• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    S vice nez 1.000.000 prodanych zarizeni denne je Samsung nejvetsim vyrobcem mobilnich telefonu soucasnosti.
    Klub pro vsechny majitele.

    Friends: [ Android ] | [ Google Nexus ] | [ MOTOROLA ] | [ Sony Ericsson ] | [ Windows Phone ]
    Twitter: @SamsungMobile | @SamMobiles

    Pokud se otazka tyka zasadne a pouze pouziteho OS, zvazte jeji polozeni v prislusnem auditku.
    rozbalit záhlaví
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DRAGON: Já si ta čísla vždycky blokuju, ale občas to taky někomu zvednu, to je vždycky když čekám nějakou zásilku a že mi volá kurýr a místo toho je to call centrum. Ne, nemám zájem, vymažte si moje číslo...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NEVILL: presne kvuli tomu, ze volaj z ruznych cisel a tim padem se na ten samsung spam call filtrer nelze uplne spolehnout, sem se naucil to zvednout, rict Halo, oni reknou ze volaj kvuli pruzkumu a ja reknu Ne a polozim. Docela dobre to funguje, uz mi nikdy nevolaji zpet, jen jednou volali kazdy den rano v 7 z nejakyho call centra z nemecka (mluvili hned anglicky s hroznym nemeckym kovovym prizvukem), tak tem sem rekl dvakrat ne a potreti sem mu rekl anglicky at tahne do prdele a vymazou si moje cislo z databaze nebo je udam na nemeckejch uradech pro ochranu osob, on se hrozne omluvil, rekl ze to zaridi a uz nikdy nezavolali. Nekdy to po dobrym bohuzel nejde.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ps. neni moc dobrej napad odjizdet autem pryc, kdyz mate telefon na strese .))
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Panove, jednou to muselo prijit, poprvy v zivote sem rozbil telefon :) poradite mi nekdo, kde bych si co nejlevneji nechal vymenit sklo na S10?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    MCKIDNEY: A sakra, to zní hrozně. Na Samsungu je docela dobrý že si nějak při přijímání hovorů sahá do těch databází s nahlášenými čísly a hlásí podezření na spam. Tenhle měsíc se mi desetkrát pokoušeli volat z Bohemia Energy a pět z těch hovorů telefon poznal že je to spam. Ale samozřejmě těch čísel musí mít tahle různá call centra tisíce...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    V Cechach jsme meli to sames SMS, nez se zacalo vynucovat oznameni ze SMS neprisla z autorizovane brany tveho operatora.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NEVILL: Smi, ale problem je ze v USA se smi podstrkovat CallerID. Takze je normalni ze nejaky scammer z Indie spusti kampan o 150k cislech a kazde to cislo je nahodne.

    Takze bud se stanes nekym kdo nezveda telefony a nebo nekym kdo je neustale otravovan falesnymi hovory.

    Urcite jste v cechach dostali ten hovor o zmene provozovatele elektriny, tak si predstavte to vynasobene 100x.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    LEDOFREDO: Amen!

    Já strávil asi půl roku různým vychytáváním všeho možnýho, abych to pak všechno zase povypínal/odinstaloval...Od té doby (za cca dva roky se mi nikdy nestalo, že bych přehlédl něco tak důležitého že by v tom byl problém:)

    Jako typický příklad je to AOD. On výrobce dobře ví proč tam jsou jen 3 možnosti:

    - úplně vypnout
    - nechat neustále
    - zobrazit poklepem

    ...protože 99% uživatelů se v těch třech volbách najde!
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    MCKIDNEY: V čem je problém když blokuješ robotické hovory? To se tam nesmí nebo co?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Co ti brani si na hodinky dat jenom ty 2 aplikace ci jinou kombinaci? Garmini to umi nastavit taky :)

    U me to teda nesouvisi s vibracema, ale to ze mobil a notifikace nejsou fyzicky spojene.
    Vse a to vcetne hovoru muzu overit s mobilem v kapse. Treba pri sluzebce v USA s USA simkou jsem blokoval roboticke hovory rovnou a to je tam velky problem.

    Dobre srovnani jsou BT sluchatka a prvni hands-free zacali hodne davno - dneska uz mame telefony bez audio portu a resime jak pouzivat jedny sluchatka vsude a zaroven routovat jinak v aute atd.

    Nevidim budoucnost v malych telefonech - to trh uz davno ukazal ze nechce.
    At uz to budou hodinky, ohebny display, bryle - neco se v budoucnu ukaze.
    Zalezt zpatky do nory a prijimat jenom hovory je luxus co si vetsina nemuze dovolit.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Tak samozrejme pokud nekdo chce, aby ho lidi mohli bombardovat uz i po tele vibracema, tak jsou hodinky super. Za mne osobne byly on body notifications prvni vec, co sem si na garminu vypnul. Hodinky jsou totalni zlo, tot muj nazor :) mam to presne jak pise Ledofredo, notifikace mam jen na dve appky. Kdyz nekdo neco potrebuje urgent, tak zavola.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Bohuzel vec androidu no, samsung s tim moc neudela. Od te doby co jsem si vyzkousel hodinky uz to neresim :)

    Drive jsem na to mel program co preposilal notifikace podle predefinovanych pravidel.
    Clovek pak zakazal notifikace vsemu co nebyl ten program a zivot fungoval dobre :)

    Myslim, ze A10 a A11 to mozna rozbil, urcite to rozbil pro lidi s "Work profile". Protoze tam uz nemuzou aplikace koukat do notifikaci a firma vam nedovoli nainstalovat ten SW.
    DWAY
    DWAY --- ---
    LEDOFREDO: neco na tom bude :)
    LEDOFREDO
    LEDOFREDO --- ---
    Ja sem byl taky ten co fnukal ze na s10 neni dioda a pak mi to de facto ukazalo směr, kterej skoncil tim ze nemam zadny upozorneni, zadny zvuky, krome vyzvaneni, zadny popupy, vetsinu notifikaci zablokovany, jen ikonky pro whatsapp a sms, ktere si muzu roztahnout na nahled kdyz chci... tech zpráv vsude chodi tolik ze zadny upozorňování nechci, az telefon vemu a odemknu, tak uvidim.. zpravy jsou pro me ze svy podstaty ne-urgentni, kdyz nekdo něco potrebuje hned, tak zavola, takze nemam uz davno potřebu aby kvuli tomu telefon blikal a svitil
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    TEKKIT: :D to mělo být jako slovensky "nebo co" .Když jsem to odeslal,tak mi to přišlo trochu divný ..;)

    A s těm notifikacema, který nejsou časově seřazený nevíte kde co nastavit? :)
    DWAY
    DWAY --- ---
    TEKKIT: proc? :-D Sak kdo potrebuje mit nonstop ma hodinky, kdo ne ten si poklepe :-D
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    TEKKIT: Pracuji jako technik v elektrárně a během porad je za "zvukový projev" pokuta. S některými subdodavateli/zaměstnanci v tento čas komunikuji pomocí WhatsAppu. Ale není to jen "pracovní potřeba". Např. myji nádobí, cinkne telefon, kouknu na displej a na něm vidím "koupila jsem si ..." a ví že nemusím nijak reagovat. Vidím "jsem v nemocnici" a vím, že mám reagovat.
    Je to "funkce", kterou disponují snad všechny telefony, kromě Samsungu. Proto jsem byl z toho "zaskočen". Teď už to nemá asi cenu řešit, určitě kvůli tomu telefon vracet nebudu. Aspoň, že tuto funkci jde zasuplovat aplikací. I když to je jako drbat se levou rukou na pravé straně hlavy :)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DWAY: já jsem právě přemýšlel o tom níže uvedeným příkladu:

    "Sedíš na poradě, máš vypnutý zvuk a tím pádem nevíš že ti přišla notifikace."

    Na takový poradě bych na to klepnul jednou za 5-10minut (mým odhadem). Čili dejme tomu že bych o tý notifikaci nevěděl 8 minut. Došel jsem k závěru že je mi to jedno a začal přemýšlet o tom, pro koho by ta prodleva mohla bejt fatální...a tak mě napadl ten podnikatel...

    TAK VYMYSLI LEPŠÍ PŘÍKLAD KDYŽ JSEŠ TAK CHYTREJ!:))
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    EXCITE: jako jsme tady jako rodina, o tom nic...ale oslovení "číčo" mi přijde už takový moc intimní:))
    DWAY
    DWAY --- ---
    TEKKIT: ten podnikatel ma prave ty hodinky aby byl non stop na prijmu ze?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    TEKKIT: Já ty diody nějak neřešil. BBry blikalo v ruzných barvách, nikdy jsem ale neměl potřebu zjišťovat,co která znamená :) Co mne sere,v notifikacích,že se nějak podivně míchaj. Některý zůstavají viset nahoře,jako první, nekterý i když se na ně podívám hned, tak jsou utopený na 3-4. místě.. Nenastavuje se tam nějaká priorita, čičo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam