• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    S vice nez 1.000.000 prodanych zarizeni denne je Samsung nejvetsim vyrobcem mobilnich telefonu soucasnosti.
    Klub pro vsechny majitele.

    Friends: [ Android ] | [ Google Nexus ] | [ MOTOROLA ] | [ Sony Ericsson ] | [ Windows Phone ]
    Twitter: @SamsungMobile | @SamMobiles

    Pokud se otazka tyka zasadne a pouze pouziteho OS, zvazte jeji polozeni v prislusnem auditku.
    rozbalit záhlaví
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ZONICEK: Teoreticky ano, prakticky ne. Je to docela hodne prace podstrcit klice. Obcas uniknou (Asus, NVidia) a pak dostanes bordel i pres OTA - protoze zabezpeceni je stejny. Pokud postupujes podle oficialnich kroku na modernim samsungu tak se neni moc ceho bat.

    Pokud si odekmnes bootloader, pak samozrejme muzes nahrat cokoliv..
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    Asi je to paranoia, ale nemůže být na těchto serverech MCKIDNEY: něco, co tam být nemá? Mám tam bankovnictví atd.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    A jinak 700 je super, kdyz vezmes v potaz ze je to tak 30m pripravy + 30 minut zakose cekani v obchode a pak jeste buhvi kolik dotazu ci reklamaci.

    Dokazal bych si predstavit ze to bude nejaky obchod dotovat pokud maji co prodavat v showroom.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Nejenom to, ale muzes se zbavit i radia a operatora. Nicmene stejne jako s vetsim OTA je potreba hard reset aby vse dobre fungovalo.

    Ja teda beru prevazne odsud:
    Download firmware updates for your Samsung mobile phone and tablet - SamMobile
    https://www.sammobile.com/firmwares/
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    TEKKIT: Nic na tom není složitého. Všechny návody na XDA jsou dost intuitivní, jen to chce trochu na začátku číst. Za tohle jsem nikdy neplatil a vždy jsem root a následný flash zvládl bez problémů. Rootoval jsem několik telefonu různých značek a fakt bych v tom zase úplnou vědu nehledal :)
    SONIC
    SONIC --- ---
    DRAGON: u nejnovejsich bezpecnostnich updatu je to docela problem u starsich je to celkem v pohode..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DRAGON: dokud to má stejné HW
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Jinak me mile prekvapilo ze tohle jde prepsat. Ja sem si prave myslel, ze kdyz si clovek doveze nejakou podivnou EU distribuci napriklad, tak uz s tim nic neudela, to je fajn zjisteni :)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: nj asi jsem to podstřelil. Uvidíme s čím přijde ten Zonicek
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: hele, to bys byl z docela levnyho kraje ne? Update verze ti zabere nejakou dobu, zaloha telefonu rozhodne taky, tim spis s dnesnima x set GB na SDcku... za 350 by si ten servis nevydelal ani na najem ;)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    SONIC: aha, já myslel že to bude tak za polovic
    SONIC
    SONIC --- ---
    TEKKIT: nejeblo :) bezna cena..samozrejme si to muzes udelat sam :)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    TEKKIT: https://www.mironet.cz/prehrani-firmware-se-zalohou-mobilu-nebo-tabletu+dp358149/

    jako Mironet píše 700,- včetně záloh, ale to jim asi jeblo...podle mě to uděláš levněji jinde
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    já bych tě jen poprosil...napiš sem pak co si za to (ti hajzlové - nadávám preventivně - v tom servisu řekli). To bdue užitečná info pro více lidí

    díky
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    ZONICEK: už ti to asi řekli na těch fórech, ale pro jistotu zopakuju o co pravděpodobně jde. Problém je v tom že tvůj "poskytovatel služeb" vlastně "neexistuje". Předpokládám že to není jen o aktualizaci na A11, ale že ti nikdy žádná nepřišla?

    Pokud je tomu tak:

    1) flashnout přes odin český firmware (XEZ). Určitě bude dost návodů napříč internetem. Já s tím zkušenosti nemám a trochu bych se toho po pravdě sám bál

    2) zajít do servisu ať to udělají oni (nemusí to být značkový samsung, tohle v pohodě zvládnou imho kdekoli). Myslím že si za to můžou říct tak 500,- max. Zavolej tam a zeptej se na to...

    Potom už budeš mít navždy klid, telefon se bude tvářit jako český koupený v čechách a budou ti chodit aktualizace T-mobile
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    TEKKIT:
    CZ Tmobile
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    ZONICEK: co to tam máš za sim? (BTU)
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    Tak koukám, že HUI je Itálie...
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    KEVIN00: Kouknu díky

    TEKKIT:
    BTU/BTU,BTU/HUI - díky
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    ZONICEK: koukni pls do

    "nastavení - o telefonu - informace o softwaru - verze softwaru poskytovatele služeb"

    a napiš sem ten poslední řádek co tam máš (přesně pls), například:

    XEZ/XEZ,XEZ/XEZ
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    ZONICEK: Doporučuji navštívit XDA fórum. Tam na 100% najdeš odpověď na své otázky i s případným postupem "jak na to".
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam