• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    TEKKIT: minimálně ZDNet píše že má S21 review unit, počítám že budou i jinde?

    jinak na mě to hlavně působí jako že S21 bude S20 ale s lepší výdrží baterie ... což ... je v zásadě přesně to co jsem chtěl
    ještě bych ale rád viděl někde potvrzenou tu lepší výdrž
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: tak tak, uvidím...za každou cenu to mít nemusím
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Teď řeším zvláštní problém s S10 a WiFi: když se připojují na router, co umí 2,4 i 5 pásmo, tak se mi VŽDY připojí na 2,4 Ghz a nic s tím nenadělám. Nevíte, je někde nějaký skrytý nastavení, aby preferoval 5GHz pásmo?
    Doma sem to byl nucenej vyřešit tak, že sem si Wifiny udělal dvě a holt se loguju na tu pětigigovou, to pak funguje jak má, ale automaticky prostě leze (všude kam vlezu) na 2,4Ghz. Tušíte někdo proč?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: hele, já stejně ten 52mm objektiv nepoužívám, moc se mi nelíbí kvalita. A pokud si chtěl malej telefon, těch rozdílů není moc, jsou podobný, jestli si vybavuju dobře, tak sem dělal testy výkonu, někde tu bude i video a bylo to skoro to samý, pro běžnýho uživatele, kam se řadím, asi nepodstatný rozdíl. Já chtěl ale velkou obrazovku, používám to i místo tabletu, dokonce bych uvítal i to plusko než klasiku, takže kromě displaye je to stejný. Ram taky neřešim, nehraju hry a na ostatní věci to nemá vliv.
    A 5G... to je mi fuk, dokud nebude neomezenej internet v mobilu, tak mě nějaký 5G nezajímá, už takhle mi lítá LTE kolem 80MB/s, k čemu větší rychlost? Plánuješ streamovat 8K? :)
    Navíc když sem viděl v práci (makám pro operátora) rozdělení kanálů... pořádný propustný 5G má ještě svůj čas, to mi věř, to už bude venku S30 resp S22 :)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: ta S10 řada byla taky trefa do černýho...tuším že i v tom DxO marku to byl v době vydání šampion!

    (jenže já si vzal tu osekanou verzi S10e - tam si myslím je legitimní otázka, zdali by přechod na S21 nebyl upgradem - mám RAM 6GB, stejný display, nemám 5G, mám jen 2 objektivy na zádech...atd)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Takže nezbývá než neutrácet a bejt spokojenej s tím skvělým strojem, jakým S10 je. Ok, to není zas tak špatný řešení :)

    Zkoušel jste někdo pohrát si s S10, rootnout jí a vyházet z toho všemožnej nepotřebnej bloat ware? Pokud ano, jak moc se zlepšila výdrž baterie? Já teď mám něco kolem dne a půl, dá se s tím jít ještě dál?
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Jinak ještě k těm letošním modelům.

    přijde mi že letos se opravdu markantně zaměřili na tu Ultru. A ty ostatní dva modely jsou prostě chudý příbuzný. Taky jsem si všimnul, že všem "recenzentům"(webům co s nima spolupracujou) rozdali na test samozřejmě Ultry. Takže teď popisujou všude že Ultra tohle a Ultra támhleto...

    Měli jim dát od každýho jeden a už jet nějaký srovnávačky + srovnávačky s S20. Jakoby tohle nikdo nechtěl. Jakoby to brali tak že ty si přečteš chválu na Ultru, ale protože je drahá tak si půjdeš koupit klasiku s tím, že když tamto je super, tak tohle musí bejt taky...fuck

    (trochu se teda obávám že přesně takhle spotřebitel funguje.))
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    TEKKIT: samozřejmě lze zpochybnit DxO Mark. ale já nic lepšího neznám, jestli někdo má lepší stránku, tak sem s tím
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    LEON_KOWALSKI: ten Iphone 12 Pro Max má za kameru v DxOmark 130 bodů a loňská ULTRA 126. To není zas takový rozdíl - navíc lze předpokládat že letošní Ultra bude výš...

    K nahlédnutí zde:

    Apple iPhone 12 Pro Max Camera review: Big and beautiful
    https://www.dxomark.com/apple-iphone-12-pro-max-camera-review-big-and-beautiful/
    Updated: Samsung Galaxy S20 Ultra 5G (Exynos) Camera review: Samsung's contender
    https://www.dxomark.com/samsung-galaxy-s20-ultra-camera-review/

    Jinak pokud chcete opravdu TOP foťák a nechcete Iphone ani Samsung, tak jedině Huawei (Harmony OS) anebo Xiaomi. Deal with it....
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LEON_KOWALSKI: Proto jsem shanel Note 9, nakonec skoncil s S9 a LineageOS.

    Linux a Android jde docela dobre diky Termux. Snazim se nejak utridit jak to delat a sepsat.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: Já šel do Note 10+ protože jsem se chtěl zbavit iOS, předtím jsem měl iPhony od verze 3 a poslední před Note 10+ byl iPhone 8 plus.
    A samozřejmě jsem chtěl něco, co bude spolupracovat s Linuxem, co bude výkonem odpovídat iPhonu, co mi po skončení updatů od výrobce umožní přechod na Lineage OS,
    něco co má kvalitní foťák + SD kartu. Tohle Note 10+ splňuje a S Pen je bonus.
    Já zatím měnit nebudu. Počkám si jak se situace vyvrbí dál.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    DRAGON: ale ta S21 Ultra je vlastně něco jako když si iPhone 12 pořídís z Wishe :-D tohle mě rozesmálo tak, že jsem si poprskal triko a klávesnici čerstvě uvařenou kávou :-D
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DRAGON: Jako i ta Nokia je Čína, dobrý na ní je snad jen to že má čistý android, teda vzpomínám si že měla, můžu se mýlit. S tím Samsungem je to voser, jasně že jsem S10 kupoval hlavně kvůli foťáku...
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    DRAGON: Za mne neni moc alternativa, pokud nehces Apple. Vsechno ostatni sou Ciny nebo mrdky, bohuzel.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Oneplus je fajn, ale je to vlastne slim a fit verze Samsung. ROG 3 od Asus je tak trochu revoluce - prvni kvalitni drzak (Segment drzaku je vetsinou spat-mi na pre-order)

    iOS se ted da opustit jailbreakem a hodne veci se da poladit. Nekomu to vyhovuje.

    Samsung porad kraluje jako opravdu vlastni ekosystem (I kdyz Bixby konci a Samsung Marketplace asi taky).
    Oneplus je jako LineageOS a dostanes co nejlepsi stock android. Krome toho se mi libi feature prepnout AMOLED do backlight only modu - podobny e-ink.
    DWAY
    DWAY --- ---
    DRAGON: na onePlus sem slysel hodle chvaly. Ma to kolegyne. Osobni zkusenost nemam. Tak samo nova xperia.

    Ale nevim jak fotaky. Takze v tomto to bude chtit asi nejaky porovnavac.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DWAY: přesně.. dát 35 tisíc za mobil, který defacto dělá horší fotky než dva roky starý model (a to ani ne v Ultra resp Plus verzi), tak to už je fakt špatný. Těšil sem se, že pořídím ekvivalent iPhone 12 Max (který je naprosto užasnej telefon až na ten drobný problémek jménem iOS - u mně bohužel nepřekonatelný), ale ta S21 Ultra je vlastně něco jako když si iPhone 12 pořídís z Wishe :) Kdyby aspoň udržovali kvalitu vybavení u mobilu, kterej lidi primárně kupujou kvůli foťáku (vsadil bych se, že to tak je, protože jinak můžeš pořídit vlastně cokoliv jinýho, dneska už v tom moc rozdíly nejsou) a oni zhorší parametry objektivů i senzoru (blbosti typu 100mpix radši vůbec neřeším), tak pak už člověk vlastně nemá vůbec důvod upgradu.. Ještě mohli zrušit SD slot abych ho nemohl používat jako multimediální offline zařízení na cestách a bylo by hotovo. Oh wait :)

    Nenapadá vás, kam teď upřít zrak v následujících letech?
    Sony mi příjde, že toho nemá teď moc co nabídnout, jeden model jako druhej, průměrný foťáky.
    Huawei no wei
    Pixel nemá SD slot a má dost špatný night photo
    Apple má iOS prison
    Realme, Honor me, Xiaomí.. pár vyzkoušených a je to všechno takový čínský špat-mí :)
    Asus je spíš pro mladý gamery

    co OnePlus? Nokia? máte někdo zkušenosti?
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    prosím když si dáte to pozadí při hovoru...zůstane to i po restartu?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    SELECTOR_IX: Máš Note a nebo je to nějaký překvápko že S-pen začal fungovat na něčem co ho oficiálně nemá podporovat? :-))
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    NEVILL: ale jako určitě to má nějaký využití... mě zase od předposledního upg brutálně bliká obraz při super zpomaleným videu... ale zase mi začal fungovat s-pen :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam