• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    S vice nez 1.000.000 prodanych zarizeni denne je Samsung nejvetsim vyrobcem mobilnich telefonu soucasnosti.
    Klub pro vsechny majitele.

    Friends: [ Android ] | [ Google Nexus ] | [ MOTOROLA ] | [ Sony Ericsson ] | [ Windows Phone ]
    Twitter: @SamsungMobile | @SamMobiles

    Pokud se otazka tyka zasadne a pouze pouziteho OS, zvazte jeji polozeni v prislusnem auditku.
    rozbalit záhlaví
    DWAY
    DWAY --- ---
    TEKKIT: recenze hezka, ale ne, letos si nekupuju novy telefon :-D
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    recenze!

    Galaxy S21: Návrat do hry o trůny? | Recenze
    https://www.youtube.com/watch?v=ihxdY06lpyY
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    TEKKIT: přijde mi to prakticky to samý, když koukám na ty specifikace fotoaparátů tak v podstatě taky...kromě toho Zoomu samozřejmě, tam to je pro chudáka iphone v podstatě předem poprava
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Souboj!

    Galaxy S21 Ultra vs iPhone 12 Pro Max
    https://www.youtube.com/watch?v=p_vaT0Kn1Qg
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    Když už to řešíte.....mám S8 a používám aplikaci gmail. Když mi přijde Email a telefon leží na stole, nepřijde mi notifikace hned, ale kolikrát třeba za půl hodiny nebo ve chvíli, kdy ťuknu na obrazovku. Předpokládám, že to bude právě v nastavení nějaký úspory. SMS nebo messenger přijde hned a jiný notifikace nepoužívám. Jde s tím něco udělat?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Samsung to umi pres power saving. Jedna z vyhod OneUI je moznost vytvoritt power saving profil s omezeni rozliseni, cpu a aplikaci co bezi na pozadi co muzes mit on porad. Jine distribuce androidu maji bud vse a nebo nic...

    Existuje appka co eviduje vsechen bloatware a nabizi ti co vypnout. Ja to moc nepouzivam.
    Problem je, ze bez root nejde poradne merit spotreba, mozna nekdo kdo se namahal s HW modem.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MCKIDNEY: snizeni taktu bez rootu neudelas. Alespon na Sony telefonech to neslo. U samsungu to lze?
    Jinak sem si ted cetl co je ADB a radsi na to kaslu, nechci si ten telefon dosrat. Ja ho vicemene pouzivam jen na koukani na filmy/serialy, volani a obcas nejakej whatsapp, takze mi vydrzi nekdy i ty dva dny, asi mi to bude muset stacit.
    Co bych chtel vedet, jestli nekde existuje nejaky seznam, co se vsechno da povypinat v Apps v Settings, aby to neublizilo beznymu provozu, vsemozny facebook servisy atd atd.. netusis, jestli je nekde nejaky forum, kde se tohle resi?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Vetsina bloatware jde odebrat pomoci ADB. Root neni nutny. Ty co nejde obrat je potreba schovat a zablokovat. Jedinne co vyzaduje zmeny ROM je vymena UI. Tim ale prijde i o vetsinu vyhod fotaku. Samsung Camera app funguje jenom s OneUI.

    Moje zkusenost z S8 a S9 je, ze odebbrani veci a tvrdsi power saving nastaveni usetri dost na 2 dny provozu. To ale zalezi na tom jak moc pouzivas telefon. Pri narocnem pouzivani na SW prakticky nezalezi - leda snizeni taktu CPU.

    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MATEJCIK: koukám že už to má Mobilmania, tak jsem zvědavej
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    TEKKIT: minimálně ZDNet píše že má S21 review unit, počítám že budou i jinde?

    jinak na mě to hlavně působí jako že S21 bude S20 ale s lepší výdrží baterie ... což ... je v zásadě přesně to co jsem chtěl
    ještě bych ale rád viděl někde potvrzenou tu lepší výdrž
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: tak tak, uvidím...za každou cenu to mít nemusím
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Teď řeším zvláštní problém s S10 a WiFi: když se připojují na router, co umí 2,4 i 5 pásmo, tak se mi VŽDY připojí na 2,4 Ghz a nic s tím nenadělám. Nevíte, je někde nějaký skrytý nastavení, aby preferoval 5GHz pásmo?
    Doma sem to byl nucenej vyřešit tak, že sem si Wifiny udělal dvě a holt se loguju na tu pětigigovou, to pak funguje jak má, ale automaticky prostě leze (všude kam vlezu) na 2,4Ghz. Tušíte někdo proč?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: hele, já stejně ten 52mm objektiv nepoužívám, moc se mi nelíbí kvalita. A pokud si chtěl malej telefon, těch rozdílů není moc, jsou podobný, jestli si vybavuju dobře, tak sem dělal testy výkonu, někde tu bude i video a bylo to skoro to samý, pro běžnýho uživatele, kam se řadím, asi nepodstatný rozdíl. Já chtěl ale velkou obrazovku, používám to i místo tabletu, dokonce bych uvítal i to plusko než klasiku, takže kromě displaye je to stejný. Ram taky neřešim, nehraju hry a na ostatní věci to nemá vliv.
    A 5G... to je mi fuk, dokud nebude neomezenej internet v mobilu, tak mě nějaký 5G nezajímá, už takhle mi lítá LTE kolem 80MB/s, k čemu větší rychlost? Plánuješ streamovat 8K? :)
    Navíc když sem viděl v práci (makám pro operátora) rozdělení kanálů... pořádný propustný 5G má ještě svůj čas, to mi věř, to už bude venku S30 resp S22 :)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: ta S10 řada byla taky trefa do černýho...tuším že i v tom DxO marku to byl v době vydání šampion!

    (jenže já si vzal tu osekanou verzi S10e - tam si myslím je legitimní otázka, zdali by přechod na S21 nebyl upgradem - mám RAM 6GB, stejný display, nemám 5G, mám jen 2 objektivy na zádech...atd)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Takže nezbývá než neutrácet a bejt spokojenej s tím skvělým strojem, jakým S10 je. Ok, to není zas tak špatný řešení :)

    Zkoušel jste někdo pohrát si s S10, rootnout jí a vyházet z toho všemožnej nepotřebnej bloat ware? Pokud ano, jak moc se zlepšila výdrž baterie? Já teď mám něco kolem dne a půl, dá se s tím jít ještě dál?
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Jinak ještě k těm letošním modelům.

    přijde mi že letos se opravdu markantně zaměřili na tu Ultru. A ty ostatní dva modely jsou prostě chudý příbuzný. Taky jsem si všimnul, že všem "recenzentům"(webům co s nima spolupracujou) rozdali na test samozřejmě Ultry. Takže teď popisujou všude že Ultra tohle a Ultra támhleto...

    Měli jim dát od každýho jeden a už jet nějaký srovnávačky + srovnávačky s S20. Jakoby tohle nikdo nechtěl. Jakoby to brali tak že ty si přečteš chválu na Ultru, ale protože je drahá tak si půjdeš koupit klasiku s tím, že když tamto je super, tak tohle musí bejt taky...fuck

    (trochu se teda obávám že přesně takhle spotřebitel funguje.))
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    TEKKIT: samozřejmě lze zpochybnit DxO Mark. ale já nic lepšího neznám, jestli někdo má lepší stránku, tak sem s tím
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    LEON_KOWALSKI: ten Iphone 12 Pro Max má za kameru v DxOmark 130 bodů a loňská ULTRA 126. To není zas takový rozdíl - navíc lze předpokládat že letošní Ultra bude výš...

    K nahlédnutí zde:

    Apple iPhone 12 Pro Max Camera review: Big and beautiful
    https://www.dxomark.com/apple-iphone-12-pro-max-camera-review-big-and-beautiful/
    Updated: Samsung Galaxy S20 Ultra 5G (Exynos) Camera review: Samsung's contender
    https://www.dxomark.com/samsung-galaxy-s20-ultra-camera-review/

    Jinak pokud chcete opravdu TOP foťák a nechcete Iphone ani Samsung, tak jedině Huawei (Harmony OS) anebo Xiaomi. Deal with it....
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LEON_KOWALSKI: Proto jsem shanel Note 9, nakonec skoncil s S9 a LineageOS.

    Linux a Android jde docela dobre diky Termux. Snazim se nejak utridit jak to delat a sepsat.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: Já šel do Note 10+ protože jsem se chtěl zbavit iOS, předtím jsem měl iPhony od verze 3 a poslední před Note 10+ byl iPhone 8 plus.
    A samozřejmě jsem chtěl něco, co bude spolupracovat s Linuxem, co bude výkonem odpovídat iPhonu, co mi po skončení updatů od výrobce umožní přechod na Lineage OS,
    něco co má kvalitní foťák + SD kartu. Tohle Note 10+ splňuje a S Pen je bonus.
    Já zatím měnit nebudu. Počkám si jak se situace vyvrbí dál.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    DRAGON: ale ta S21 Ultra je vlastně něco jako když si iPhone 12 pořídís z Wishe :-D tohle mě rozesmálo tak, že jsem si poprskal triko a klávesnici čerstvě uvařenou kávou :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam