• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Pomalejsiho prechodu z hovoru a do hovoru jsem zaregistroval taky - u me je to horsi. Mam docasne XA2 s A10 a tam je slabe CPU. Ale baterka da tak 4-6 dni (Lineage OS + Powersave + Vypnute AI o povolovani aplikaci na pozadi)

    Uprimne doporucuji vsem se samsung pouzivat tu midrange pwoersaving co Samsung dava navic. FullHD, CPU -10%.
    Clovek si musi dat pozor na komunikatory a jinak vse ostatni se utlumi hodne.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MCKIDNEY: Mrknu na to.

    Jo a ten telefon se viditelně zpomalil, při přijímaní hovoru mám chvilku ticho, než se to spojí. Když začně vyzvánět, ze začátku to cinke, zvuk vyzvánění se preruší a pak se to teprve rozjede. Slovy Gábi Smolíkové: Proč já neštastník si tam nenechal tu A9...Snad to ta záplata vyřešila.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    EXCITE: Jenom projdi nastaveni, ocekavam ze se ti zapli vsechny aplikace na popredi, gesta a podobne pitomosti.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    NEVILL: Mám tam teď zase nějakej větší update Androidu ,tak to zkusím nainstalovat a uvidím, co to udělá..
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    EXCITE: Prostě jsem ten okraj obrazovky vypnul, upřímně řečeno stejně jsem to používal naprosto minimálně a kdybych něco z toho náhodou potřeboval, tak to prostě kdykoliv můžu zapnout. Ostatní appky mají celkem normální spotřebu, akorát ten okraj se mi předtím nějak zbláznil. Kdybych to dal hodně na krev tak asi den a půl by ta moje S10 vydržela...
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    NEVILL: vyřešil jsi to? 2 dny po updatu a baterka vydržela 18 h, nabíjel jsem v práci dopoledne a přes noc na stole a ráno 11%. DO teď mi vydržela 1,5-2 dny podle používání. Zatím tedy A10 kurevsky velkej palec dolů :(
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    TEKKIT: Ja bych taky vyckaval :) Nicmene S20FE pravdepodobne nekoupis nove v lednu.
    Naposledy co jsem videl takovy push od Samsungu, tak to byl doprodej S7 pred S8 :)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MATEJCIK: to je údajně software problém co vyresi aktualizace;) Ale taky bych vyckaval;))
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    Galaxy S20 FE touchscreen issues come to light as more users complain - SamMobile
    https://www.sammobile.com/news/galaxy-s20-fe-touchscreen-issues-come-users-complain/
    vypadá to že FE má nějakej problém s čtením dotyků kterej se týká asi většiny kusů (každá reportáž říká "v redakci máme telefon co to taky dělá")
    to mě od pořízení teď odradilo
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MCKIDNEY: hmm, to není úplně ono,tam stačilo držet swipe a listoval jsi přes pustěné aplikace
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    MCKIDNEY: TEKKIT: ale taky velikost aplikací se nafukuje, hlavně proto že roste množství a rozlišení assetů, každá nová obrazovka znamená novou grafiku často
    a taky každá appka se skládá z dvaceti 3rd party libraries který samy rostou, a nikde se RAMkou nešetří protože ty telefony na kterých se to testuje mají RAMky dost, a testuje se na nich ta appka jenom sama, aniž by tam bylo nějaký další "běžný použití" a třeba se řešilo jestli náhodou neevictuje z ramky svoje ostatní kolegy a nezpomaluje tím přepínání z aplikace do aplikace
    na to má OS samotnej fakt malej vliv
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    EXCITE: Nemam ted kancl, takze nevyzkousim - ale mrkni na ty full screen gesta co jsem posilal. Melo by to jit prepnout.


    TEKKIT: RAM zere API a OS, tvoje aplikace prakticky nic nemeni. Pokud se bavime o normalni aplikaci.

    Naroky rostou s generaci I/O (Napriklad program pro tvorbu slideshow z fotek poroste hodne, protoze se zvednul fotak, video na 4k atd.) To se ti ale na stejnem telefonu moc nestane - az na vyjimky co vyrobce nechyti.

    EXCITE
    EXCITE --- ---
    TEKKIT: Já jelikož jsem novej na Androidu z Blackberry,tak jsem byl za tohle fakt hodně rád a oni to daj pryč..

    tady o tom furt píšou,tak to tam možná ještě někde bude :https://support.google.com/android/answer/9079644?hl=en
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MCKIDNEY: jasný. Ja to beru takhle. Začínáš na černobílé aplikaci bez zvuku co.ma tri funkce...časem je to.v barvě se zvukama a ma to 50 funkcí...

    aby to plynule behalo musis mít lepší výkon ( ber to prosím s rezervou jako priklad)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    TEKKIT: Pokud se vyrazne nezmeni co ty delas, tak narust z applikace je zanedbatelny.
    Tady je dulezite podotknout, ze vyuziti RAM a alokace RAM nejsou to same. Aplikace ti klidne alokuji mnohem vic ram nez potrebuji, protoze to snizuje riziko lagu mezi RAM a I/O.

    2022 bude mozna moc na 6GB, ale nevsadil bych si na to.
    Pokud dneska vyuzijes 12GB, tak vyuzijes 14GB v 2022 :)

    Lide na konci 2020 jedou porad 2GB RAM, dokud mas UFS a podporu v silikonu tak je to jedno :)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    to mně víc vadí (jak už jsem tu psal), třeba důraz na různý 8K videa a předhánění se v těchto parametrech
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MCKIDNEY: no počkej...já to celou dobu chápu tak že čím máš novější zařízení ( a s tím i sofistikovanější aplikace) tím to klade větší nároky na procesor a RAM...

    Jinak řečeno 6GB RAM už bude u mobilů v roce 2022 o ničem, nebo ne?

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Dneska je to treba RAM, A10 a ani A11 nepotrebuje 6GB a lide se hadali o tom, ze je lepsi kupovat 6GB RAM pro Android 9 zarizeni.
    HYPE HYPE HYPE :)

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    TEKKIT:

    1) Prave ze nema a nema ani nastupce v S rade (Ma v Ackove alternative).
    2) Trosku spekulace, to ze dostane S10 podporu jako S20, neznamena ze S20 dostane podporu jako S30. To jeste nerekli a rozhodne bych neocekaval "A13" od FE.
    3) Acka jsou dulezite do toho zahrnout, protoze A jsou Ska pro jinou cilovou skupinu. S a A je mnohdy stejny telefon a features se lisi jenom tolik, aby se ospravedlnila koupe draheho S.

    Nejlepsi ilustraci tohodle delal apple s 16GB vs 64GB (Oni moc dobre vedeli ze vetsina si vystaci s 32GB a proto to udelali takhle)
    Bylo to tak ocividne, ze jsou do ted obchody v cinskem trhu, kde ti na pockani prepaji a preprogramuji pamet v iPhone.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MCKIDNEY: já jsem z tebe trochu zmaten:))

    1) S8 má ofiko A10? (neptám se co HW utáhne)
    2) no od S10 by právě nepsané pravidlo mělo být psané na 3 verze
    3) to nechápu, áčka bych do toho každopádně nemíchal

    Já taky netvrdím že S20FE je super kauf, když je za dveřma s21 ...bavím se obecně
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam