpet na Samsung, jestli jsi aktualizoval ted, tak uz asi mas 2.5 a to nevim.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Nicmene asi toho uz necham, je to zbytecne.
    TEKKIT: Mozna mysli to, ze od 2.0 Samsung podporuje Google gesta?


    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    EXCITE: :OOOOOOOOOOO

    Tak tohle vůbec neznám (ani nevím že jsem to tam asi měl)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    LEDOFREDO: tjn, ale nejprodávanější Samsung za 2019 je A10 (6,2") a jako druhej / v EU myslím první A50 (6,5")...takový je trend nenaděláš nic...

    OODOOW: žena má Honor 20 a ten má 6,26":)) nevim proč. Ale beru ho jako trenažér na S21:)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MATEJCIK: 3 roky security updatu, ty dostava i s8 pred mesicem :) A S10 dostane stejne mnozstvi updatu :) 3 roky uplynou jako nic
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    EXCITE: co.je posuvník na tlacitku home? mas někde printscreen?

    vůbec nevim
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Tak jsem konečně upgradnul S10e na A10 a kurva dopiče oni mi sebrali ten posuvník na tlačítku home, beee, chci ho zpátky, jde to?
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    MCKIDNEY: jo, ale co se týká spotřeby tak očekávám rozdíl spíš v jednotkách než desítkách procent. pokud by to tak nebylo, tak taky budu hledat spíš něco jinýho
    a FE má dostat stejný tři roky upgradů jako zbytek s20 lineupu, takže?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MATEJCIK: Snapdragon FE je jina cenova trida :)
    Uprimne jedine co opomene kazdy kdo koupi FE - zarizeni ma uriznute 2 roky podpory. Jako majitel S8 bych si za ty 2 roky radeji priplati :) Zbytek je jak jsme si ukazali - relativne zamenitelny.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam